Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 159 - fotelik 0-13kg ISOFIX

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rusek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 16V
    Postów
    44

    Question Alfa 159 - fotelik 0-13kg ISOFIX

    Hej,


    Właśnie po raz pierwszy jestem na etapie poszukiwania i zakupu fotelika dla dziecka. Zależało mi na bazie ISOFIX (łatwość montażu i demontażu fotelika - a przy tym pewność, że jest poprawnie zamontowany). Oczywiście życie zweryfikowało teorię, i jak się okazało ISOFIX nie załatwia sprawy tak jak bym chciał. Mocowanie w AR 159 SW (rok 2006 - przedlift) znajduje się głęboko między tylną kanapą a jej oparciem co skutecznie ogranicza możliwości montażu baz. Przetestowałem już kilka opcji i chciałbym podzielić się z innymi moimi spostrzeżeniami (może ktoś poszukujący fotelika na bazie będzie miał łatwiej ).

    Foteliki i bazy OK (trzymały się poprawnie, nie latały, były zamocowane pewnie i stabilnie):

    BESAFE iZi Go Modular i-Size http://www.besafe.com.pl/p/foteliki-...modular-i-size
    Britax Romer Baby Safe Isofix Base http://www.britax-roemer.pl/foteliki...e-isofix-base/

    Foteliki i bazy które nie dały rady:
    Kiddy Evoluna i-Size http://www.kiddy.de/pl/nosidelka/evoluna-i-size.html (baza zamocowania, niestety opierała się o wypukłości kanapy, ruszała się mocno na boki)
    Cybex ATON BASE 2-FIX http://cybex-online.com/pl/carseats/aton.html (nie dała się zamocować, za krótkie haki isofix)

    Proponuję dzielić się w tym temacie informacjami na temat fotelików 0-13kg na ISOFIX - o większych jest już spory temat.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 1750TBi
    Postów
    55

    Domyślnie

    W swojej Brerze miałem jeszcze niedawno MaxiCosi. Zaczepy bardzo głęboko i montaż bazy upierdliwy ale po zamontowaniu idealne rozwiazanie na okres do 3 roku życia. Tym bardziej że wstawienie nosidełka na tylną kanapę to wyzwanie, a zapinanie pasem to zupełny dramat. Inne foteliki z bazą po prostu sie nie mieściły.

    Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar naprawiak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ja również mam zamontowana bazę z fotelikiem MaxiCosi, wszystko łatwo i szybko

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To dobrze Niedługo odbieram FamilyFix.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Również polecam MaxiCosi. Dla starszego 4 letniego syna używam MaxiCosi RodiFix Air Protect, bez problemu wpina się w IsoFix`a i jest bardzo wygodny.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ja kupiłem Kiddy Evoluna i-Size. Auto z 2010, więc kanapy trochę inne niż u autra wątku. Coś tam trochę lata, ale czy to przeszkadza? Lata w konstrucji bazy, głównie mocowaniu przesuwnej podstawy do wpinania fotelika. Inna kanapa raczej by tu nic nie pomogła.
    Najpierw miałem trochę wątpliwości po pierwszym zamontowaniu, a że wiedziałem kto z forum ma Kiddy (któreś starsze, albo evolunafix albo evo 2), i był bardzo zadowolony a dziecko przejeździło w tym foteliku swoje i z niego zdążyło już wyrosnąć, to poprosiłem o sprawdzenie. dostałem filmik, fotelik latał tak samo jak u mnie. Na dzień dzisiejszy nie wypowim się więcej, syn ma przyjść na świat za ok miesiąc, wtedy coś potestuję. Póki co sprawę olałem, bo nie sądze że ma znacznie dla bezpieczeństwa, a nikt tez nie narzeka na komfort czy właśnie chybotanie.

    Dam znać za ponad miesiąc jak fotelik się sprawdza.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar tedbear
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio + Giulietta || 159 Ti była
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ja mam Recaro Privia na bazie isofix i potwierdzam, że bazę montuje się/demontuje bez większych problemów, tyle że moja kanapa jest płaska (poliftowa) jak kolegi wyżej.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał tedbear Zobacz post
    Ja mam Recaro Privia na bazie isofix i potwierdzam, że bazę montuje się/demontuje bez większych problemów, tyle że moja kanapa jest płaska (poliftowa) jak kolegi wyżej.
    Miałem właśnie to kupować, bardzo fajnie wykonane, dobre oceny w testach, w miarę lekki (najlżejszy z najbezpieczniejszych?) itp, ale w końcu dałem się skusić na rozkładanego Kiddy, który ma przewagę w dłuższych podróżach, albo jak idzie się już z nosidełkiem gdzieś poza dom na dłużej i dzecko może sobie spać w pozycji bardziej leżącej.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    9

    Domyślnie

    A czy ktoś używał bazy chicco na isofix?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rusek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 16V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Kiddy Evoluna i-Size to był mój pierwszy strzał - niestety w przedlifcie lata cała baza Isofix, jak wspomniałem opierała się tylko o krawędzie siedziska (tej dziury na tyłek mówiąc kolokwialnie ). Maxi-Cosi nie sprawdzałem, dobra podpowiedź. Zasadniczo na razie moje spostrzeżenie jest takie, że bazy z ramą antyrotacyjną trzymają się zdecydowanie pewniej.

Podobne wątki

  1. [159] ISOFIX- czy mam?
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 14:41
  2. ISOFIX w siedzeniach
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 19:42
  3. Uchwyt ISOFIX prośba o pomoc
    Utworzone przez thomson87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 07:55
  4. Isofix
    Utworzone przez Piotriix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 08:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory