Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Wygłuszenie nadkoli

  1. #11
    revers
    Gość

    Domyślnie

    Ja również przednich, innych jak plastikowe nie widziałem natomiast z tyłu mam filcowe - filc jest od zewnętrznej strony nadkola.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    A gdzie masz tutaj filc? To sam plastik z piankową podkładką. Z tyłu masz tylko koc założony.
    No. Z filcem. samo nadkole jest plasikowe ale od tłu jest wyłożone filcem czy kocem jak wolisz i to jest dodatkowe wygłuszenie. Więc mamy 2 rodzaje. Plastikowe z "kocem" i bez "koca". Nigdzie nie pisałem że samo nadkole jest filcowe a sam temat jest o wygłuszeniu nadkoli a nie zmianie materiału z którego sa zrobione.
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 21-07-2016 o 18:47

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    No. Z filcem. samo nadkole jest plasikowe ale od tłu jest wyłożone filcem czy kocem jak wolisz i to jest dodatkowe wygłuszenie. Więc mamy 2 rodzaje. Plastikowe z "kocem" i bez "koca". Nigdzie nie pisałem że samo nadkole jest filcowe a sam temat jest o wygłuszeniu nadkoli a nie zmianie materiału z którego sa zrobione.
    Z przodu nie ma filcu pod żadną postacią.
    Filc to włókno dość specyficznie produkowane i niestety trzymające też wilgoć.
    w 159 oryginalne przednie są plastikowe z warstwą pianki nie absorbującej wody. Ta pianka była zawsze w oryginalnych. Jeśli ktoś ma zamiennik to nie dość, że jest on z gorszego plastiku to jeszcze nie ma pianki.

    Żeby wyciszyć wnęki kół proponuję zdjąć nadkola, dobrze wymyć blachę i zastosować masę do wytłumiania lub maty. Maty najlepiej z warstwą alu. Ewentualnie taniej i trochę łatwiej ale też w miarę skutecznie będzie zastosować piankę stosowaną do wytłumiania wnętrz. Tylko nie może to być zwykła z otwartą strukturą. Można taką kupić na allegro i nawet permanentne traktowanie jej wodą nie powoduje nasiąkania.
    Poza tym proponuję wytłumić też blachy pod tapicerką bagażnika i pod siedziskiem. Ja tak właśnie zrobiłem i teraz jest dużo ciszej wewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 21-07-2016 o 19:24

  4. #14
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Przymierzam się do wygłuszenia alfy. Celem jest zmniejszenie hałasu przy prędkościach autostradowych. Obecnie zmierzone apką w telefonie ok. 82-83dB przy 140km/h. Kwestie audio są mocno drugorzędne. Z tego co poczytałem to najpierw trzeba kleić matę aluminiowa Bitmat (AB-2 lub AB-25) później na to piankę samoprzylepną Bitmat K3/6/9s odpowiednio 3/6/9mm grubości. W planie na pierwszy rzut idą nadkola później w zależności od efektów podłoga drzwi itd. Pytanie jakie elementy wybrać, żeby później nie było problemów ze złożeniem wnętrza z powrotem. Bo wiadomo, im grubszą piankę damy, tym lepiej wygłuszy, ale też żebym sobie problemów z ponownym montażem nie zrobił. Wstępnie planuję:
    AB-25+K9s (razem 11,5mm grubości) - na nadkola, klapę bagażnika. nadkola zamierzam zdemontować i kleić do nich, nie do wnęk kół - obawiam się, że po przyklejeniu do blachy z zewnątrz może tam korozja się pojawić.
    AB-25+K6s (razem 8,5mm grubości) - na podłogę, pod siedzisko i boki bagażnika.

    Ma ktoś doświadczenie w temacie? Może coś doradzić?
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-06-2020 o 09:23

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Na podłodze zamiast mat bimatu spokojnie ładuj taśmę dekarską butylową https://www.castorama.pl/tasma-dekar...d-1088037.html, wychodzi ponad 7x taniej nawet jeśli zrobisz dwie warstwy.
    Pianki też pewnie idzie taniej znaleźć

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	yBLO4f8.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	11.5 KB
ID:	270728  
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 24-06-2020 o 12:19

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja będę wyciszał tylne nadkola tym sposobem. https://www.youtube.com/watch?v=TtvpxJh9kx0

  7. #17
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Chciałbym właśnie uniknąć klejenia czegokolwiek do blachy od zewnątrz + później ta rzeźba pędzlem. tylko obie warstwy kleić do plastiku.

Podobne wątki

  1. Wygłuszenie nadkoli
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 13:18
  2. Osłony nadkoli
    Utworzone przez Coen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 18:49
  3. Spinki Nadkoli
    Utworzone przez szwaja91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 10:19
  4. poszezenie nadkoli???
    Utworzone przez outta w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory