Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dodanie kuponów serisowych

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie Dodanie kuponów serisowych

    Mam małe pytanie - w mojej Alfie skończyły się kupony serwisowe. W jaki sposób można je dodać?

    Kombnacja ELM 327 + MES niestety nie zdaje egzaminu. Nie daje się również zmienić interwału między wymianami.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Spróbuj kablem KKL, chociaż wydaje mi się, że ELM-em mi poszło.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Co to są kupony serwisowe?

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak jeździsz codziennie do ASO jak to mają w zwyczaju posiadacze AR to dostajesz kupony serwisowe, które później zmieniasz na nagrody miedzy innymi darmowe karnety komunikacji miejskiej

    Sama zmiana interwału w zegarach idzie ELM ale resetowanie wymiany oleju w autach z DPF nie wiem czy czasem nie tylko KKL

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No właśnie ELM nic mi się nie udaje zrobić, nawet zmiany interwału. Pokazuje się failed.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Ja mam ELM327 1.4 na USB i legalnego MESa i robiłem ten reset w JTDM parę razy. Coś mi się kojarzy (jeszcze z przed paru lat, jak był FES) że to nie chiało mi się to zresetować po 2 czy 3 próbie od tak odpaliłem silnik i jeszcze raz spróbowałem i wtedy udało się zrobić reset. Pózniej juz nie pamiętam czy robiłem na włączonym silniku i działało od razu, czy po prostu w nowszych wersjach MES działało bez problemu zawsze.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    No właśnie ja też mam pełną wersję MESa, tylko ELM jakiś taki chiński.

    Chociaż do tej pory wszystko udawało mi się nim robić. Spróbuję zrobić dzisiaj tak jak doradzasz, może się coś uda wykminić.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Mój ELM tez jakiś taki wygląda jak wszystkie inne chińskie, choc od Viakena (ale kupiony ze 6 lat temu, może mieli sprawdzone chińczyki?) od dawna jednak takich nie sprzedają. no i pewnie nie ma rezystora (choć nawet nie sprawdzałem), ale był zamawiany "pod alfę"
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [147] Poprawa niskich tonów, czyli dodanie lekkiego Bassu.
    Utworzone przez bajtek5 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2016, 14:12
  2. [156] 2.0 TS 16V dodanie paru KM
    Utworzone przez ekierka w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 11:29
  3. [159] Czujniki parkowania dodanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 10:41
  4. dodanie zmieniarki
    Utworzone przez peperh w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 10:39
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory