Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: Parktronic i czujniki parkowania przód

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał darko82 Zobacz post
    Dużo czytałem na forum np. ze centralka znajduje sie w bagazniku po prawej stronie, moze w SPORTWAGONIE w sedanie jest pod kanapą od strony pasażera zrobiłem jej fotkęZałącznik 227180 ma dwa wejscia jeden kabel idzie od strony przednich siedzen a drugi idzie w strone bagaznika. Jak widac na załączonym obrazku nie ma zadnego z powyższych napisów, pomoze mi to toś rozszyfrować? Jeśli chodzi o podłączenie czujników to juz 3 osoby mi mówiły ze bez zdjecia zderzaka nic nie sprawdzę
    Ty wiesz oczywiście lepiej. miałem sedana, mam SW, w obu grzebałem przy PDC i centralki są w tym samym miejscu.

    w poście #17 Ci napisałem jak możesz sprawdzić czy masz wiązki:
    sprawdź czy masz wiązki do PDC przód (najprawdopodobniej masz bo auto z 2005r) - od strony centralki komplet 3 wtyczek przy centralce (na fotce którą wkleiłem w powyższym wątku widać tylko 2 wtyczki, trzecią dorabiałem)

    sprawdź też czy masz białą wtyczkę do buzzera przy bezpiecznikach z przodu

    i nie trzeba do tego sciągać zderzaka, zgadza się?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    posłuchałem waszej rady i rzeczywiście znalazłem tak gdzie opisywalściei, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_154737090.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	48.6 KB
ID:	227965 to teraz czas poszukać tej białej wtyczki o której wspomniał
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sprawdź też czy masz białą wtyczkę do buzzera przy bezpiecznikach z przodu i nie trzeba do tego sciągać zderzaka
    czy jak na mam przepalony czujnik tylni to przód będzie działać czy sa one zalezne od siebie?

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Zależne

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał darko82 Zobacz post
    posłuchałem waszej rady i rzeczywiście znalazłem tak gdzie opisywalściei, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170508_154737090.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	48.6 KB
ID:	227965 to teraz czas poszukać tej białej wtyczki o której wspomniał
    czy jak na mam przepalony czujnik tylni to przód będzie działać czy sa one zalezne od siebie?
    czyli masz wiazki, centralke przod+tyl ale przod nie dziala. wyswietla Ci na wyswietlaczu widok auta i strefy+odleglosci? bo wyswietlanie jest tylko oryginalnie aktywowane jak byl przod i tyl(ale da sie i tak wlaczyc w proxi nawet jak ma sie tylko tyl)

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170510_163426599.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	69.2 KB
ID:	228236 nie wyświetla mi się widok auta ale wiem ze można go włączyć, problemem obecnie dla mnie jest zakup niezniszczonego czujnika w kolorze srebrnym wszystkie na alllegro sa byle jakie i nie bedzie to dobrze wygladało a pytałem sie dwóch lakierników w okolicy i zaden nie chce go prysnac pod kolor a przynajmniej nie daja gwarancji ze bedzie prawidłowo działał.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    głośniczek widać jest. co do malowania czujników - ja kupowałem biały zderzak przedni z pdc i spryskami, malowany był na moje grigio titanio i hula od 1.5 roku bez pojedynczego problemu kiedykolwiek. normalna sprawa że się maluje czujniki, choć pewnie trzeba wiedzeć jak
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki... Jak to jest z modułem do PDC? Zdaje mi się, że ktoś kiedyś gdzieś pisał, że wcześniejsze modele, te przedliftowe posiadają centralę mimo braku czujników?

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie, posiadają w 99% przypadków kompletne wiązki, ale centralkę czy wiązki zderzaków czy buzzery musisz sobie dołożyć. inna sprawa że wtyczki przy zderzakach będą na pewno skorodowane i raczej trzeba będzie ciąć kable i dorabiać nowe wtyczki lub lutować na sztywno z wiązka zderzaka (no chyba że ktoś chce co chwile mieć błędy i piszczenie PDC)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16V
    Postów
    43

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś z was mógł by powiedzieć jak wyjmuje się czujniki ze zderzaka. Chodzi o to czy jest tam jakieś zabezpieczenie albo coś innego o czy trzeba wiedzieć żeby nic nie uszkodzić

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Z tego co wiem rozpinasz i wpychasz do środka, ale poczekaj aż ktoś potwierdzi.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Czujniki parkowania przód - jakie dołożyć
    Utworzone przez Jbart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 19:38
  2. [159] Czujniki parkowania przód
    Utworzone przez Kwiatu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 22:39
  3. [Giulietta] Czujniki parkowania przód , jakieś konkrety ?
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 06:30
  4. [159] Czujniki parkowania przód nie działają? Nie zakodowane?
    Utworzone przez radial w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory