Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Poziom oleju na bagnecie, niewyraźny ślad, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    11

    Domyślnie 2.2 JTS poziom oleju na bagnecie, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?

    Cześć
    Nurtuje mnie jedna sprawa mianowicie nie mam pojęcia jak dokładnie sprawdzić poziom oleju silnikowego. Bagnet ma do sprawdzenia schodki i tam wiadomo jest jest ciemny olej na wszystkich poziomach ale powyżej schodków tez mam zabrudzony bagnet za każdym razem. Zastanawiam sie czy mechanicy nie przelali poziomu ale nie spodziewałbym sie tego po nich bo sa ogarnięci w temacie. Jak to sprawdzić dokładniej? Chce dostać dokładny a nie zafałszowany wynik, ale w kominku pewnie jest trochę oleju który nieco brudzi górna cześć bagnetu.
    Ostatnio edytowane przez statttic123 ; 14-08-2016 o 22:39

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał statttic123 Zobacz post
    Cześć
    Nurtuje mnie jedna sprawa mianowicie nie mam pojęcia jak dokładnie sprawdzić poziom oleju silnikowego. Bagnet ma do sprawdzenia schodki i tam wiadomo jest jest ciemny olej na wszystkich poziomach ale powyżej schodków tez mam zabrudzony bagnet za każdym razem. Zastanawiam sie czy mechanicy nie przelali poziomu ale nie spodziewałbym sie tego po nich bo sa ogarnięci w temacie. Jak to sprawdzić dokładniej? Chce dostać dokładny a nie zafałszowany wynik, ale w kominku pewnie jest trochę oleju który nieco brudzi górna cześć bagnetu.
    Miałem niedawno taki sam problem. 2 tyg temu zmieniałem olej, wlał mi 5,4 L tyle co w instrukcji. Bagnet powyżej schodków cały czas mokry az do pręta, co nie dawało mi spokoju. Postanowiłem zlać z silnika 300ml oleju i od tego momentu na bagnecie mam mokre tylko wszystkie schodki i minimalnie nad nimi, teraz pokazuje mi w koncu dobry poziom oleju bo te schodki to jest max, w kompie przed odpaleniem jest max kresek tez. Wychodzi na to ze miałem za duzo oleju. Wyczyściłem od razu ten odstojnik odmy na kolektorze ssącym bo było w nim sporo świeżego oleju, musiało w odme pujsc troche.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    11

    Domyślnie

    Sprawdziłem dzisiaj znowu i jest bagnet usyfiony dobre kilka cm nad maxem, ale jednak widać minimalnie gdzie jest poziom, jutro zrobię fotkę. Ale chyba i tak będzie trzeba wybrać się do mechaników tylko jak sprawdzić poziom oleju gdy silnik jest ciepły?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zaglądałeś do zaworu odmy może jest tak zasyfiony, że przepływ gazów jest przyblokowany? Nadmierne ciśnienie w skrzyni korbowej będzie powodować przedmuchy wszędzie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR159 JTDM 16v AT
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cześć. Mam podobny problem. Auto nieruszanie 24h, sprawdzam poziom oleju i pół bagnetu uwalone. Kilkukrotne sprawdzenie i ten sam wynik - poziom przekroczony o 500%. Pojeździłem trochę aby silnik sie nagrzał, wracam i gaszę. Zmierzyłem poziom oleju kilka razy w ciągu ok 5-10 minut i zawsze było na full, ale stan nieprzekroczony. Miałem już tak wiele razy - z czego to wynika?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zaglądałeś do zaworu odmy może jest tak zasyfiony, że przepływ gazów jest przyblokowany? Nadmierne ciśnienie w skrzyni korbowej będzie powodować przedmuchy wszędzie.
    Jak to sprawdzić i gdzie się ta część znajduje?

    Wczoraj sprawdziłem nieco inaczej. Bagnet bardzo twardo wchodzi do samego końca więc omyłkowo trochę nim kreciłem na boki co chyba mogło zaburzyć pomiar. Tym razem wsadziłem go i natychmiast wyjąłem, żeby się nie zabrudził za bardzo. Generalnie sprawa wygląda tak, że wyciągnięty bagnet jest brudny dość znacznie ale koniec końców widać jest poziom na max, ale ledwo widoczny. W sensie jest oleju od cholery wszędzie na bagnecie ale w niektórych miejscach widać "odcięcia" w sensie poziomą kreskę wokoło bagnetu. Olej wymieniany niecałe dwa tyg temu podobno też jest wtedy jasny i ciężko go dokładnie odczytać ale to może być bujda
    Ostatnio edytowane przez statttic123 ; 20-08-2016 o 22:04

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To prawda. Zawór odmy znajduje się na kolektorze ssącym pod okrągłą kopułą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Też się zastanawiam czy nie mam za dużo oleju. Na kompie wprawdzie nie jest nawet na max, ale raczej nie jest to wyznacznik. Może to głupie pytanie, ale czy jak olej na schodkach jest czarny, to powyżej też powinien być czarny na sprężynie" i widać by to było wyraźnie.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    11

    Domyślnie

    Sprawdziłem dokładnie i mam parę informacji, ale juz nie pytań po pierwsze - w kominie jest zawsze mnóstwo oleju. Po drugie - zeby odczytać realny jego poziom trzeba powtórzyć cała operacje sprawdzania minimum 4 razy, zeby przy wyciąganiu bagnetu cała pozostałość oleju na bocznych ściankach rownież sie wytarła w bagnet. No i co ważne, poziom oleju musimy sprawdzać od strony silnika, wtedy jest realny poziom. Od strony zderzaka na bagnecie mam często powyżej maksimum + sporo zabrudzeń i rozbryzgów powyżej. Sam mierzę poziom "lewą" strona bagnetu bez schodków, widzę wtedy dokładniej odcięcie poziomu oleju, no i odczytuje wynik ze strony silnika. Tyle moich spostrzeżeń. Co jak co ale człowiek mógł sie zdziwić

Podobne wątki

  1. poziom oleju silnikowego na bagnecie...... Ar 147
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 22:30
  2. [MiTo] Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 01:44
  3. [145] Poziom oleju na bagnecie
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 04:24
  4. [164] poziom oleju na bagnecie
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 17:31
  5. Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?
    Utworzone przez Marcelll w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory