Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Brak aku i zerJak otworzyć bez prądu przy urwanej lince od klamki w drzwiach kierowcy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Aj, z jakiegoś powodu byłem przekonany, że nawet gdy otwierasz drzwi kluczykiem bez prądu, to centralny zadziała :/ Sorki za moją tępotę. I tak, jeśli masz SW to tylko z pilota albo przyciskiem z wnętrza - więc obie możliwości odpadają.
    Ale jeśli złapiesz prętem za klamkę wewnątrz, to nie musisz już kręcić kluczykiem. Tylko uwaga na tapicerkę. Pręt też możesz częściowo posmarować jakąś wazeliną, lepiej przejdzie między uszczelką.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 05-02-2017 o 22:15

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitrut Zobacz post
    Mam wersję SW - może się mylę, ale chyba nie ma opcji otwarcia bagażnika bez prądu w tej wersji.
    Odpowiadając precyzyjnie – w środku bagażnika jest linka do awaryjnego otwierania bagażnika. O ile wiem, działa bez prądu. Ale oczywiście w Twoim wypadku to nie ma znaczenia, bo nie dostaniesz się do bagażnika.
    Usługa awaryjnego otwierania drzwi często jest w assistance, więc może najprościej zerknąć czy masz to wykupione (lub wliczone w podstawowe ubezpieczenie).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Ale jeśli złapiesz prętem za klamkę wewnątrz, to nie musisz już kręcić kluczykiem.
    Ale przecież wewnętrzna klamka drzwi nie otworzy jeśli będą zaryglowane kluczykiem.
    Dlatego pytałem w którą stronę powinienem przekręcić kluczyk, żeby być pewnym, że są odryglowane przed operacją z prętem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Usługa awaryjnego otwierania drzwi często jest w assistance, więc może najprościej zerknąć czy masz to wykupione (lub wliczone w podstawowe ubezpieczenie).
    Słuszna uwaga. Assistance mam, tylko muszę poczytać szczegóły. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez bitrut ; 05-02-2017 o 22:28

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitrut Zobacz post
    Ale przecież wewnętrzna klamka drzwi nie otworzy jeśli będą zaryglowane kluczykiem.
    Otworzy. Na pewno w przednich drzwiach. Chyba, że masz Safe Lock, czy jakiś inny system zabezpieczający przed tym. Ale to rzadkość. I ZCTP to trzeba specjalnie aktywować zamykając auto.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Otworzy. Na pewno w przednich drzwiach. Chyba, że masz Safe Lock, czy jakiś inny system zabezpieczający przed tym. Ale to rzadkość. I ZCTP to trzeba specjalnie aktywować zamykając auto.
    Co prawda nigdy tego nie sprawdzałem, ale myślałem, że to ogólny standard, który ma utrudnić dostanie się do samochodu nawet po wybiciu szyby. Ale z drugiej strony umożliwiłoby to uwięzienie kogoś wewnątrz samochodu. Więc pewnie masz rację.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przy zamkniętych zamkach bez problemu otworzysz drzwi od środka (chyba że jak pisze [MENTION=680]jahu[/MENTION] jest Safe Lock, który u Ciebie nie ma znaczenia jeśli zamykałeś drzwi grotem po wyjęciu aku).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Kluczykiem kręcić w prawo aby otworzyć drzwi. I następnym razem bez aku nie zamykaj maskiwystarczy tylko przymknąć. Sam kiedyś musiałem przy mrozach w 156 nosić aku do domu a auto stało przy bloku.

    Napisane na Commodore C64..

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V 120@161KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Usługa awaryjnego otwierania drzwi często jest w assistance, więc może najprościej zerknąć czy masz to wykupione (lub wliczone w podstawowe ubezpieczenie).
    Za poradą jahu skorzystałem z assistance. Trafiłem na bardzo ogarniętego Pana Leszka, który dość szybko wpadł na genialny pomysł, żeby dostarczyć prąd z akumulatora poprzez oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Zadziałało jak złoto, centralny otworzył auto przy pierwszym strzale z pilota
    Podejrzewam, że ten sposób na zadziała w każdym aucie. Ale może moja historia oszczędzi komuś trochę nerwów i potu

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitrut Zobacz post
    Za poradą jahu skorzystałem z assistance. Trafiłem na bardzo ogarniętego Pana Leszka, który dość szybko wpadł na genialny pomysł, żeby dostarczyć prąd z akumulatora poprzez oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. Zadziałało jak złoto, centralny otworzył auto przy pierwszym strzale z pilota
    Podejrzewam, że ten sposób na zadziała w każdym aucie. Ale może moja historia oszczędzi komuś trochę nerwów i potu
    I to jest genialny pomysl

    Napisane na Commodore C64..

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Pisałem kiedyś jak otworzyć maskę z zewnątrz....stojąc przed maską po prawej stronie pod motylkiem na długości ręki(dłoni) jest taki drut w oplocie, wystarczy za niego pociągnąć ręką, jakimś haczykiem...czymkolwiek i maska się otworzy. Fajnie że tak jak opisałeś też można
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 24-03-2023, 10:24
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Brak prądu przy odpalaniu auta...
    Utworzone przez piotruniek69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:41
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory