Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Skrzynia biegow do wymiany

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie Skrzynia biegow do wymiany

    Witam
    Mam problem z moja Alfa 159. Moja skrzynia biegow sie ''rozjechala'' i musze kupic jakas uzywana lub regenerowana. Jak sprawdzic jaka skrzynie potrzebuje? Czy 159tki mialy rozne skrzynie? Moja Alfa to 1.9 JTDM 150 KM, diesel. Na allegro sprzedajacy tez nie maja pojecia i odpowiadaja ze chyba nie albo chyba tak....

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    skrzynia m32
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Używaną już masz, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest regeneracja. Znajdź dobry warsztat i po sprawie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Bo ta używana (jeśli nie była naprawiana) to też padnie... Szukaj informacji o skrzyniach M32 - opisane jest wszystko.
    Jeśli twoja wyje i lewarek się rusza to najczęściej wymiana wszystkich łożysk - z robocizną >= 2000 PLN

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    regeneRacja kosztuje ok 2tys i masz spokój na zawsze, kupisz używkę i może być klops za pół roku. szkoda się bawić w używki ze skrzynią m32. no chyba że masz dziurę w obudowie na czym polega awaria Twojej??
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Dziurę w obudowie też da się nareperowac, znany Pan z Poznania naprawia :-)

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Zapomnialem dodac najwzniejsza sprawe Mieszkam w Irlandii.... Tutaj tych samochodow jest jak na lekarstwo. Nie ma uzywanych skrzyn a regeneracji nie chce sie nikt podjac. Jeden zaklad stwierdzil ze moga sprobowac ale to bedzie kosztowalo okolo 1200 euro .Wiec to nie ma sensu. Wysylac skrzynie do Polski do regeneracji tez ciezko bedzie. Dlatego szukalem uzywanej.... Czy typ M32 pasuje od wszystkich silnikow? Bo sa skrzynie z silnikow benzynowych oznaczone jako M32. Czyli do JTDM tez bedzie pasowala?

    - - - Updated - - -

    Aha co do tego co sie zepsulo to juz nie tylko wycie. Slychac jakies metaliczne klekotanie jakby kuleczki z lozyska lataly po calej skrzyni.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldi8321 Zobacz post
    Zapomnialem dodac najwzniejsza sprawe Mieszkam w Irlandii.... Tutaj tych samochodow jest jak na lekarstwo. Nie ma uzywanych skrzyn a regeneracji nie chce sie nikt podjac. Jeden zaklad stwierdzil ze moga sprobowac ale to bedzie kosztowalo okolo 1200 euro .Wiec to nie ma sensu. Wysylac skrzynie do Polski do regeneracji tez ciezko bedzie. Dlatego szukalem uzywanej.... Czy typ M32 pasuje od wszystkich silnikow? Bo sa skrzynie z silnikow benzynowych oznaczone jako M32. Czyli do JTDM tez bedzie pasowala?

    - - - Updated - - -

    Aha co do tego co sie zepsulo to juz nie tylko wycie. Slychac jakies metaliczne klekotanie jakby kuleczki z lozyska lataly po calej skrzyni.
    z uzywka nigdy nie wiesz na co trafisz.
    1 rozwiazanie. jesli juz to uzywke kupic w Polsce najpierw na warsztat i wymiana wszystkixh 6 lozysk walkow. lozyska tylko timken, koszt ok 550zl czesci. na koniec oleju wlac 2.8l 150zl. robota w zdjetej skrzyni, nie powinno byc wiecej niz pare stowek. m32 sa rozne z tego co sie orientuje, benzyna i diesel na pewno beda sie roznic przelozeniami, nie wiem tez jak z dopasowanie w zaleznosci od rocznika czy np modelu/marki(m32 byly w wielu oplach).

    mysle ze najbezpieczniej skontaktowac sie z duzym warsztatem regenerujacym skrzynie, moze oni maja gotowe zregenerowane i z gwarancja. pogoogluj, moze tez ktos podpowie na forum gdzie najlepiej uderzyc

    2.lub zdemontowac swoja, wyslac do firmy regenerujacej w Polsce, np za 2 dni odsylaja (o ile da sie naprawić, jesli nie to moze maja inne zregenerowane). wysylki do/z irl nie sa az takie drogie, kidys sie przeprowadzalem, prywatni kurierzy liczyli wtedy cos troche ponad 1eur/kg

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Zawsze możesz ją wykręcić, albo warsztat może to zrobić, rozkręcić, w środku są chyba 3 kolumny zębatek i samo to wysłać do Polski do regeneracji zawsze to będzie mniejszy koszt, a jak nie to szukaj na eBay'u, wydaje mi się że z JTSa nie będzie pasować bo tam jest silnik odwrotnie wsadzony, i ona może chodzić odwrotnie

    Może to;
    http://www.ebay.co.uk/itm/2007-ALFA-...cAAOSwtJZXUacU
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 29-07-2016 o 02:07

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,943

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    Zawsze możesz ją wykręcić, albo warsztat może to zrobić, rozkręcić, w środku są chyba 3 kolumny zębatek i samo to wysłać do Polski do regeneracji zawsze to będzie mniejszy koszt, a jak nie to szukaj na eBay'u, wydaje mi się że z JTSa nie będzie pasować bo tam jest silnik odwrotnie wsadzony, i ona może chodzić odwrotnie

    Może to;
    http://www.ebay.co.uk/itm/2007-ALFA-...cAAOSwtJZXUacU
    Każda używana skrzynia M32, szczególnie starsze roczniki (w nowszych coś tam minimalnie poprawili, poza tym są nowsze więc mniej zużyte), jest już do remontu albo za jakiś czas będzie. Nie ma co podsyłać linków do jakiś GT, bo jeszcze nie wiadomo czy 100% jest zgodna (przełożenia, mocowania itp). M32 to ogólna nazwa skrzyni, ale występuje w wielu wariantach dla różnych aut/silników.
    Sprawdziłem na szybko w ePerze jaki numer skrzyni był w mojej 159 1.9JTDM 150KM i był 55560011, zastąpił 55556446 i jest on też zaminnikiem dla 55219778.
    Natomiast te z GT mają inne MPM, więc może coś nie pasować (mocowanie, cięgna, przełożenia, cokolwiek).

    Polecam w razie czego poszperać po ePerze kwestię kompatybilności (popatrzyć po numerach jak to jest dla innych silników/roczników czy modeli) http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE tylko w dzień się nie da bo co chwila ktoś wywala (1 użytkownik?) - w nocy spokojni można korzystać.

    FYI, skrzynie padają przez słabe smarowanie. Czymś co pomaga jest wlać 0.5L więcej oleju (2.8L do wersji dla 1.9JTDM czy JTSów, 2.5 dla TBI), a najlepiej 200ml z tego to dodatek typu Archoil AR9100.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-07-2016 o 08:45

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegow
    Utworzone przez florian11 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 06:04
  2. Skrzynia biegow
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 18:43
  3. 2.5 v6 skrzynia biegow
    Utworzone przez samul w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 09:25
  4. [33] Skrzynia biegow w P4
    Utworzone przez Szery w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 17:20
  5. [156] skrzynia biegow 2.5v6
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory