Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z pamięcią foteli

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Strzelno
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150km
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z pamięcią foteli

    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z pamięcią foteli elektrycznych. Na początku wszystko działało jak powinno, ustawiało się fotel i lusterka pod kierowcę przytrzymywało guzik, słychać było piknięcie i fotel został zaprogramowany. Teraz, gdy chciałem zaprogramować fotel pod drugiego kierowcę przy przytrzymywaniu guzika nie słychać żadnego piknięcia, jednak fotel pamięta ustawienia, ale lusterka już nie. Dodatkowo przestała działać funkcja lusterka wstecznego. Co może być tego przyczyną?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Pytanie kontrolne jeśli oczekujesz że lusterko się opuści, rozumiem że przełącznik regulacji lusterek masz ustawiony na prawo?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Strzelno
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Tak przełącznik ustawiony na prawo. Dodam też że lusterka działają czyli można je ustawiać przełącznikiem.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny problem. U mnie wygląda to tak, że prawie zawsze po włożeniu kluczyka do stacyjki samoczynnie przestawia się lusterko boczne od strony kierowcy - oczywiście samo szkiełko idzie w górę lub w dół. Dotyczy to tylko lusterka kierowcy, pasażera jest ok.
    Dodatkowo nie działa pamięć foteli. Mogę cisnąć przycisk 1,2,3 minutę ale nie ma piknięcia i ustawienia nie zapisują się. Miał może ktoś ten problem?
    Domyślam się, że może to być jakaś zaśniedziała kostka, bo ruch szkiełka w lusterku nie jest tak szybki jak przy normalnym ustawianiu pozycji - jest taki wolny i skokowy.
    Ale pytanie gdzie szukać tej kostki? Kostka od lusterka jest tuż pod tym trójkątnym plastikiem w drzwiach od wewnątrz? Czy pod tapicerką?
    Lusterko rozbierałem w tamtym roku, by przesmarować mechanizm składania, spryskiwałem go wtedy silikonem w sprayu, więc moim zdaniem to by on tylko pomógł.
    A może to wtyczka pod siedzeniem jakaś?
    Miał ktoś taki problem i znalazł rozwiązanie?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    A wiecie może czy jest sposób na skasowanie zapamiętanych ustawień pozycji fotela i lusterek? Może tu leży mój problem. Czy da się to zrobić z MESa z elm327?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoKi
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    alfa 159 SW Ti
    Postów
    4

    Domyślnie

    Podepnę się... U mnie znowu wszystko działa ok za wyjątkiem oparcia fotela. Moja facetka jeździ zasadniczo w pozycji prawidłowej na pozycji pamięci nr 1, ja troszkę bardziej leżąco na pozycji nr 2. Jak ja wsiadam po niej to oparcie się opuszcza i reszta się ustawia ale jak ona wsiada po mnie to wszystko się ustawia ale oparcie przesunie się tylko kawałek i dalej trzeba je już podnosić ręcznie. Oczywiście ona za każdym razem zapamiętuje to ustawienie ale to nic nie daje. Na próbę zaczęliśmy testować pozycję pamięci nr3 ale też wszystko się ustawia a oparcie do góry idzie tylko kawałeczek nie osiągając zapamiętanej wysokości ani z pozycji 1 ani z 2. Może ktoś z Was miał taki przypadek i wie jak to ugryźć?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Może bezpiecznik do wymiany. A jak pomożesz silniczkowi ręcznie to idzie do końca?
    Ja pomimo rozebrania całego boczku drzwi, lusterka i panelu sterowania pozycją nic nie znalazłem. Może wymienię kondensatory na płytce moduły sterowania lusterkiem, który jest w drzwiach. Może pomoże.
    Co ciekawe zauważyłem, że jednak zapamiętywanie pozycji fotela i lusterek działa, ale nie ma tego piknięcia po 4 sekundach.
    Mówiąc działa, to nowa pozycja zapamiętuje się, ale czasami po wciśnięciu przycisku pamięci fotela, lusterko leci w dół, do całkowicie innej pozycji, niż ta z zapamiętanej.
    Boczek drzwi rozebrałem, posprawdzałem wszystkie wtyczki, contact sprayem popryskałem tam gdzie mogłem, ale szczerze mówiąc wszystko wygląda bardzo dobrze.
    Wyjąłem też ten moduł, który znajduje się w drzwiach i obejrzałem płytkę z elementami. Ale wszystko jest ok.

Podobne wątki

  1. Problem bo wymianie foteli
    Utworzone przez klimas85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 16:30
  2. [159] Podgrzewanie foteli - problem
    Utworzone przez enzo28 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 11:19
  3. [156]Problem z komputerem (pamięcią)
    Utworzone przez alek04 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 18:59
  4. [164] Elektryczna regulacja foteli problem
    Utworzone przez kubicze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory