Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: AR 159 2.0 JTDM 170 KM - Check Engine - P2563

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    z modułem czy bez?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar iceman666
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    opolskie
    Auto
    AR 159 Ti 2011 / 2.0JTDm 136KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie dziala to dokladnie tak ze podczas gdy obroty spadaja ponizej 1000 zapala sie dodatkowo kontrolka informujaca o wypalaniu DPF, z wypietym monitorem nic sie zapala

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Ale zaspamowaliście ten temat, a bredni w nim.....

    Też mam moduł (i brałem udział w testach pierwszych wersji - sam zgłaszałem aby dołożyć tę ikonę). Ikona pojawia sie po zatrzymaniu auta, jest to dodatkowa informacja, że filtr się wypala i żeby nie gasić auta (wymusza to moduł, normalnie jej nie ma - pojawia się dopiero przy wypalaniu serwisowym). Wg mnie lepiej wypalać podczas jazdy. Jak auto stoi to większe szanse na ścieknięcie paliwa do oleju, to raz. Dwa, u mnie po chwili postoju po prostu ostro zaczyna walić sapelenizną.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Szczerze powiem to tej funkcji w module moe znalem. Takze dzieki koledzy za wyjasnienie i naproatowanie.
    Mam modul od samych testow i zdarzyla mi sie ta kontrolka niedawno. Moze po jakims updacie byla dodana i stad nie skojarzylem z modulem.

    Reasumujac ja bym unikal wypalania dpf na postoju ale to moje wnioski.
    Pozdro

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    spróbuj uniknąć wypalania DPF stojąc w łódzkim korku mając 15 km do autostrady.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Hej,
    Fajnie że odpisujecie, ale szkoda że niezbyt na temat - żeby skrócić dyskusję - lampka od wypalania włącza się podczas postoju i jest to wprowadzone poprzez moduł DPFMonitor od kolegi z forum. Bez modułu, auto nie sygnalizuje wypalania, ale można je poznać po charakterystycznych objawach często już wymienianych na forum. To tyle jeśli chodzi o lampkę wypalania.

    Nadal jednak prosiłbym o jakieś uwagi co do problemu opisanego przeze mnie w pierwszym poście.
    Podczas wypalania DPF na autostradzie już drugi raz włączył się check engine - błąd P2563, auto przeszło w tryb awaryjny. Błąd oznacza ponoć: "Turbocharger Boost Control Position Sensor Performance". ASO nie stwierdziło usterki i mówi że wszystko jest ok.

    Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być i jak sobie z tym poradzić?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Również miałem problem z tym błędem, nie wiem, czy przyczyna jest taka jak u Ciebie, ale napiszę - może komuś kiedyś pomoże.

    Jakiś czas temu zauważyłem, że przy określonych prędkościach/obrotach/biegach turbo ładuje więcej, niż kiedyś. Objaw znikał i pojawiał się ponownie, przy czym ostatnio pojawiał się częściej i trwał dłużej. Wymieniłem czujnik doładowania - w sumie nie pomogło. Założyłem, że skoro turbo ładuje więcej należy zająć się zaworem sterowania geometrią sprężarki (VGT). Kupiłem takowy i wrzuciłem do bagażnika. Wracając z majówki na autostradzie było już źle - turbo ładowało dużo za dużo, dwa razy złapałem wspomniany błąd. Wymiana zaworu VGT rozwiązała problem - turbo ładuje normalnie, auto przyspiesza płynnie i odzyskało moc.

    Ciekawostka - gdy auto ładowało więcej pojawiało się delikatne wycie w zakresie 1.8k - 2.3k rpm, niezależnie od biegu. Wycie przypominało kończące się łożysko, tyle że dużo ciszej. Po wymianie VGT zniknęło.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    odświeżę temat, również pojawił mi się błąd P2563 wszystko wskazuje na to że winne jest sterowanie turbo, czy bez wyjmowania turbo udało się komuś uporać z tym błędem ? Wyczyściłem filtr w zaworze do podciśnień dodatkowo przemyłem czujnik doładowania, błąd nadal pojawia się najczęściej przy dużej prędkości lub pod dużym obciążeniem np pod górę.

    Dodatkowo pojawiają się błędy A242A i A242B konieczna wymiana czujnika temp ? czy coś innego może go wywoływać.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	68.1 KB
ID:	269229  

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Węgiersk
    Auto
    ALFA ROMEO sportwagon 159 2.0 JTDM 170+PS
    Postów
    28

    Domyślnie

    Szkoda że temat umarł bo ja też mam ten problem teraz. Podczas wyprzedzania na klimatyzacji wyrzuca mi ten błąd 2563 i jestem ciekaw gdzie mam szukać?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid727272 Zobacz post
    Szkoda że temat umarł bo ja też mam ten problem teraz. Podczas wyprzedzania na klimatyzacji wyrzuca mi ten błąd 2563 i jestem ciekaw gdzie mam szukać?
    U mnie pomogło wyczyszczenie wtyczek

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - podczas jazdy zapalił się 'Check engine' i silnik zgasł
    Utworzone przez Maxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 19:01
  2. [159] TBi. Check engine. Have engine checked x3 w czasie jazdy.
    Utworzone przez _Mariusz_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:33
  3. [159] Przepływomierz awaria,Check engine na wyświetlaczu 1.9 Jtdm 150km
    Utworzone przez wikos159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:59
  4. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  5. CHECK ENGINE po regenercji wtrysków JTDM
    Utworzone przez aschrob w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory