Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Alternator/ładowanie - dziwne zachowanie?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8 MPI 140 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dobre ładowanie jest w granicach od 13.8 do 14.4 na wolnych obrotach przy włączonych światłach. Jeżeli w grę wchodzą inne odbiorniki to ładowanie spada zgodnie z dodatkowym obciążeniem. W przypadku braku ładowania uszkodzeniu może ulec kilka elementów takich jak np. sprzęgło alternatora, które ma za zadanie tłumić drgania, regulator napięcia, szczotki, diody, napinacz paska, uzwojenie bądź przewody... Jeżeli wyeliminujemy wszystkie przyczyny to z pewnością znajdziemy usterkę. Należy jednak pamiętać, że każdy odbiorniki pobiera prąd dlatego zimą przy załączonych grzałkach, ogrzewaniu tylnej szyby, podgrzewanych lusterkach, załączonych światłach, radiu i nadmuchu pobór prądu jest tak wielki, że nawet sprawny alternator nie daje sobie rady.Warto też częściej ładować akumulator, sprawdzać stan elektrolitu, stan klem, a tym samym zmniejszyć obciążenia działające na alternator. Z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowaną większość awarii ładowania można załatwić poprzez wymianę regulatora napięcia, który na ogół jest zintegrowany ze szczotkami w większości przypadków.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159SW 2006
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cześć
    U mnie przyczyną permanentnie świecącej się kontrolki braku ładowania (2lata tak jeździłem - pojawiła sie jak mi padły szczotki w alternatorze i jednorazowo rozładowałem akumulator)
    były "skorodowane" przewody alternatora. Nie wiem gdzie dokłądnie ale mechanik mówi że zmostkował przewód i jak ręką odjął. Nawet tęknie za tą kontrolka
    Napięcie ładownia mierzone na aku było 0.1V poniżej granicy norm. Nie pamiętam dokładnie ile.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 21:14
  2. [Giulietta] Dziwne zachowanie DNA
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 09:24
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:44
  4. ładowanie akumulatora nie pokazuje alternator?
    Utworzone przez michal-janek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory