Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 135

Temat: Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    HHO no no ciekawe
    Czyli że co chyba miało być napisane H2O , leją wodę do silnika ?
    Czy może ja czegoś nie rozumiem i został wymyślony jakiś super generator cząsteczkowy który potrafi przechowywać osobno cząsteczki wodoru i tlenu jednocześnie, czego skutkiem ma być
    podawana do silnika podwójna dawka wodoru w stosunku do tlenu , tak żeby jeszcze wodór wydostając się z układu wydechowego mógł połączyć się z tlenem w powietrzu i dopalić . (efekt marchewy)
    A ktoś pisał o łączeniu się elementów nagaru (WĘGLEM) z tajemniczą cząsteczką HHO
    to już bardziej chodzi może o reakcję CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O
    i to bym zrozumiał, czyli idąc tym tropem wystarczy ustawić obroty na 1,5 - 2 jak kto woli i zapodać czysty tlen do silnika niech dopali .
    I to odrazu tłumaczy dlaczego dopali tylko w kolektorze wydechowym i oczywiście komorę spalania też dopali.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 09-12-2017 o 00:08

  2. #52
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chodzi o podawanie wodoru. Ta maszynka to generator wodoru z H2O.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chodzi o podawanie wodoru. Ta maszynka to generator wodoru z H2O.
    Wg mnie to chodzi o ściemę , bądzmy realni .
    Śmiem twiedzić, że lepsze efekty da procedura wypalania DPF uruchomiona z fesa.
    A o wpływie takiego wypalania na silnik to chyba każdy ma własne zdanie.
    pozdrawiam

  4. #54
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja tam nikogo nawracać nie zamierzam. Sprawdziłem na własnej skórze i chętnie zrobię to przy najbliżej okazji ponownie. Wtedy robiłem to na silniku wolnossącym i uważam, że tam daje to wymierne efekty. W silnikach uturbionych wpływ nagaru na zaworach nie jest tak wyczuwalny.
    Wypalanie DPF z MES, o ile filtr nie jest zapchany w stopniu uniemożliwiającym uruchomienie silnika, nie da nic.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #55
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak to nic nie da? Niepotrzebnie obciąża silnik i rozrzedza olej. Jak ktoś nie lubi swojej alfy to takie wypalanie serwisowe bez powodu pomoże mu się jej szybciej pozbyć

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Jak zobacze konkretne dowody to przeproszę,

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chodzi o podawanie wodoru. Ta maszynka to generator wodoru z H2O.
    Hmmm przy wymiarach tego urządzenia ilość wodoru jest w stanie na jakieś wypalenia nagaru... proces elektrolizy jest bardzo powolnym procesem. Jak wygląda ta "maszyna" z bliska , ma z jednej strony kranik na wodę a z drugiej wtyczkę do prądu ? Nie ma opcji aby przy wymiarach tego urządzenia ilość wodoru była w stanie na jakieś wypalenia nagaru , proces elektrolizy jest bardzo powolnym procesem. A może do "maszyny" wstawia się już wcześniej nabitą butle wodorem i ten jest podawany do kolektora ?
    Czy jest podany skład mieszanki tych gazów które są wpuszczane do silnika ? zapewne nie ma bo to tajemnica. Po za tym na jakiej zasadzie wodór ma wchodzić w reakcje z węglem w nagarze i go rozpuszczać?
    A może jak pisałem wcześniej wali się czysty tlen z butli na zasadzie wypalimy co jest w środku,


    Jeżeli jest to takie cool to może zainstalować w aucie całą instalację na wodę ,
    http://www.youtube.com/watch?v=l2vi-TvyA3Q
    i w zasadzie problem nagaru już nie wystąpi ,
    potem można jeszcze :
    http://www.youtube.com/watch?v=NG5052C7b9o
    i teraz to można wywalić już DPF razem z katalizatorem

    Zapraszam do żywej dyskusji
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 09-12-2017 o 21:09

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    a prawie pojechalem wydac te 2 i pol stowki
    podczas gdy jeden z "naganiaczy" pisze mi cos takiego:
    "...autoklinike polecił mi właściciel autonagar.pl."
    podzas gdy ów właściciel pisze coś takiego :
    " ... jako Autonagar.pl sprzedajemy urządzenia i obsługujemy region warszawski , nasze referencje są na you tube w postaci kilkuset wyczyszczonych silników poniżej lista warsztatów partnerskich Autonagar.pl , Katowic nie ma bo nie używają naszej maszyny... "
    podpowiem ze ta Autoklinika miesci sie wlasnie w Katowicach - polecalby ktos z Was konkurencje

  8. #58
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie jestem naganiaczem i pisząc o mnie w ten sposób cwaniaczku przesadziłeś - może mi się pomyliło. Zresztą jakie to ma znaczenie kto to robi, dla mnie ważny jest efekt. Ale wtedy interesowałem się wodorowaniem i rozmawiałem również z właścicielem Autonagar. Mogę nie pamiętać skąd trafiłem na Autoklinikę, ale akurat Katowice miałem po drodze. Za to Ty wykazałeś się już w kilku miejscach brakiem podstawowej wiedzy technicznej, więc daruj sobie wycieczki w moją stronę.
    Nie wnikam w budowę urządzeń ani ilości gazu.
    Jumbo, skoro jesteś ekspertem, to jaka ilość wodoru jest wystarczająca, aby przez 1,5 godz pracy oczyścić nagar np. z przylgni zaworu (tak nazywa się część zaworu stykająca się w momencie zamknięcia go z głowicą?) ? Mam wrażenie, że piszesz na zasadzie 'nigdy nie miałem z tym do czynienia, ale wydaje mi się'. Może warto porozmawiać z innymi użytkownikami aut, którzy byli na wodorowaniu. I też można założyć, że nie wszyscy wyczują różnice, bo ich silniki mogą być np. W dobrej kondycji lub zwyczajnie nie są w stanie tej różnicy dostrzec.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie wnikam w budowę urządzeń ani ilości gazu.
    Jumbo, skoro jesteś ekspertem, to jaka ilość wodoru jest wystarczająca, aby przez 1,5 godz pracy oczyścić nagar np. z przylgni zaworu (tak nazywa się część zaworu stykająca się w momencie zamknięcia go z głowicą?) ? Mam wrażenie, że piszesz na zasadzie 'nigdy nie miałem z tym do czynienia, ale wydaje mi się'. Może warto porozmawiać z innymi użytkownikami aut, którzy byli na wodorowaniu. I też można założyć, że nie wszyscy wyczują różnice, bo ich silniki mogą być np. W dobrej kondycji lub zwyczajnie nie są w stanie tej różnicy dostrzec.
    Ogólnie to relax nie denerwuje się bo po co.
    A co do pytania , to ja w ogóle nie uważam że wodór w tym przypadku coś tam czyści . A cały efekt to placebo.
    Nie mam zamiaru udowadniać że jestem niewinny , gdzie jest specyfikacja tego gazu i co to jest za HHO gaz to ty mi udowodnij winę.
    Nie rozumiem jak można jechać i samemu poprosić o wpuszczanie przez 2h bez filtra powietrza jakiegoś nieznanego tworu do silnika .
    Ja obstawiam że nie ma szans utworzyć takiej ilości wodoru za pomocą tego "urządzenia" aby był on w stanie wypalić nagar w silniku. A jeżeli samo "urządenie" działa na zasadzie wzmocnienia mieszanki , a co za tym idzie podniesienia temperatury spalania w silniku to czy to jest bezpieczne ?
    Więc nie zdziwił bym się jak wodór jest tylko przykrywką i dowalany jest jakiś inny rozpuszczalnik/środek.
    Na rynku można kupić środki w spayu które podajemy do kolektora ssącego i usuwają one nagar
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 10-12-2017 o 05:33

  10. #60
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Można i też używałem takich preparatów. Jednak ich użycie jest bardziej skomplikowane, filmy na YT pokazują, że nie wystarczy tylko pryskać w dolot. Ja tylko pryskałem (tak było bodajże napisane na opakowaniu) i była to strata kasy. Może gdyby pryskać przez godzinę... Ale tego środka w puszce jest za mało i jest drogi.

    Moim zdaniem błędnie dorabiasz teorię spiskową. Ja mam świadków, że u mnie czyszczenie silnika wodorem pomogło (czy czymtam, co mi wpuścili w dolot zamiast wodoru jak podejrzewasz - dla mnie mógłby to być równie dobrze pył księżycowy, aby był tylko skuteczny). W drodze na czyszczenie mój JTS z trudem był w stanie dokulać się do 190 km/h. Natomiast po czyszczeniu bez problemu osiągał 220, szybciej nie próbowałem. To nie jest placebo.

    Dodam też, bo chyba nie wszyscy są tu tego świadomi - wodór nie czyści silnika do zera. Ja nie miałem okazji, ale ktoś tu pisał, że wizualnie zawory przed i po czyszczeniu wyglądały podobnie. Więc prawdopodobnie w pewnym stopniu zostały oczyszczone tylko przylgnie zaworów i/lub komora spalania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. czyszczenie egr, a drgania silnika
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 18:43
  2. Czyszczenie komy silnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 09:21
  3. Czyszczenie bloku silnika
    Utworzone przez jacco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:32
  4. Czyszczenie pokryw silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory