Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nierówna praca na wolnych obrotach -strzelanie- Check engine 1.9 jts

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    wrocław/radomsko
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 i.e. boxer 1995 / alfa romeo 166 2.0 V6 TB Super 1999
    Postów
    31

    Domyślnie Nierówna praca na wolnych obrotach -strzelanie- Check engine 1.9 jts

    Witam,
    Pewnie nikogo nie zaskoczę ale mam pewien problem z moją bellą. Mam 159 1.9jts z 2007 r z przebiegiem okolo 136000 km. (ponoć oryginalny). Jakiś czas temu tzn. 3-4 tyg. coś zaczeło cykać w głowicy. Miałem umówiony przegląd na początku września w FIAT GÓRKA w Radzyminie więc nic z tym nie robiłem. Na pełnym przeglądzie ze wszystkimi wymianami -nowe filtry, oleje itd (800 zł) mechanik powiedział, że to pewnie szklanki i może świeży olej pomoże. Ok pojeździłem 2 tyg. i w trakcie trasy z Warszawy do Kielc parę kilometrów przed Radomiem moja Alfa zastrajkowała. Lekko szarpnęła (małe niewyczuwalne zawahanie w pracy silnika) potem po paru kilometrach przy schodzeniu z obrotów zaczęła się trząść,szarpać i strzelać. Zjechałem na parking i wezwałem lawetę. Na wysokich obrotach w miarę pracowała ale na niskich już nie. Odwiozłem ją tam gdzie robiłem przegląd i niestety nie potrafią powiedzieć co się dzieje. Wymienili świece, cewkę (za świece chcą 240 zł) ale nic nie pomogło. Zdiagnozowali tylko, że wg. kompa wypadały jej zapłony oraz to, że co gorsza na jednym cylindrze brak jest kompresji. Dodam, że zalana jest
    SELENIĄ i nigdy nic się nie zaświeciło na desce. Panowie z FIAT GÓRKA chcą ściągać całą głowicę, wymieniać rozrząd na nowy - powiedzieli, że koszt od 1000 w górę a realnie koło 4000,00. Nie uśmiecha mi się to ii mam pytanie o mechanika w WAWIE najlepiej Targówek oraz dwa POMÓŻCIE zdiagnozować co się mogło stać. Ja osobiście obstawiam, że któryś zawór nie domyka i dlatego tarci kompresję.
    Widać skiepściło mi się a powiem, że Alfa jak do tej pory żadnych problemów.
    BARDZO PROSZĘ POMOC.
    Pozdrawiam
    Piotr Dzidowski

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skontaktuj się z pablogarage.pl (użytkownik Pablo. ), to pod Warszawą, ale znają się na Alfach.

    Skoro stwierdzili brak kompresji to po co wymieniają rozrząd? Jeśli nie pojawiły się błędy P0011-P0016 to rozrząd zostaw w spokoju, jego wymiana nic nie wniesie. Generalnie panowie z tego serwisu nie mają pojęcia o tym silniku i bałbym się go im powierzać. Wydasz worek pieniędzy, a auto dalej będzie niesprawne.

    Co do cykania w okolicach głowicy porównaj to z filmem w wątku:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...k__diesla.html
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    wymień albo wyczyść elektrozawory, u mnie pomogło
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1869166

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    wrocław/radomsko
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 i.e. boxer 1995 / alfa romeo 166 2.0 V6 TB Super 1999
    Postów
    31

    Domyślnie

    No efekt pobytu Alfy był taki, że najpierw sprawdzili zapłon pozmieniając cewki i świece. Oczywiście nic nie dało ale świece zostawili za podpięcie kompa i sprawdzenie kompresji i wymianę świec skasowali 500 zł i tyle. Gdzies mnie nie przekonali swoimi pomysłami a widziałem też, że nie specjalnie palili się do drażenia tematu. Podsumowując wstawiam jutro ale do AJS -SERWIS. Są obok mnie i mają dobre opinie. Stawiam na problem z zaworami a do tego głowicy nie trzeba ściągać. Dobra jutro się okaże. Swoją drogą zbiegł się to z koniecznością zmiany autka na większe. Tzn. Na weekend miałem nowe BMW 518d w automacie itd. Chyba będzie zdrada na F10 albo E65 okaże się. Jak zrobię alfice napisze. Jak będzie do sprzedania dam znać. Pozdrawiem i trzymajcie kciuki.

Podobne wątki

  1. 2.5 v6 nierówna praca na wolnych obrotach
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 172
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 16:26
  2. 3.0 V6 lpg.Nierówna praca na PB, check itp
    Utworzone przez sneijder w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 09:46
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 22:42
  4. Nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
    Utworzone przez Radu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 22:06
  5. [146] nierówna praca i drgania na wolnych(lpg)
    Utworzone przez Binda w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory