Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF

    Witam otóż od 2 dni jestem posiadaczem Alfy ROmeo 159 1.9JTDm 150km 2006 rok. Podczas kupna wyswietlały się 2 błedy od filtra DPF. Skasowalismy te błędy pojechalismy okolo 40km w trase by wypalic ten filtr no i bylo dobrze przez 2 dni . Dzis ponownie wyswietlila sie kontrolka silnika ale silnik zachowuje się normalnie rozwija pełną moc nie kopci ni nic. Dziwne jest rowniez spalanie poniewaz po za tankowaniu za 100zł (około 23l oleju napędowego) zrobiłem tylko 230km. SPalanie z komputera to 10,6L. a te 230km zrobiłem w trasie z predkoscia 100-110km/h Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    jakies sugestie szanowni koledzy ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    podaj dokładnie jakie to błędy i czy te same są teraz. Sprawdź również stan zapchania filtra, częstotliwość wypalania i wartości ciśnienia powietrza przed i za filtrem

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Do tego korekty z wtryskiwaczy (wyłączona klima, silnik rozgrzany, zarówno na wolnych obrotach, jak i na jakiś wyższych), sprawdzić wszelkie odczyty temperatur (paliwo, powietrze) i ciśnienia, czy mają sens.

    Przy prędkościach 100-110 jeśli jedzie sie cały czas równo, to ten silnik pali ~5.5l/100km, jeśli zmienia się prędkośc, są skrzyrzowania itp to może 6-6.5max.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    błędy to P1205 i P1206

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski WIELKOPOLSKA
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    76

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    w Kreatorze mocy na Młodnickiej w Warszawie jestem juz umowiony na jutro że DPF zostanie calkowicie usunięty. Czytając troche po internecie natrafiłem na zaślepienie EGR jak myslicie warto to zrobic przy okazji wyciecia filtra

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tak, wielu "wywala" EGR a nie wywala DPF (np ja), lub wywala oba, a tylko DPF chyba nikt nie robił. Jest pełno wątków o wywalaniu EGR. Oczywiście pełna zaślepka + zmiana softu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    w Kreatorze zasugerowali żeby tego EGRa zostawić bo niby słabszy jest dolny zakres obrotów. Sam juz nie wiem co z tym. Na razie go zostawiłem bo finansowo krucho jak na razie
    . Póki co pozbyłem sie raz na zawsze DPFa i jutro kolej na nowy kolektor. Finansowo troszkę zaboli ale czego się nie robi dla wg mnie najładniejszej Alfy jaką wyprodukowali (tylko Giulia moze rywalizować pod wzgledem stylistycznym)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYGANHIO1992 Zobacz post
    w Kreatorze zasugerowali żeby tego EGRa zostawić bo niby słabszy jest dolny zakres obrotów. Sam juz nie wiem co z tym. Na razie go zostawiłem bo finansowo krucho jak na razie
    . Póki co pozbyłem sie raz na zawsze DPFa i jutro kolej na nowy kolektor. Finansowo troszkę zaboli ale czego się nie robi dla wg mnie najładniejszej Alfy jaką wyprodukowali (tylko Giulia moze rywalizować pod wzgledem stylistycznym)
    Zmień serwis wywal egr koszt 200 zł kolektor nie wymieniaj tylko zaslep koszt 100-200 zł plus wyjęcie włożenie

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. [159] wysokie spalanie 159 1.9JTDM po miescie
    Utworzone przez koondi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 222
    Ostatni post / autor: 16-08-2018, 11:40
  2. Alfa Romeo 159 1.9JTDM 150KM
    Utworzone przez dzik1982 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 11:22
  3. [159] Wysokie spalanie Q-tronic oraz niezidentyfikowany komunikat na wyświetlaczu
    Utworzone przez Sowizdrzal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 16:07
  4. Wysokie spalanie GT 1.9 jtd 150km
    Utworzone przez arquadiusy w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory