Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Brak reakcji na pedał gazu - 1.9 jtd 16V

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie Brak reakcji na pedał gazu - 1.9 jtd 16V

    Witam,

    Już kilkukrotnie zdarzyła mi się taka sytuacja. Opisze jak wygląda to w praktyce. Zatrzymuje się na śwatłach, auto stoi na luzie, po chwili silnikiem zaczyna lekko telepać. Przy próbie dodania gazu nie ma prawie żadnej reakcji. Chce ruszyć i silnik gaśnie jakby się zadusił, coś jakbym ruszał ze zbyt wysokiego biegu. Odpalam i jeszcze przez jakiś czas jest to samo po czym wraca do poprawnej pracy. Nie wyświetla sie check ani inny błąd. Dodam, że nadal jest egr, klapy i dpf, które planuje na wiosne wywalić. Czytałem, że może być to kostka przy pedale gazu, czujnik położenia pedału gazu lub zawieszający się egr. Miał ktoś taki przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Hmm może tez być kostka na 3 wtrysku do sprawdzenia wyczyszczenia. Ostatnio kumpel miał ze gasla. ..wiec najpierw poszedł filtr paliwa potem wszystkie kostki wtryskow i fakt na 3 zasniedziala na maxa.po tym zabytku jeździ i nie gaśnie. ...Jeszcze zasugerowałem aby tankowac na normalnej stacji a nie tesko

    Napisane na Commodore C64..

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Filtr paliwa niedawno zmieniany, wiec raczej to nie to. Jeśli chodzi o stacje to tankuje od dłuższego czasu cały czas na jednej, zarówno Alfą jak i poprzednim autem też w dieslu i problemów nie było. Sprawdzę kostkę tego wtrysku. Dziwne bo poza takimi anomaliami silnik pracuje równo i nie ma żadnych spadków mocy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Wygląda, jakby było za niskie ciś. paliwa.Pewnie w pamięci zastał zapisany błąd, sprawdż jaki. W poprzedniej `156 miałem podobnie, wywalało błąd p0191, winowajcą był wtryskiwacz. Do sprawdzenia regul. ciś. paliwa, najlepiej podłączyć komp. i sprawdzić ciś. paliwa oczekiwane i chwilowe.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lolson
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Sulmierzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    Wygląda na zacinający się EGR.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Podobna sytuacje miałem w Peugeot boxer HDI. Zacinał się regulator ciśnienia paliwa. Po wymianie jest elegancko. Jak bedziesz miał taką akcję że nie będzie chciał wchodzić na obroty, to sprawdź MESem wartość ciśnienia paliwa. Również przepływomierz może dawać podobne efekty jak jest nie sprawny. Ale wtedy raczej cały czas byłby efekt muła

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Gdyby to był przepływomierz byłby cały czas mułowaty więc raczej to odpada. Obstawiam właśnie egr albo regulator ciśnienia paliwa. Na dniach postaram się rozebrać egr i zobaczyć w jakim jest on stanie. Sądzę że będzie nieźle zawalony. Jeśli po przeczyszczeniu nadal problem będzie się pojawiał podjadę do mechanika.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Najprostszym testerem EGR-u jest pełna zaślepka. Pisali Ci o tym, wytnij z blachy i załóż ją, w ten sposób eliminujesz to ustrojstwo. Jeżeli auto odzyska wigor, będziesz miał pewność, że egr jest niesprawny, jeżeli nic się nie zmieni szukasz dalej.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Najprostszym testerem EGR-u jest pełna zaślepka. Pisali Ci o tym, wytnij z blachy i załóż ją, w ten sposób eliminujesz to ustrojstwo. Jeżeli auto odzyska wigor, będziesz miał pewność, że egr jest niesprawny, jeżeli nic się nie zmieni szukasz dalej.
    Tylko że auta ma wigor, nie ma problemu z przyspieszaniem. Problem pojawił się parę razy tylko i wyłącznie podczas ruszania po zatrzymaniu się np na światłach.
    Dzisiaj przeczyściłem egr i zobaczymy czy problem nadal będzie występował. A jeśli chodzi o zaślepienie egr-u to z chęcią bym tak zrobił. Mam pytanie tylko czy po takim zabiegu nie trzeba go wyłączyć w kompie silnika? Nie wywali błędu albo nie przejdzie w tryb awaryjny? Jeśli nie to nawet nie będę się zastanawiał czy zaślepiać czy nie.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    ja miałem kilka razy taki przypadek, zatankowałem kiepskie paliwo i przez jakiś czas działy się cuda. Wlałem coś na przeczyszczenie i jak ręką odjął.

Podobne wątki

  1. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez Brylancik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 14:49
  2. Brak reakcji na pedał gazu V6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 20:24
  3. Brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez bogusch13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 12:54
  4. przepustnica/ brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 21:26
  5. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory