Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Niskie ciśnienie oleju - nie odpala

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Co to znaczy, że ciśnienie idzie w miskę olejową? Jeśli błąd czujnika, jest "świeżym" błędem to zacząłbym od tego.
    Mogłem coś źle napisać bo mechanika to nie moja bajka. Około czwartku mają się zabrać za samochód i zmierzyć kompresję - bo mechanik słuchając w momencie kiedy próbowałem ją odpalić mówił, że motor nie ma kompresji najprawdopodobniej.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jeśli okaże się , że silnik ma wadę ukrytą , powołaj rzeczoznawcę i rozpocznij procedurę zwrotu samochodu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilmar Zobacz post
    Sprawa wygląda tak:
    -Komputer wyrzucił błędy czujnika wału i świec żarowych
    -Rozrusznik kręci szybko, przy próbie rozruchu ciśnienie idzie w miskę olejową.

    Auto jedzie na warsztat i w pierwszej kolejności będzie mierzona kompresja, a później dłubanie i rozbieranie motoru..

    Nie wygląda i brzmi to zbyt ciekawie
    Podmieniałeś ten czujnik czy mechanik na ślepo będzie rozbierał silnik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podmieniałeś ten czujnik czy mechanik na ślepo będzie rozbierał silnik?
    Raczej idzie w tą stronę, że zmierzy kompresję i jeśli jej nie będzie to wtedy chce go rozebrać.

    Ja bym sprawdził najpierw pompę oleju, ten czujnik i turbo. Z tego co zaobserwowałem to mam wrażenie, że wtedy się napewno turbo posypalo. Czy to prawda, że przy podmianie tego czujnika trzeba zrobić rozrząd?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podmieniałeś ten czujnik czy mechanik na ślepo będzie rozbierał silnik?
    Raczej idzie w tą stronę, że zmierzy kompresję i jeśli jej nie będzie to wtedy chce go rozebrać.

    Ja bym sprawdził najpierw pompę oleju, ten czujnik i turbo. Z tego co zaobserwowałem to mam wrażenie, że wtedy się napewno turbo posypalo. Czy to prawda, że przy podmianie tego czujnika trzeba zrobić rozrząd?

    Taki jest plan, że jeśli będą wskazania co do wady ukrytej będę chciał zwrócić auto bo kupiłem je 14.06 i przejechałem nim w sumie około 400km...

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli jest błąd czujnika położenia wału to nic nie musisz rozbierać żeby go wymienić. Ani rozrządu, ani silnika W przypadku uszkodzenia tego czujnika auto nie odpali.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dobra wiadomość bo gdzieś czytałem, że przy wymianie tego czujnika trzeba robić rozrząd i że przy samej wymianie rozrządu bardzo łatwo uszkodzić ten czujnik - stąd też moje pytanie się pojawiło
    A powiedz mi jeszcze - w momencie uszkodzenia tego czujnika auto nie odpali ale podczas próby rozrusznik będzie kręcił bardzo szybko? i będzie taki dziwny odgłos jakby motor "boksował" czy coś podobnego?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A może Ty masz błąd czujnika wałka rozrządu bo zwyczajnie Ci rozrząd przestawiło. Rozrząd był wymieniany może ktoś, coś....pompa oleju też jest napędzana wałem korbowym na którym jest koło rozrządu. Może coś wpadło źle przykręcone.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilmar Zobacz post
    Dobra wiadomość bo gdzieś czytałem, że przy wymianie tego czujnika trzeba robić rozrząd i że przy samej wymianie rozrządu bardzo łatwo uszkodzić ten czujnik - stąd też moje pytanie się pojawiło
    A powiedz mi jeszcze - w momencie uszkodzenia tego czujnika auto nie odpali ale podczas próby rozrusznik będzie kręcił bardzo szybko? i będzie taki dziwny odgłos jakby motor "boksował" czy coś podobnego?
    Dlatego istotne jest też który to dokładnie sensor. W obu przypadkach rozrusznik będzie kręcił, ale silnik nie załapie. Tak czy inaczej nie ma po co darmo rozbierać silnik. Komunikat dot. niskiego ciśnienia oleju mógł zostać spowodowany nagłym zgaszeniem silnika, np. z powodu uszkodzenia silnika bądź przestawienia rozrządu. Dlatego czasem warto być bardziej precyzyjnym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dlatego istotne jest też który to dokładnie sensor. W obu przypadkach rozrusznik będzie kręcił, ale silnik nie załapie. Tak czy inaczej nie ma po co darmo rozbierać silnik. Komunikat dot. niskiego ciśnienia oleju mógł zostać spowodowany nagłym zgaszeniem silnika, np. z powodu uszkodzenia silnika bądź przestawienia rozrządu. Dlatego czasem warto być bardziej precyzyjnym.
    Hmmm ok - poczekam do jutra bo od jutra mają mi się zabrać za auto i diagnozę co jej dolega. Dowiem się też jakie błędy dokładnie wskazuje test diagnostyczny i będę próbował coś zaradzić. Dziękuje za pomoc i będę odświeżał temat jak poznam jakieś szczegóły.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    9

    Domyślnie

    Odświeżając temat:
    Błąd, o którym pisałem to: "Błąd synchronizacji wału z wałkiem rozrządu" - czyli rozumiem, że albo czujnik jest walnięty albo źle ustawiony rozrząd?

    Druga sprawa nadal nic nie wiem bo jeszcze nie zabrano się za diagnozę dokładną i szukanie usterki...

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 jtdm niskie ciśnienie paliwa, zgasła nie odpala.
    Utworzone przez beku_adii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 21:10
  2. niskie ciśnienie oleju 1.6 TS
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:34
  3. [164] Niskie ciśnienie oleju??
    Utworzone przez krycho91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:41
  4. MSCF i niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez ant w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 16:21
  5. niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory