Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Spradzcie czy macie podokręcane sruby mocujące osłonę silnika

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Przepraszam nie górska tylko skrzyżowanie ulicy pod stokiem z wiejską(niedaleko górskiej) P. Dylewski to facet, który szkolił się kiedyś w Niemczech w czasach gdy było jeszcze NRD i RFN ma tam pełno dyplomów po niemiecku jest totalnie zakręcony na punkcie wulkanizacji itd nie używa żadnych kołków, sznurków itd zawsze wyczyści piasty, stara szkoła, pompuje też azotem na życzenie. W skrócie pasjonat :p nie wiedziałem, że można mieć taką pasje kiedyś miałem uszkodzoną oponę z boku i jeden wulkanizator w bb chciał ją latać i twierdził, że bedzie ok. Znajomy mój polecił mi właśnie dylewskiego, żeby na to zerknął. Gość wziął na 10 min oponę, zrobił jakieś próby i pokazał mi dlaczego się ta opona już do niczego nie nadaje i co sie może stać jeśli ktoś ją załata...od tamtej pory(czyli jakieś 5-6lat) jeżdzę już tylko do niego
    Dzięki jeszcze raz. W końcu do niego dojechałem, bo wulkanizator zaraz obok mnie powiedział że nie da rady zrobić 18". Pan Dylewski bardzo miły, czysty warsztat, ma sprzęt i do prostowania felg, oponę naprawił, nie wnikałem jak(poszedłem sobie do sklepu w międzyczasie), ale wspomniał że będzie to naprawione techniką którą w mało którym warsztacie stosują i że nic z tym mi się nie stanie.
    Przy okazji jednak mnie trochę zmartwił. Poprosiłem żeby mi sprawdził łożyska w tylnych kołach, bo coś mi szumi od początku. Okazało się że łożyska wydają się dobre, ale opony są wyząbkowane (kupowałem używki ~8mm z felgami, pewnie poprzedni właściciel miał coś nie tak z zawieszeniem). Opony dodatkowo są kierunkowe więc nie ma jak ich w razie czego odwracać. Oczywiście niby mogę tak jeździć dalej, ale teraz to już cały czas tylko słyszę szum. Ehh, szykują się koszty, jakieś lepsze nowe 18" z założeniem to lekko 2.5tys.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przełóż te opony na przód i spal czasem lekko kapcia. Powinny się wyrównać, szkoda się ich pozbywać.
    Ząbki na oponach niekoniecznie pochodzą od problemów z zawieszeniem. Zbyt duże ciśnienie w stosunku do obciążenia, jazda głównie w trasie i przewożenie powietrza, mało kto pamięta o rotacji opon w czasie sezonu. Sam tak kiedyś załatwiłem opony.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 09-07-2016 o 17:37
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przełóż te opony na przód i spal czasem lekko kapcia. Powinny się wyrównać, szkoda się ich pozbywać.
    Ząbki na oponach niekoniecznie pochodzą od problemów z zawieszeniem. Zbyt duże ciśnienie w stosunku do obciążenia, jazda głównie w trasie i przewożenie powietrza, mało kto pamięta o rotacji opon w czasie sezonu. Sam tak kiedyś załatwiłem opony.
    OK, dzięki za rady. Jutro obmacam sobie jeszcze wszystkie opony i postaram się wymyślić jakiś plan jak koła pozakładać żeby jakoś je wyrównać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Ja polecam przejechać się w kilka miejsc i wyciągnąć wnioski czy taka opona nadaje się czy też nie do naprawy. Oczywiście aby później jazda była bezpieczna. Ja stałem przed podobnym dylematem jakieś ponad 2 lata temu. Opona co prawda 17 ale też 500zł i był ból jak zauważyłem wbita szpilkę od strzykawki w idealny bok obony. Oczywiście ktoś to zrobił ze złości i nieraz się spotykam z takim hamskim zachowaniem nawet słownym w stosunku do tego samochodu. Zawiść nie których ludzi strasznie bije po oczach a żeby to jeszcze auto kosztowało nie wiadomo ile a jest tańsze od konkurencji zazwyczaj...
    W każdym razie w moim przypadku dało się to zakleić bo taka dziurka po szpilce jest bardzo mala, nie uszkadza konstrukcji opony i była w jedynym miejscu które jeszcze można załatać w takim przypadku bo po osi profilu. 50zł to 10 razy mniej jak za nowa oponę a wtedy opony były roczne.
    Mam nadzieję, że u Ciebie też spokojnie to zakleją, konstrukcja od strony bieżnika jest zdecydowanie mocniejsza.
    Dwóch wulakanizatrów powiedziało że nie ma problemu. Na pewno będę też obserwował oponę czy się z nią nic nie dzieje.

Podobne wątki

  1. Pytanie o osłonę silnika do 147 JTD 16V 140KM.
    Utworzone przez Ekwador w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:58
  2. Czym podwiesić osłonę silnika?
    Utworzone przez adam.st w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 08:11
  3. [GTV] Czy fabrycznie montowano osłonę silnika?
    Utworzone przez punkt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory