Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 135

Temat: Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    Dlatego do tego urzadzenia zalecaja zwykla wode a nie ta destylowana czy osmotyczna.
    to jest nie możliwe i było by to masakracją lać tam kranówkę . To musi być destylat + jakiś katalizator

  2. #82
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Wodór jak wiadomo zachodzi w reakcją z tlenem a produktem spalania jest WODA.
    Mam wrażenie, że na siłę dopisujesz teorię spiskową. Próbujesz obalić metodę.

    Produktem spalania LPG jest WODA. Produktem spalania wodoru w silnikach spalinowych napędzanych tym paliwem też jest WODA. Czyli z LPG i silnikami HHO też jest coś nie tak?

    - - - Updated - - -

    A to w celu ucięcia dalszej dyskusji w temacie spalania wodoru w silniku spalinowym:
    http://hho-power.eu/wodor-jako-paliw...aliwem#kotwica
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    to jest nie możliwe i było by to masakracją lać tam kranówkę . To musi być destylat + jakiś katalizator
    podobno ta destylowana jest gorsza w czyms tam - juz nia pamietam - chodzi chyba o gorsza przewodnosc pradowa?

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Mam wrażenie, że na siłę dopisujesz teorię spiskową. Próbujesz obalić metodę.

    Produktem spalania LPG jest WODA. Produktem spalania wodoru w silnikach spalinowych napędzanych tym paliwem też jest WODA. Czyli z LPG i silnikami HHO też jest coś nie tak?

    - - - Updated - - -

    A to w celu ucięcia dalszej dyskusji w temacie spalania wodoru w silniku spalinowym:
    http://hho-power.eu/wodor-jako-paliw...aliwem#kotwica
    Produktem spalania LPG jest woda ?

    Ja Dopisuje teorię spiskową - dobre .

    Nie bardzo rozumię do czego pijesz . Zapewniam cię że wodór nie łączy się w procesie spalania z węglem (nagarem), a produktem spalania wodoru z tlenem jest woda.
    Wcelu ucięcia twojego dalszego rozumowania odsyłam https://pl.wikipedia.org/wiki/Miesza...orunuj%C4%85ca
    kolego nie mieszaj wykorzystania gazu wodorowego w celu wytworzenia energi i napędzania silnika , My tu mówimy o zbawiennym wodorze który rozpuszcza nagar.
    ipozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 13-12-2017 o 22:03

  5. #85
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Daj już spokój. Silniki jeżdżą na wodór i nie słyszałem, żeby któryś wybuchł. Poczytaj sobie to co zamieściłem wyżej, podobnych stron jest sporo.
    A Twoje zapewnienia nic na mnie nie robią, ponieważ w nie nie wierzę, bo niby na jakiej podstawie. Piszesz "nie, bo nie". No sorry. Może gdybym na własne oczy tego nie doświadczył to mógłbym wątpić. W dodatku moja opinia nie jest odosobniona. Z mojej strony koniec dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 14-12-2017 o 05:11
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    tam podczas tego czyszczenia to chyba raczej nie dochodzi do spalania tego wodoru (tak jak to ma miejsce w silniku napedzanym wodorem), tylko jest on wtlaczany pomiedzy gorace spaliny i dzieki tej temp. ma dzialanie czyszczace - czy sie myle ?

  7. #87
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Wodór jest skrajnie łatwopalny. Nie ma szans, żeby nie został spalony w cylindrze. Poza tym chodzi o nagar w kanałach dolotowych, a nie wydechowych.

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    no i po czyszczeniu
    co prawda nie belli - bo takowej jeszcze nie posiadam
    wrazenia?
    1. o 2 stowki lzejszy
    w sumie jesli to urzadzenie tajwanskie w leasing 36 x 300 od autonagar.pl rozni sie rzeczywiscie tylko tym ze jest slabsze/mniej wydajne i tylko czas czyszczenia trzeba przedluzyc zeby uzyskac taki sam efekt - to nie jest to zly pomysl zeby kupic na swoj uzytek + znajomych itp. bez specjalnego cisnienia biznesowego (skoro jego koszt sie zwraca juz przy 2 odplatnych czyszczeniach w miesiacu) ,a moc sobie swoje fury (jak sie ma ich kilka) za free co kilka mies "pucowac"
    biznesowo widac pewne obawy = otoz jak to sie rozpowszechni (usluga=efekt) to co drugi warsztat bedzie mial to urzadzenie (jak dzis juz maja automaty do klimy) - urzadzenie ktorym prawie bez kosztow (pracy, czesci itp.) m.in bedzie mogl zrobic pewne uslugi Klientowi nawet nie koniecznie mowiac o tym, poza tym halasowanie (przygazowki) autem w jednym miejscu, ktore do 1,5-2 h jest caly czas na chodzie - chyba nie jest do konca zgodne z przepisami (we Francji jak widac na yt to chociaz filtr na wydech zakladaja)
    2. efekt? no coz przy przygazowkach, ktore odbywaly sie po kilkudzisieciu min pracy urzadzenia na wlaczonym silniku bylo widac ze czarna sadza wylatuje, szczegolnie po tej drugiej (czyli dluzszej pracy urzadzenia)
    efekt po skonczonym czyszczeniu? przede wszytskim gladkosc pracy diesla bez klekotu wrecz (zob jak jutro bedzie na zimnym) - kilkunastoletnie auto, w ktorym wylo turbo, klekotalo/drgalo z przebiegiem - pewnie z 200-300 realnym stalo sie jak żony Superb z salonu w kwestii kultury pracy - co do przyrostow mocy i momentu - ciezko powiedziec bo to dostawczak 1,5 dci 82 KM - poza tym auto wczesniej bylo czyszczone srodkami Archoila (m.in. 6400) i multi cleanerem (Xado)- po ktorych rowniez byl efekt (m.in turbo prawie sie calkiem wyciszylo), tym bardziej bylem ciekaw czy owo wodorowanie tak wyczyszczonemu juz autku cokolwiek jeszcze poprawi, tuz przed zatankowalem do pelna z dodatkiem Archoila 6900 D max, ktory sam w sobie dodaje cetanow i poprawia spalanie-wiec troche pomoglem).
    Do pelni szczescia brakuje jeszcze modyfikacji tarcia w silniku, czyli dodatkow olejowych np. Archoil 9100 i 9200, ale jakoze mam dolany od pol roku Archoil 2300 (delikatny czysciciel), a zrobione dopiero ok 1 tys km ( a min dla niego to 3-4 tys km lub do nastepnej wymaganej wym oleju) to pewnie dopiero na wiosne to nastapi
    Reasumujac - efekt zaskoczyl i potwierdzam niedowiarkom ze to dziala (mam jeszcze benz z lpg - ktora raczej sie tak nie zasyfia jak diesel - pewnie tez sprawdze czy tam pojawi sie jakis efekt?) - pytanie jak dlugo sie utrzyma efekt (po stosowaniu ceramizerow mam wrazenie ze ow efekt w ich przypadku szybko zanikal mimo ze mial sie na 100 tys km utrzymywac, czyli wrecz na kilka wymian oleju), tym bardziej ze stosuje do kazego baku 6900 - ktory poprawia efektywnosc spalania, minimalizujac odkladanie sie m.in. osadow weglowych - czyli wydluza czas do zastosowania jakiegokolwiek czyszczenia, czy to 6400 czy np. ta metoda wodorowania.
    pzdr
    p.s. uwazam ze zamiast wydawac te 70-100 pln na chemie (ktora tez dziala ale jak widac nie az tak) czyszczaca do baku - chyba lepiej co roku czy co wym oleju wydac te 200 na wodorowanie - efekt naprawde odczuwalny, chyba nawet mi gdzies na wydechowym przedmuch sie pojawil, ale skoro i tak byl - tyle ze zaklajstrowany to nie odbieram tego jako cos negatywnego
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 15-12-2017 o 23:51

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    To może dla bezpieczeństwa i trwałości efektu :

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    136
    Postów
    4

    Domyślnie

    Trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra, oferowany przez koncern BMW, jest ciągle rozwijany. Prototypowa wersja wyposażona w nowatorski system wtrysku wody osiąga moc 218 KM. Jak to osiągnięto?

Podobne wątki

  1. czyszczenie egr, a drgania silnika
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 18:43
  2. Czyszczenie komy silnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 09:21
  3. Czyszczenie bloku silnika
    Utworzone przez jacco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:32
  4. Czyszczenie pokryw silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory