Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Ksenony wariują

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    W międzyczasie okazało się, że przedni czujnik po wymianie górnego wahacza zamontowany był odwrotnie... po poprawie sprawdziłem napięcie w obu czujnikach i zrobiłem kalibrację ksenonów. Wszystko super... a lampy podczas jazdy znów zaczęły "ustawiać" się góra-dół i tak przez parę minut. Słychać jak silniczki pracują, ale nie mogą ustawić ksenonów.
    Do sprawdzenie pozostały przetwornice, ale zastanawiam się czy mogą mieć wpływ na samą regulację wysokości reflektorów.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Do sprawdzenie pozostały przetwornice, ale zastanawiam się czy mogą mieć wpływ na samą regulację wysokości reflektorów.
    Oczywiście, że mogą i nawet mają. Sygnały z obu czujników poziomowania są doprowadzone do lewej przetwornicy i elektronika w niej zawarta steruje bezpośrednio silniczkiem poziomowania lewego reflektora oraz przekazuje sygnał do prawej przetwornicy, aby tamta mogła zrobić to samo ze swoim silniczkiem poziomowania.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Zacząłem od tych najprostszych rzeczy, ale jak widac to grubsza sprawa i skończy sie demontażem lampy. Zaczne od lewej, mam nadzieję, ze przetwornice da się "reanimować". A w ogole to jak sprawdzic, czy nadaje sie juz tylko do wymiany?
    Dane na kompie wydają sie ok Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161209_215545.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.6 KB
ID:	217091
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161208_221730.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	101.7 KB
ID:	217040  
    Ostatnio edytowane przez AlfaLorenzo ; 12-12-2016 o 14:08

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Zacząłem od tych najprostszych rzeczy, ale jak widac to grubsza sprawa i skończy sie demontażem lampy. Zaczne od lewej, mam nadzieję, ze przetwornice da się "reanimować". A w ogole to jak sprawdzic, czy nadaje sie juz tylko do wymiany?
    Dane na kompie wydają sie ok Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161208_221730.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	101.7 KB
ID:	217040
    trochę tu mieszasz tym co potencjalnie Ci tu mogą coś odpisać, bo wrzuciłeś jakąś starą fotkę i te wyniki są oczywiście złe (napięcie z przedniego czujnika) - z przed usunięcia problemu odwrotnie zamontowanego mocowania do wahacza co już Ci napisałem w innym wątku i co juz poprawiłeś.

    Co do przetwornic nie podpowiem niestety, ale na początek może by je zamienił ze sobą - moze jak masterem będzie ta druga to problemu nie będzie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Rzeczywiscie namieszaem z tym zdjeciem, juz zamienilem na dobre

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    .. a lampy podczas jazdy znów zaczęły "ustawiać" się góra-dół i tak przez parę minut. Słychać jak silniczki pracują, ale nie mogą ustawić ksenonów.
    Do sprawdzenie pozostały przetwornice, ale zastanawiam się czy mogą mieć wpływ na samą regulację wysokości reflektorów.
    A zobacz sobie jak wygląda wtyczka od silniczka poziomowania - jeżeli miałeś wilgoć w lampie to często piny śniedzieją i się dzieją głupoty.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    A zobacz sobie jak wygląda wtyczka od silniczka poziomowania - jeżeli miałeś wilgoć w lampie to często piny śniedzieją i się dzieją głupoty.
    W którym to konkretnie miejscu jest?

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witajcie, podepnę się pod temat. U mnie w lewym reflektorze jest taki problem:
    Palnik przestał świecić, ale niekoniecznie jest uszkodzony, sprawdzę jeszcze zamieniając. Co ciekawsze klapka wewnątrz reflektora napierdziela jak wściekła, kilka razy na sekundę. Chciałem sprawdzić MESem ale miałem starą licencję ( jeszcze na FES) i przy zmianie systemu nie dało się licencji zaimportować, a dystrybutor mnie olał. Demo nie diagnozuje ksenonów.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pewnie przetwornica. Jeśli chodzi o transfer licencji, pisz to twórcy programu. Dystrybutor nie pomoże.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 JTDM
    Postów
    16

    Domyślnie

    No i się udało, Yani przysłał kod aktywacyjny. Chyba rzeczywiście uwalona przetwornica. Co dziwne, wydaje mi się że błąd krytyczny wystąpił dopiero jak włączyłem światła. Może gdzieś masa nie łączy?
    Edit:
    Zgadza się, nie łączyło złącze od przetwornicy. Albo ktoś kiedyś źle poskładał, albo coś się poluzowało po stłuczce pół roku temu.
    Ostatnio edytowane przez Radek M. ; 28-03-2020 o 21:09

Podobne wątki

  1. Alfa 156 2.0 TS BP+ LPG obroty wariują
    Utworzone przez Damian__ w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 16:27
  2. [159] Spryskiwacze wariują?
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 15:39
  3. Wycieraczki wariują
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 08:52
  4. Wariują wycieraczki
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 23:11
  5. Obroty Wariują
    Utworzone przez Nas19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory