Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Temat: Ruda na progach

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Rzeczywiście progi jak w Oplu Astrze pierwszej generacji. Ja w swojej zrobiłem full konserwację, łącznie z felernymi sankami, żeby uniknąć właśnie takiej sytuacji
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przecież to co widać na fotografii, to odklejona folia ochronna na przednim błotniku.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Nie rozumiem, skroploną wodę? Skąd woda miałaby się dostać do wnętrza progu?
    Różnica temperatur i pewnie ciśnienia. Jak wyciągniesz zimny napój z lodówki to w cieplejszym pomieszczeniu spowoduje to skraplanie się wody na zewnętrznej ściance napoju. To samo w progu, tyle że woda skrapla się w środku. Podobnie woda się skrapla w układzie wydechowym itd. Dlaczego w klapie bagażnika np sedana masz dziurki odpływowe, no właśnie z tego powodu.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Tak pytam, bo mam przyklad mojego znajomego, który tez posiada 9, chodzi o to gdyż wymieniał cały lewy próg ponieważ cały zardzewiał z powodu dostawania się wody i piasku do środka.. po wstaweniu nowego progu dzieje się to samo.. wyciągneliśmy wszystkie gumowe korki z progów z każdego można było wyjąć piasek zmieszany z wodą.. dwa lata i progi znowu mu zgniją.. ktoś jest w stanie na to poradzić? ściągaliśmy plastikowe nadkola z przodu i z tyłu i nie mamy pomysłu skąd może się zbierać tyle syfu w progach.. no chyba ze wszystkie 159 tak maja w co nie chce mi się wierzyć bo co druga już bez progów by jeździła..

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wprowadzić body tectyl do konserwacji , albo co chyba logiczniejsze pozbyć się alfy i zapomnieć o tej marce.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ściągaliśmy plastikowe nadkola z przodu i z tyłu i nie mamy pomysłu skąd może się zbierać tyle syfu w progach..
    Jak kiedyś przyznałem sie na forum do kupna oryginalnych nadkoli, to mnie od frajerów nawyzywali. Być może w twojej wersji ktoś nie był frajerem i zamiast płacić za oryginał kupił na allegro zamiennik za 50 zł od sztuki. Kiepsko docięty, źle przylega i błoto sypie się do progów.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Auto raczej nie bite ponieważ wszędzie ori lakier.. sytuacja dzieje się z obu stron i z tyłu i z przodu.. w mojej w progach jest tylko wilgotno ale czasem tez czuć jakiś piasek.. także ogólnie lipa jakas z tymi progami w 159... ;/

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Auto raczej nie bite ponieważ wszędzie ori lakier..
    Nie musi być bite. Nadkola wystają znacznie niżej dolnego obrysu pojazdu i się po prostu łamią w czasie najeżdżania na krawężniki. Można to wymienić i niektórzy wymieniają, bo jak połamane to brzydko wygląda.
    U siebie też nie mam z tym większych problemów, inspekcja palcem wykazuje wilgoć, trochę kurzu, ale piasku, błota i paproci tam nie ma. Za to zauważyłem, że w jednym miejscu powstał purchel, ale nie z lakieru, tylko masa bitumiczna jakby się odkleiła. W ASO strzaszą mnie, że jak się odkleiła i między masę a blachę dostała się wilgoć, to mogę mieć już pół progu przeżartego. W lecie mam zamiar próbować to ogarniać i zrobić zabezpieczenie antykorozyjne. A samochód siedmioletni. W poprzednim, niemal pełnoletnim, śladów korozji progów nie było.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cześć!
    podłączam się pod temat z tym samym problemem. Przy okazji zmiany felg okazało się że mam kilka purchli z przodu i z tyłu progu. Po zdjęciu zaslepek wyskrobałem kilo piachu i błota. Syf jest na całej długości. Blacha jeszcze wygląda zdrowo od zewnątrz ale purchle( 3/4 małe od dołu) świadczą o tym, że w środku jest rdza. Czy da radę zrobić coś z tym doraźnie? Myślałem czy nie wsadzić w otwory węża z wodą (bo jak inaczej to wywalic ze środka),wypłukać cały syf, wysuszyć opalarką i zabezpieczyć czymś do profili. Z zewnątrz purchle lekko zdrapać i zamalować pod kolor. Czy jest sens to robić, czy od razu blacharz i nowy próg? Z drugiej strony próg jest idealny i cały zdrowy. Co radzicie?

  10. #30
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Cześć!
    podłączam się pod temat z tym samym problemem. Przy okazji zmiany felg okazało się że mam kilka purchli z przodu i z tyłu progu. Po zdjęciu zaslepek wyskrobałem kilo piachu i błota. Syf jest na całej długości. Blacha jeszcze wygląda zdrowo od zewnątrz ale purchle( 3/4 małe od dołu) świadczą o tym, że w środku jest rdza. Czy da radę zrobić coś z tym doraźnie? Myślałem czy nie wsadzić w otwory węża z wodą (bo jak inaczej to wywalic ze środka),wypłukać cały syf, wysuszyć opalarką i zabezpieczyć czymś do profili. Z zewnątrz purchle lekko zdrapać i zamalować pod kolor. Czy jest sens to robić, czy od razu blacharz i nowy próg? Z drugiej strony próg jest idealny i cały zdrowy. Co radzicie?
    Skoro próg cały to jak najszybciej wyczyścić i porządna konserwacja.

Podobne wątki

  1. Skrzypienie na progach zwalniających
    Utworzone przez GMB_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 22:21
  2. Ocieranie niemetaliczne na progach
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 22:07
  3. ruda!
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 09:21
  4. [156] Rdza w podłodzie i progach
    Utworzone przez smagal w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 18:47
  5. Rdza na progach...
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory