Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 135

Temat: Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

  1. #121
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zapytaj w serwisie, który przeprowadza usługę czyszczenia silników wodorem. Ostatni serwis, w którym byłem stwierdził, że nie podejmą się usługi czyszczenia silnika, który ma 20 lat (akurat o taki zapytałem).
    pytam Ciebie , to Ty jestes tu na forum ,najwiekszym orędownikiem tego zabiegu,

  2. #122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    O widzę, że gruba dyskusja się zrobiła

    Cytat Napisał Mr Art Zobacz post
    Piotras pzepałowanie na autostradzie nie da podobnego efektu i jest bardziej niebezpieczne choćby dlatego że silnik jest bardziej obciążony(dochodzi przeniesienie napędu,opory toczenia,opór powietrza)i wszystkie elementy związane z jazdą na pełnym gwizdku.Tutaj silnik pracuje bez dodatkowego obciążenia w bezpiecznym zakresie obrotów 800-2500 i nie jest pałowany na maxa.Oczywiście jeżeli zrobi wodorowanie Janusz w swoim garażu bo właśnie kupił maszyne nową to wszystkiego można się spodziewać.
    Każdy zakres poniżej czerwonego pola jest bezpieczny a przy "pałowaniu" silnik pracuje w zakresie obciążeń/temperatur dla niego przewidzianym. Układ chłodzenia wtedy też pracuje ze zwiększoną wydajnością (pompa daje większe ciśnienie bo większe obroty silnika, chłodnica lepiej oddaje ciepło bo chłodzi ją pęd powietrza).
    Podczas wodorowania silnik pracuje przez większość czasu z niskimi obrotami a samochód się nie porusza i do tego dorzucamy przegrzania spowodowane wodorowaniem.

    Proces spalania paliwa jest dokładnie policzony pod względem temperatury, szybkości rozchodzenia się płomienia i setki innych zmiennych, dodanie do tego równania wodoru może się skończyć różnie.

    Zwrócicie uwagę na fakt że praktycznie każdy wykonujący usługę wodorowania, zaleca aby po wodorowaniu jechać ok 30km, utrzymując obroty powyżej 3000 - ciekawe ile % z efektu wodorowania jest osiągane przez to "przepałowanie" silnika.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli masz coś mądrego do napisania - dawaj. Jeśli nie to tylko puste słowa.
    Widzisz ja dzielę się wiedzą która została mi przekazana przez ludzi dużo mądrzejszych w tym temacie niż ja.
    Jakieś 2 lata temu też byłem nastawiony hurraoptymistycznie do tej procedury i podczas jednego ze spotkań towarzyskich podzieliłem się informacją o tym procesie z osobami, które w kwestii chemii (specjalizuje się w inżynierii chemicznej i procesowej) i fizyki (pracuje w desy) są dla mnie autorytetami. Wytłumaczyli mi wtedy to co ja przekazuję tu na forum, że jakiś tam efekt tego procesu jest, jednak jest on okupiony ryzykiem uszkodzenia silnika ze względu na takie a nie inne zmiany w procesie spalania paliwa.

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Dyskusja na ten temat jest ciekawa, ale szkoda kruszyć
    kopii, bo każdy broni swojego zdania. Ja osobiście twierdzę, że to efekt placebo i niewiele daje, dodatkowo znalazłem ciekawą dyskusję pod linkiem.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...RtKV5MzKQWl3l7
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 20-10-2019 o 05:30

  4. #124
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Widzisz ja dzielę się wiedzą która została mi przekazana przez ludzi dużo mądrzejszych w tym temacie niż ja.
    Jakieś 2 lata temu też byłem nastawiony hurraoptymistycznie do tej procedury i podczas jednego ze spotkań towarzyskich podzieliłem się informacją o tym procesie z osobami, które w kwestii chemii (specjalizuje się w inżynierii chemicznej i procesowej) i fizyki (pracuje w desy) są dla mnie autorytetami. Wytłumaczyli mi wtedy to co ja przekazuję tu na forum, że jakiś tam efekt tego procesu jest, jednak jest on okupiony ryzykiem uszkodzenia silnika ze względu na takie a nie inne zmiany w procesie spalania paliwa.
    Nie możesz od razu pisać merytorycznie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    pytam Ciebie , to Ty jestes tu na forum ,najwiekszym orędownikiem tego zabiegu,
    I tyłek Cie o to boli?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Dyskusja na ten temat jest ciekawa, ale szkoda kruszyć
    kopii, bo każdy broni swojego zdania. Ja osobiście twierdzę, że to efekt placebo i niewiele daje, dodatkowo znalazłem ciekawą dyskusję pod linkiem.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...RtKV5MzKQWl3l7
    Widzisz, cały problem polega na tym, czego ludzie oczekują. Wodorowanie nie jest złotym środkiem na wiele lat zaniedbań poprzednich użytkowników. Przecież nawet na filmie Łysego widać, że to działa (w niewielkim stopniu, ale działa - pokazane na bardzo zdrowym silniku).
    Ja mam świadków, że u mnie ten zabieg przywrócił silnikowi osiągi (czego wczesniej nie dała wymiana napędu rozrządu, w czym postrzegałem źródło problemu).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Każdy zakres poniżej czerwonego pola jest bezpieczny a przy "pałowaniu" silnik pracuje w zakresie obciążeń/temperatur dla niego przewidzianym. Układ chłodzenia wtedy też pracuje ze zwiększoną wydajnością (pompa daje większe ciśnienie bo większe obroty silnika, chłodnica lepiej oddaje ciepło bo chłodzi ją pęd powietrza).
    Podczas wodorowania silnik pracuje przez większość czasu z niskimi obrotami a samochód się nie porusza i do tego dorzucamy przegrzania spowodowane wodorowaniem.

    Proces spalania paliwa jest dokładnie policzony pod względem temperatury, szybkości rozchodzenia się płomienia i setki innych zmiennych, dodanie do tego równania wodoru może się skończyć różnie.
    Jedź autem przez godzinę w zakresie poniżej czerwonego pola to zobaczysz jaki będzie efekt i czy więcej szkody przyniesie profesjonalne czyszczenie silnika wodorem.
    Serio, skończmy jałową dyskusję.
    Napisałem wyżej, wiele zależy od procedury i urządzenia. A najwięcej chyba od oczekiwań posiadacza pojazdu, bo chyba w tym leży problem, że ktoś za 200 zł oczekuje cudu. Natomiast to jest profilaktyka, o czym zdajecie się chyba nie wiedzieć.
    Ktoś nie chce - nie musi tego robić, nie powielajcie tylko bzdur.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Wszystko pewnie zależy od konkretnego przypadku i wielu czynników, w tym jak mówisz w miarę niedużego przebiegu i dobrego stanu silnika, wtedy ma to jakieś szanse. Na YouTubie znalazłem filmiki o czyszczeniu zaworów JTS bez wielkiej demolki, sposoby w miarę proste, a na pewno skuteczne.
    https://www.youtube.com/watch?v=z5v7tOzzlwA
    https://www.youtube.com/watch?v=v-Yd1v7Xwn8
    W przypadku JTS możliwe, że jest szansa na wypalanie nagaru z okolic zaworowych, ale tylko w małym zakresie, ale jeśli nagromadzi się go zbyt dużo to tylko czyszczenie mechaniczne co widać na załączonych filmach (nie ma opcji, aby dało się usunąć to wszystko tylko wodorowaniem). W JTD moim zdaniem wodorowanie nie ma zbyt dużej racjonalności lepiej zainwestować w płukankę sinika, dobry olej i to często wymieniany, bo nagar i tak gromadzi się w głównej mierze w kolektorze dolotowym, a stamtąd można go usunąć tylko mechanicznie. Jeśliby istniała nawet metoda usunięcia nagaru z dolotu w JTD bez rozbierania to nie widzę sposobu uniknięcia przedostania się go do silnika, a to już by była tragedia dla samego silnika.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 20-10-2019 o 07:27

  6. #126
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Otóż to, nic nie zastąpi częstej wymiany dobrego oleju.
    Co do czyszczenia zaworów bez demontażu głowicy... Robiłem to. Nie jest to łatwe, cała trudność polega na oczyszczeniu tylnej części zaworów. Nikt się nie przyzna, że po takim czyszczeniu trzeba auto przegonić po trasie, żeby resztki syfu na przylgniach zaworu się wyrównały lub doczyściły i wtedy dopiero silnik będzie równo pracował
    Jednak w moim przypadku nie w dolotowych tkwił problem, a zapewne w wydechowych.
    Mój silnik miał 8 lat i 150 tys km, udokumentowane. Niestety olej wymieniany książkowo co 30 tys. km, co potwierdził stan silnika pod pokrywami. Początkowo dolałem ponad pół litra oleju przez 5000 km, ale rozwiązałem problem poboru oleju pokonując następne 5000 km z płukanką AR2300. Ale dopiero czyszczenie wodorem przyniosło skutek, na którym najbardziej mi zależało.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Ogólnie w silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny projektanci i producenci nie przemyśleli trudnych warunków eksploatacji takiego silnika albo wręcz celowo "zadbali" o ich problemy z nagarem i brakiem możliwości jego usuwania bez ponoszenia dużych kosztów, obstawiam to drugie.

  8. #128
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Do poczytania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1271812862979214.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	109.3 KB
ID:	263022
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #129
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Do poczytania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1271812862979214.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	109.3 KB
ID:	263022
    Zdajesz sobie sprawę, że to jest zupełnie nieczytelne :>

  10. #130
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Dokładnie
    Magil faktycznie jesteś tu wielkim zwolennikiem tego wodorowania, żeby nie było ja nie jestem jakoś wielkim przeciwnikiem.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. czyszczenie egr, a drgania silnika
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 18:43
  2. Czyszczenie komy silnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 09:21
  3. Czyszczenie bloku silnika
    Utworzone przez jacco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:32
  4. Czyszczenie pokryw silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory