Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 78

Temat: Eibach Pro-Kit -30 temat ogólny (profil opony, zbieżność, zdjęcia, itp)

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mtd Zobacz post
    Czesc Panowie , kupilem 159 z 17" na czerwonych sprezymach eibach -35mm , i tył jest wyżej o 3cm niz przod, tak powinno byc? kupiłem oryginalne sprezyny bo chce podniesc zawieszenie, noi zmienilem sprezyny z przodu na oryginal i przod poniosl sie 3cm.
    i teraz przod i tyl jest idealnie rowno, taki sam przeswit, noi sie zastanawiam czy jak dalbym seryjne sprezyny na tyl to by sie podniosl ??

    bo chetnie bym zostawil tak jak jest bo poco ruszac, ale chce sie upewnic czy 159 ma stac rowno przod/tyl taki sam przeswit, a czy tyl ma byc lekko wyzej.
    Nie wyobrazam sobie jazdy takim autem. Plywajacy, ciezki przod i twardy tyl (?). Co dokladnie porownujesz? Jesli przeswit od ziemii to TAK, z przodu powinien byc troszke mniejszy niz z tylu. Jesli natomiast biezesz pod uwage przeswit w nadkolu to powinny byc rowne.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie

    bczyAchim - o 3cm i o kazdej wysokosci to pisze o przeswicie w nadkolu.
    zobacz tutaj , tak wygladała na wszystkich sprezynach eibach, wyraznie widac ze przod nizej siedzi.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/d4c3a312f0028916

    a teraz po wymianie sprezyn z przodu jest tyle samo przeswitu z przodu jak i z tylu no ale zdecydowalem ze zostawie jak jest. tylko wlasnie jestem ciekawy czy tyl oryginalnie powinien miec wiekszy przeswit niz przod, a czy poprostu te sprezyny co mam na tyle NIE są obnizajace
    Ostatnio edytowane przez Mtd ; 31-03-2020 o 19:26

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cześć,

    Kupiłem 159 na sprężynach Eibach.
    Będę jechał na SKP celem spawdzenia amortyzatorów i tutaj mam pytanie.
    Czy przy ustawianiu zbieżności muszę zwrócić serwisowi uwagę na coś szczególnego?
    Dodam, że są też dystanse założone.

    Pozdrawiam!

  4. #64
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zbieżność przednich kół ustaw blisko zera. Będzie to poza normą, ale norma jest dla standardowego zawieszenia. Dzięki temu nie będzie ścinać opon od środka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zbieżność przednich kół ustaw blisko zera. Będzie to poza normą, ale norma jest dla standardowego zawieszenia. Dzięki temu nie będzie ścinać opon od środka.
    Dzięki za konkretną odpowiedź. A tył standardowo?

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Tak, tył standardowo. Nie ustawia się w tak mocnym negatywie jak przód, więc tak mocno nie ścina opon.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników wspomnianych sprężyn odczuwa takie jakby pływanie auta po najechaniu na nierówność?
    Objaw podobny do zużycia amortyzatorów. Zastanawiam się czy jest to kwestia połączenia tych sprężyn z oryginalnym amortyzatorem czy już ich czas minął.
    Zabieram się za wizytę na SKP i ich sprawdzenie ale w sumie to niewiem nawet czy czynne normalnie są?

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał davit Zobacz post
    Czy ktoś z użytkowników wspomnianych sprężyn odczuwa takie jakby pływanie auta po najechaniu na nierówność?
    Objaw podobny do zużycia amortyzatorów. Zastanawiam się czy jest to kwestia połączenia tych sprężyn z oryginalnym amortyzatorem czy już ich czas minął.
    Zabieram się za wizytę na SKP i ich sprawdzenie ale w sumie to niewiem nawet czy czynne normalnie są?
    Na Eibachach pływanie? Masz zużyte amory i tyle.
    Jak wymieniałeś sprężyny, to trzeba było od razu też amory- jedna robota!
    Ja, po zakupie wymieniałem wszystko od razu: sprężyny Eibach i amory na KYB x4 - do TI. Od 3 lat spokój.
    Nie ukrywam, że auto sztywne aż za bardzo. Ale wolę to niż bujanie... Co, kto lubi. Już pisałem: w zakrętach leci jak lokomotywa po szynach i ani drgnie.

  9. #69
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał davit Zobacz post
    Czy ktoś z użytkowników wspomnianych sprężyn odczuwa takie jakby pływanie auta po najechaniu na nierówność?
    Objaw podobny do zużycia amortyzatorów. Zastanawiam się czy jest to kwestia połączenia tych sprężyn z oryginalnym amortyzatorem czy już ich czas minął.
    Zabieram się za wizytę na SKP i ich sprawdzenie ale w sumie to niewiem nawet czy czynne normalnie są?
    Prowadzenie się poprawia kosztem sztywności samochodu.
    Pływanie może być efektem zużycia zawieszenia (przednie i tylne tuleje wahaczy) - co może odpowiadać na Twoje wątpliwości w kwestii prowadzenia samochodu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Pisząc pływanie masz na myśli myszkowanie, przestawianie np tyłu po najechaniu na nierówność? U mnie tak było, pomogło ustawienie geometrii, też ma eibacha

Podobne wątki

  1. [159] Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12450
    Ostatni post / autor: 08-03-2024, 11:25
  2. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  3. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory