Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Drgania podczas jazdy

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    Kolego wymieniałem całe półosie z przegubami i nic się nie poprawiło.
    [MENTION=73601]sixsix[/MENTION], co do tej predkosci to przy 180 juz nie czuje tak bardzo ale za to przy niskich predkościach też czuję te wibracje.
    Jeżeli będziesz miał jakies informacje dot. owego problemu proszę abyś się podzielił ze mną informacjami bo moja alfa ma jeździć jak marzenie, a nie mnie ciagle czyms zaskakiwać !
    Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy92 Zobacz post
    Witajcie ponownie, a więc tak byłem się przejechać i po wciśnięciu sprzęgła dalej jest to samo, mi nic nie puka nic nie stuka tylko wlasnie czuje takie wibracje, ale czym one sa spowodowane to pojęcia nie mam, co do zawieszenia to jestem teraz pewny bo ostatnio byłem tak z ciekawosci w PL na stacji diagnostycznej i powiedzial mi ze mam do wymiany dolny wachacz przód, wymieniłem i problem pozostał Chciałem się dowiedzieć co to jest ta podpora półosi ? czy ktos może bardziej rozwinąć temat ?
    Prawa półoś (od strony pasażera) jest dłuższa i ma troche inna budowe niż lewa. W połowie jej jest podpora podtrzymująca i niwelująca wibracje.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    Wyczytałem Ze może być to wina łożysko półosi, chodź sam nie wiem czy takie łożysko może powodować takie drgania :O.
    Jak mi się uda to sam zobacze pod auto, nie mam dobrych warunków do tego, jeżeli się nie uda to zostaje mi jedynie mechanik za którego będę musiał zapłacic 4x więcej jak w Polsce. ;/
    Powiecie mi jak sprawdzić dobrze poduszki silnika ?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    U mnie przy 120 - 140 też trzęsie budą, co dziwne jak wezmę na luz przy tych prędkościach to drgania bardzo się nasilają i muszę przyhamować, bo strach tak jechać. Przy ostrym przyspieszaniu też mam jakieś dziwne drgania. Już mam części zakupione do wymiany tj. 2 x wahacze dolne (posiadają luzy na sworzniu) oraz prawa półoś z przegubem wewnętrznym i nowym łożyskiem podpory. Mam nadzieję, że do końca tygodnie ogarnę temat, to wtedy podzielę się informacją, czy to pomogło, mam nadzieję, że tak.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    Super kolego, czekam na twoje wiadomości.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Dwumasa nie ma nic do drgan przy wysokich predkosciach...Dumasa sluzy do niwelowania drgan na niskich obrotach, przestaje dzialac po przekroczeniu bodajze 1,5 tys obr/min, u mnie tez cos zaczyna telepac buda przy wyzszych predkosciach, takze jakas plaga widze

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar jarek845693
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    GLIWICE
    Auto
    AR 159 1.9JTD 8V 2007r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwy92 Zobacz post
    Wyczytałem Ze może być to wina łożysko półosi, chodź sam nie wiem czy takie łożysko może powodować takie drgania :O.
    Jak mi się uda to sam zobacze pod auto, nie mam dobrych warunków do tego, jeżeli się nie uda to zostaje mi jedynie mechanik za którego będę musiał zapłacic 4x więcej jak w Polsce. ;/
    Powiecie mi jak sprawdzić dobrze poduszki silnika ?
    Jak chcesz sprawdzić poduszki to na zgaszonym silniku wrzuć sobie 3 bieg i niech jedna osoba złapie za sanki i rusza samochodem w przód i w tył, a Ty oglądaj jak pracują poduszki

    Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Z trzęsieniem budy, bujaniem borykam sie również od dłuższego czasu, tzn przy delikatnym ruszaniu czuć bujanie, przy podjeździe pod wzniesienie i przyspieszaniu rownież, przy 90- 140 km/h odczuwam tezn sam problem, chyba dopiero powyżej 160 nie za bardzo do odczucia.
    Miałem jakiś wahacz wymieniany, półoś prawą, krzyżaki z lewej i dalej to samo, kolega z ASO alfy sie dalej dziwil, ale bylem u niego bo spowrotem mam jakiś stuk przy skręcaniu, skrzypi dodatkowo sworzeń dolnego wahacza i kuźwa ścina mi dodatkowo przednie opony, a mialem geometrię ustawianą, tylko tyle ze na gębę skur...syny ! Ale jak minęło pół roku to juz moge sobie gdybać.
    Skrzypienie gumy występuje rownież przy skręcie kierownicą na postoju, ale to ewidentnie sworzeń wahacza
    Dodatkowo chlodnica zerwała mi sie z gornych uchwytow i opadla lekko, dziwne bo na dolnych sie trzyma, a nigdzie nie uderzyłem, ach jakiś pech

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    U mnie jak wyżej drgania mocne i denerwujace, wahacz dolny prawy wymieniowy i w drugim dolnym wymieniona tuleja tylna, wibracja odpuścila, a i bylem ustawic geometrie bo opony przednie wyząbkowane od srodka, zbiezność ustawiona ale ląt przedniej osi już nie bo poprzedni wlaściciel zmienil sprężyny na obniżające o kiepsko
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170318_104252.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	59.2 KB
ID:	224211  

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    U mnie jak wyżej drgania mocne i denerwujace, wahacz dolny prawy wymieniowy i w drugim dolnym wymieniona tuleja tylna, wibracja odpuścila, a i bylem ustawic geometrie bo opony przednie wyząbkowane od srodka, zbiezność ustawiona ale ląt przedniej osi już nie bo poprzedni wlaściciel zmienil sprężyny na obniżające o kiepsko
    Wyząbkowane czy wytarte? Bo to różnica. Przyczyną wyząbkowania opony jest zużyty amortyzator a nie zła geometria

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Drgania auta z tyłu podczas jazdy i jak stoję
    Utworzone przez exe1899 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 20:01
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 07:46
  5. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory