Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Brak ładowania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie Brak ładowania

    dziś podczas jazdy samochodem zapaliła sie kontrolka ładowania. Kontrolka zapala sie tylko na wolnych obrotach, powyżej 2000 gaśnie. Domyślam sie ze pasek zakończą swój żywot. Przeglądając katalog z częściami w sklepie intercarsa zobaczyłem, iz w silniku 2.2 JTS występują dwa rodzaje pasków. Teraz jest pytanie który zmienić?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos217 Zobacz post
    dziś podczas jazdy samochodem zapaliła sie kontrolka ładowania. Kontrolka zapala sie tylko na wolnych obrotach, powyżej 2000 gaśnie. Domyślam sie ze pasek zakończą swój żywot. Przeglądając katalog z częściami w sklepie intercarsa zobaczyłem, iz w silniku 2.2 JTS występują dwa rodzaje pasków. Teraz jest pytanie który zmienić?

    A jak podasz w sklepie VIN to nie wystarczy ? Jeśli nie pomoże to smartfon w dłoń i cyknąć fotkę paska tam na nim jest "namalowane" wszystko. A po drugie to nie jestem przekonany, że to pasek. Stawiam na alternator.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    A jak podasz w sklepie VIN to nie wystarczy ? Jeśli nie pomoże to smartfon w dłoń i cyknąć fotkę paska tam na nim jest "namalowane" wszystko. A po drugie to nie jestem przekonany, że to pasek. Stawiam na alternator.
    Na pasku nie ma żadnych napisów. Dlaczego stawiasz na alternator?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Ja przez ostatnie pol roku bujalem sie z ta kontrolka ladowania, czasami sie zapalala podczas uruchamiania a czasami nie. Kumpel, ktory ma 1,9 powiedzial ze to alternator siada bo wlasnie u niego sie skonczyl i tez mial takie objawy, doradzil regeneracje, jednak wydawalo mi sie to troche dziwne, bo samochod palil bez zadnych problemow nawet na mrozach w zimie,, a prad ladowania byl w normie (akurat wtedy gdy sprawdzalem). Jezdzilem tak pol roku, ostatnio wysypalo mi sie kolo pasowe, zmienilem na nowe i od tej pory kontrolka juz sie nie zapalila domniemam, ze kolo pasowe mialo juz jakies niekontrolowane luzy ( oczywiscie guma poszla) i pasek od alternatora sie po prostu na nim czasami slizgal. W kazdym razie, po wymianie kola problem zniknal.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie

    Sprawdzę jak koło pąsowe wyglada u mnie

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos217 Zobacz post
    Na pasku nie ma żadnych napisów. Dlaczego stawiasz na alternator?
    Jesteś pewny ? Paski za zewnętrznej stronie mają napisy producent, numer katalogowy i rozmiar.

    Ten jest do sportwagona.


    http://www.czesciauto24.pl/skf/1366445

    Stawiam na alternator ponieważ na wolnych obrotach świecąca, pulsująca lub lekko żarząca się kontrolka przeważnie mówi o awarii alternatora ale sprawdź jeszcze kabelki przy "altku" czy coś nie nadpaliło odłączyło itd. no i oczywiście pasek bo to najprostsze. Dodatkowo napisz czy przypadkiem nie wymieniałeś diody w zegarach bądź samych zegarów.
    Niemniej diagnozę należy zacząć od sprawdzenia ładowania na wolnych obrotach bez włączonych odbiorników typu światła, klima itd. Podpięcie miernika przy akumulatorze to najprostsza czynność. Ładowanie powinno wynosić 14,3.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie

    Ciąg dalszy przygód z ładowaniem akumulatora.
    w dniu dzisiejszym wyjechałem autem, tak wiem bez ładowania.... lecz była to sprawa życia lub śmierci. Przejechałem z 20 km. Auto starałem sie trzymać na wysokich obrotach, kiedy kontrolka sie nie swieci. Jadąc w pewnym momencie komputer auta zaczął wyłączać odbiorniki, wyłączone zostało radio, klimatronik, oraz zegary. Wiec widząc ze to już nie przelewki zjechałem na pobocze. Podjechał brat i przywiózł mi swój akumulator, abym jakoś zjechał do domu.
    Po zainstalowaniu nowego akumulatora, uruchomiłem silnik. Wszystko działało prawidłowo. Kontrolka ładowania przestała sie świecić. Myśle ze jeszcze zostało pomiary prądu ładowania, które pewnie za chwile zrobię.
    Ostatnio edytowane przez Carlos217 ; 18-07-2016 o 07:48

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos217 Zobacz post
    Ciąg dalszy przygód z ładowaniem akumulatora.
    w dniu dzisiejszym wyjechałem autem, tak wiem bez ładowania.... lecz była to sprawa życia lub śmierci. Przejechałem z 20 km. Auto starałem sie trzymać na wysokich obrotach, kiedy kontrolka sie nie swieci. Jadąc w pewnym momencie komputer auta zaczął wyłączać odbiorniki, wyłączone zostało radio, klimatronik, oraz zegary. Wiec widząc ze to już nie przelewki zjechałem na pobocze. Podjechał brat i przywiózł mi swój akumulator, abym jakoś zjechał do domu.
    Po zainstalowaniu nowego akumulatora, uruchomiłem silnik. Wszystko działało prawidłowo. Według kontrolka przestała sie świecić. Myśle ze jeszcze zostało powierzenie prądu ładowania, które pewnie za chwile zrobię.

    Typowy objaw braku ładowania. Kiedy akumulator ma już dość pojawia się choinka i koniec imprezy. Sprawdź ładowanie !

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Carlos217
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    159 2.2
    Postów
    76

    Domyślnie

    Sprawdziłem jest 13,8 volt

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos217 Zobacz post
    Sprawdziłem jest 13,8 volt
    No to masz zbyt małe ! Zorganizuj elektryka i niech posprawdza co padło.

Podobne wątki

  1. [159] 1,9 JTDm brak ładowania
    Utworzone przez sebol75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 20:15
  2. [146] brak ładowania
    Utworzone przez hugolo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 17:36
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27
  4. Brak ładowania albo ??
    Utworzone przez devilek w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 15:27
  5. [156 2.4 jtd] Brak ładowania akumulatora
    Utworzone przez hcbass w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory