Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 135

Temat: Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

  1. #111
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Czy skorzystanie z takiej usługi w jakikolwiek sposób podnosi wiedzę to tejże? czy wizyta u stomatologa czyni ze mnie eksperta od leczenia zębów? pogrzebałem trochę w internetach i nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła opisującego czymże to wodorowanie jest. są informacje handlowe na stronach firm oferujących takowe usługi i wynika z nich mniej więcej tyle, że usługa jest polecana dla zamulonych silników używanych w mieście, polega na podniesieniu temperatury spalania i w ten sposób oczyszczeniu części silnika. śmiem twierdzić że podobny efekt można uzyskać podczas dłuższego przegonienia auta po autostradzie. tańsze i bezpieczniejsze dla silnika.

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zdajesz sobie sprawę, że sam sobie zaprzeczyłeś?
    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem

    Ale na wszelki wypadek śpieszę z wyjaśnieniami, najnowsze konstrukcje dalej mają minimalny zapas bezpieczeństwa materiałowego, jednak są konstrukcyjnie przygotowane do ciągłej pracy w wyższej temperaturze (odpowiednio dobrane stopy metali użyte do wykonania bloku, głowicy itp., po 4 termostaty w układzie chłodzenia itd.) z tego powodu jeśli zaczniemy proces poniżej 80*C (temp cieczy chłodzącej) jest szansa nie wyjść przez cały czas trwania wodorowania poza zakres temperatur do których jest silnik przystosowany.

  3. #113
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem

    Ale na wszelki wypadek śpieszę z wyjaśnieniami, najnowsze konstrukcje dalej mają minimalny zapas bezpieczeństwa materiałowego, jednak są konstrukcyjnie przygotowane do ciągłej pracy w wyższej temperaturze (odpowiednio dobrane stopy metali użyte do wykonania bloku, głowicy itp., po 4 termostaty w układzie chłodzenia itd.) z tego powodu jeśli zaczniemy proces poniżej 80*C (temp cieczy chłodzącej) jest szansa nie wyjść przez cały czas trwania wodorowania poza zakres temperatur do których jest silnik przystosowany.
    Po prostu farmazony piszesz
    OK - temperatura w komorze spalania wzrasta. Jednak w bezpiecznie przeprowadzonej usłudze nie jest to znaczny wzrost.. Nie zauważyłem, żeby wentylator uruchamiał się częściej. Co więcej, przy ostrej jeździe temperatura na pewno potrafi być jeszcze wyższa. Cała impreza z wodorowaniem polega jednak na kontrolowanym podniesieniu temperatury spalania w pewnym tylko stopniu i utrzymywaniu jej przez określony czas. Jest to bezpieczniejsze od pałowania silnika na autostradzie (dla samego silnika oraz innych użytkowników ruchu).
    I nieważne czy jak piszesz, starsze jednostki mają zapas 30%, czy nowsze które mają 5-10%, ale są bardziej wytrzymałe (sorry, uśmiech mi się ciśnie na ustach jak to czytam ), efekt jest taki sam.
    Wodorowanie może zaszkodzić silnikowi, który nie jest w pełni sprawny lub bardzo zabrudzony - podobnie jak płukanka. Dlatego nie zaleca się wodorowania starych silników.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Czy skorzystanie z takiej usługi w jakikolwiek sposób podnosi wiedzę to tejże? czy wizyta u stomatologa czyni ze mnie eksperta od leczenia zębów? pogrzebałem trochę w internetach i nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła opisującego czymże to wodorowanie jest. są informacje handlowe na stronach firm oferujących takowe usługi i wynika z nich mniej więcej tyle, że usługa jest polecana dla zamulonych silników używanych w mieście, polega na podniesieniu temperatury spalania i w ten sposób oczyszczeniu części silnika. śmiem twierdzić że podobny efekt można uzyskać podczas dłuższego przegonienia auta po autostradzie. tańsze i bezpieczniejsze dla silnika.
    Problem jest taki, że wiele serwisów wykonujących tą usługę nie wie na czym to polega.
    Ale sam doświadczyłem, że porządne przegonienie auta nic nie da. Eksperymentowałem z dodatkami do oleju, które miały za zadanie czyścić silnik, chemią, która miała czyścić zawory itp. I nic nie przyniosło spodziewanego efektu. Tylko wodorowanie, do którego na początku też byłem sceptycznie nastawiony.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #114
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    OK - temperatura w komorze spalania wzrasta. Jednak w bezpiecznie przeprowadzonej usłudze nie jest to znaczny wzrost.. Nie zauważyłem, żeby wentylator uruchamiał się częściej. Co więcej, przy ostrej jeździe temperatura na pewno potrafi być jeszcze wyższa.
    Eh, szkoda gadać, ja swoim zdaniem na temat tego procesu się podzieliłem a Ty idź porozmawiaj na ten temat z kimś kto ma pojęcie o metalurgii to może zrozumiesz jakie bzdury piszesz Dowiedz się jakie są różnice.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Eksperymentowałem z dodatkami do oleju, które miały za zadanie czyścić silnik, chemią, która miała czyścić zawory itp. I nic nie przyniosło spodziewanego efektu. Tylko wodorowanie, do którego na początku też byłem sceptycznie nastawiony.
    A rozbierałeś silnik przed i po? Bo nawet u łysego z m4k było ładnie widać, że poprawa była niewielka (podejrzewam, że przepałowanie na autostradzie da podobny efekt).

    Z mojej strony EOT

  5. #115
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Eh, szkoda gadać, ja swoim zdaniem na temat tego procesu się podzieliłem a Ty idź porozmawiaj na ten temat z kimś kto ma pojęcie o metalurgii to może zrozumiesz jakie bzdury piszesz Dowiedz się jakie są różnice.



    A rozbierałeś silnik przed i po? Bo nawet u łysego z m4k było ładnie widać, że poprawa była niewielka (podejrzewam, że przepałowanie na autostradzie da podobny efekt).

    Z mojej strony EOT
    Nic dodać nic ująć

  6. #116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mr Art
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa 159 1,9 JTS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Nic dodać nic ująć
    Piotras pzepałowanie na autostradzie nie da podobnego efektu i jest bardziej niebezpieczne choćby dlatego że silnik jest bardziej obciążony(dochodzi przeniesienie napędu,opory toczenia,opór powietrza)i wszystkie elementy związane z jazdą na pełnym gwizdku.Tutaj silnik pracuje bez dodatkowego obciążenia w bezpiecznym zakresie obrotów 800-2500 i nie jest pałowany na maxa.Oczywiście jeżeli zrobi wodorowanie Janusz w swoim garażu bo właśnie kupił maszyne nową to wszystkiego można się spodziewać.

  7. #117
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje ale nie można nie przyznać racji w większości co napisał poiotras.

  8. #118
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Eh, szkoda gadać, ja swoim zdaniem na temat tego procesu się podzieliłem a Ty idź porozmawiaj na ten temat z kimś kto ma pojęcie o metalurgii to może zrozumiesz jakie bzdury piszesz Dowiedz się jakie są różnice.
    Jeśli masz coś mądrego do napisania - dawaj. Jeśli nie to tylko puste słowa.
    Co do testu Łysego - napisałem wyżej.
    Swojego silnika nie rozbierałem, ponieważ nie musiałem. Najważniejszy jest efekt (o którym wielokrotnie też pisałem). I serio - nie masz doświadczenia z tym procesem, więc to wszystko co piszesz to Twoje widzimisię. Nawet nie poparte teorią.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Też mi się tak wydaje ale nie można nie przyznać racji w większości co napisał poiotras.
    Wydaje Ci się, czy masz jakieś doświadczenie w tej kwestii?

    Panowie, piszmy merytorycznie, a nie farmazony rodem z fejsbuka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #119
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    magil, wyjasnij co oznacza pojecie "stary silnik "

  10. #120
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    magil, wyjasnij co oznacza pojecie "stary silnik "
    Zapytaj w serwisie, który przeprowadza usługę czyszczenia silników wodorem. Ostatni serwis, w którym byłem stwierdził, że nie podejmą się usługi czyszczenia silnika, który ma 20 lat (akurat o taki zapytałem).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. czyszczenie egr, a drgania silnika
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 18:43
  2. Czyszczenie komy silnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 09:21
  3. Czyszczenie bloku silnika
    Utworzone przez jacco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:32
  4. Czyszczenie pokryw silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory