Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: Brera/159 2.2JTS problem z odpalaniem

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Dobra, siedzę w aucie i idę krok po kroku.
    1 napewno nie czujniki pod pedałami. Trzymam nogę sztywno bezruchu i raz odpala raz nie
    2 kluczyk zamieniany stronami podmieniony drugi tez nie
    3 w kompie zero błędów na wszystkich systemach Body comp abs, silnik itd
    4 akumulator nowy mocniejszy z BMW kupiony akurat 3 tym temu
    5 czujniki od wałków i prędkości i od wariatorow ( w sumie 4 szt) wymienione
    6 wszystkie wtyczki z góry odpiete wyczyszczone sprayem do styków wydmuchane
    7 wiązki spięte na sztywno trytytkami jakby jakiś kabel był walnięty
    8 pozamienialem przekaźniki oraz wymieniłem bezpieczniki rownież te FUSE BOX ( duże)
    9 puszczona dodatkowa masa z obudowy rozrusznika do minusa w AKU kabel 10mm
    10 przerobiłem odpalanie z naciśniętym tylko hamulcem tylko sprzęgłem i oba naraz
    11 podmieniłem przycisk START/STOP
    12 nowy rozrusznik
    13 ruszanie biegami itp czary
    14 wyłączone wszystko co sie dało światła klima nawiewy radio itp
    15 organoleptycznie sprawdzone wszystkie przewody
    16 sprawdzony olej ipłyny nawet od spryskiwaczy
    17 byłem miły i czule do Brery mówiłem
    18 byłem chamski i opis...łem Brere od góry do dołu
    19 Rozrząd wymieniony jakieś 6 tys. Temu ( przed wymiana tez tak było)

    Skończyły mi się pomysły.... HELP HELP HELP nagrałem nawet filmik co i jak sie dzieje podrzucę potem link na YOUTUBE

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    12 nowy rozrusznik
    Spróbowałbym z jeszcze jednym rozrusznikiem, jeśli taka opcja jest dostępna. U mnie były podobne historie, po wymianie rozrusznika jak ręką odjął i wróciło dopiero jak mu się gwarancja skończyła.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    15 organoleptycznie sprawdzone wszystkie przewody
    Sprawdziłeś dokładnie kabel (+) zasilający rozrusznik? Może warto podmienić (podłączyć dodatkowy) i sprawdzić?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Kabel plusowy wydaje sie byc ok. Zastanawia mnie jeszcze wyłącznik bezwładnościowy na bezpiecznikach akumulatora. Natomiast oczywiście ze jest możliwość wymiany rozrusznika jest na gwarancji z tym ze czy stary i nowy rozrusznik dawałbym taki sam problem / objaw? Najgorzej ze sytuacja jest niepowtarzalna tzn nie występuje regularnie.

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/siOe90RzsJc
    Tutaj wrzucam link do tego co nagrałem dzisiaj. Głośne tykanie to blokada kluczyka w tle słychać rozrusznik

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    No to u mnie było dokładnie to samo. Sytuacja pojawiała się nieregularnie, ale te dwa i pół roku temu elektrykowi udało się to złapać i jednoznacznie wskazał na rozrusznik jako źródło problemu. Rozrusznik był dwa razy regenerowany, więc nie bawiłem się w kolejne podejście, tylko wziąłem fabrycznego refurba. I problemy zniknęły. Wróciły teraz, już jest po gwarancji. Teoretycznie w innym serwisie znowu odtworzyli sytuację i zregenerowali co się dało, ale mam wrażenie, że nie do końca ogarniają źródło problemu.
    Dzisiaj się powtórzyło dwa razy przy porannych zakupach, wrzucenie wstecznego i bujnięcie autem kilka razy w przód i w tył przyniosło skutek – druga/trzecia próba po bujnięciu skutkowała uruchomieniem silnika.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Jutro podjade do serwisu rozruszników i pokaże im przypadłość , zobaczymy co powiedza. Jednak zgłębiając ten temat masa osób robiła rozruszniki i miała to samo ale kto wie. Przewody plusowe sprawdziłem i sa wg mnie ok. Jest na nich przejscie. Dodatkowo dodałem jeszcze jeden ale nic to nie zmieniło. Zastanawia mnie jeszcze bezpiecznik bezwładnościowy . Jest powiązany z zasilaniem , przeczytałem instrukcje eLearna i wpływ na odpalanie maja czujniki pod pedałami IMO, i sygnał z Body compa. Ten bezpiecznik REN na aku może odcinać zasilanie

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Ten bezpiecznik REN na aku może odcinać zasilanie
    Zawsze możesz poprowadzić (+) bezpośrednio z klemy aku. Jednak jeśli występowałby sygnał blokujący zapłon, zapewne objawiłby się stosownym błędem z danego czujnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Amst
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie obyło się bez lawety
    Po zastosowaniu wszystkich opcji, które tu znalazłem nadal wacek z samochodu, w dodatku aku się skończył...
    4 godziny spędzone na poszukiwaniu przyczyny i brak w niedzielę części zamiennych, mimo wszystko bingo
    Kble od tirowcow podpialem do drugiego auta, kabel na krótko do rozrusznika i przełamał się dwa razy, ekektrowlacznik zatrybil, poczekalem na nasycenie aku i chwila prawdy.
    Wsiadam naciskam guzik i miłość między nami znowu rozkwita, oby jak najdłużej

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    No więc tak. Miałem dzis podjechać do serwisu ale podjade jutro. Wyeliminowałem juz bezpieczniki i czujnik bezwładnościowy ( z innej alfy podmieniłem) , nic to nie zmieniło. Żadnych błędów nie ma. Nawet trojkat i gaśnice sprawdziłem i nic. Czyżby jednak rozrusznik. Sęk w tym ze na stole działa bez zarzutu. I wiele osób wymieniało/naprawiało rozruszniki i problem był ten sam.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Ok. Info dla zainteresowanych. Przyczyna odnaleziona tzn. Problemem jest nagły spadek napięcia na wiązce elektrycznej . Jeden z kolegów pisał ze podpinał przewody i było ok. Problemem może nie byc sama wiązaka a odbiorniki pod nią podczepione. Nie mniej rozrusznik działa na sto procent. W poniedziałek zabierze alfę mój zaprzyjaźniony elektryk i bedzie sprawdzał krok po kroku. Oczywiście istniej alternatywa. Można zastosować dodatkowy przewód plusowy ze standardowym przekaźnikiem podłączony pomiędzy przewodem (+) wchodzącym na automat a rozrusznikiem podłączony do plusa akumulatora. Jest to opcja alternatywa gdyż nie lubię takich dodatków. Usterka nie jest łatwa do wykrycia gdyż spadek napięcia mierzony na AKU przy rozruchu jest w sumie taki sam przy rozruchu jak i wtedy kiedy rozruch niezaskakuje. Tak czysiak może pośrednio znam przyczynę. Teraz muszę tylko rozwiązać problem.

Podobne wątki

  1. Brera 2.2JTS Sosnowiec
    Utworzone przez szyszu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 18:07
  2. Alfa Romeo Brera 3.2JTS Q4 Warszawa
    Utworzone przez alex35cj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:50
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory