Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Drgania podczas jazdy

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    No o tym mówił gosciu od istawiania geometrii, że winą wyząbkowania są amortyzatory

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Hej,

    podczas jazdy po autostradzie pojawiły się drgania - największe na kierownicy, choć trzęsły się nawet wkłady w lusterkach zewnętrzych Wibracje odczuwalne przy prędkości tak od 80-90km/h do 130-140 km/h. Przy wyższych prędkościach - około 160km/h już tych wibracji nie czuć.
    Po pierwsze zmienię opony na letnie i sprawdzę, ale czytam, że wibracje na kierownicy - właśnie w tym zakresie prędkości to wina... przekładni kierowniczej Super, tym bardziej, że około pół roku temu miałem ją regenerowaną.
    https://allegro.pl/artykul/przyczyny...erownicy-62111
    Przeguby wewnętrzne też wymieniane.
    A komuś drgały tak lusterka przy szybszej jeździe? Ma to związek z wibracjami, jechałem sam więc nie wiem czy czuć w aucie, ale na podłodze, siedzeniu pasażera czuć.
    Zacznę od kół, zmiany opon i wyważenia. Wyważane są co zmiana opon (2x w roku), geometria również była robiona wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez AlfaLorenzo ; 20-03-2017 o 11:04

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    u mnie 130 do 160 telepie autem pozniej cisza i wczesniej tez

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    [MENTION=25977]AlfaLorenzo[/MENTION] Ja mam właśnie problem z przekładnią kierowniczą bo strasznie czuć ją na postoju i myślę że mam luzy więc może po wymianie znikną te wibracje ale przekładnia nie kosztuję 10zł więc z wymianą jeszcze muszę poczekać.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Jestem po zmianie opon na letnie, koła wyważone i najważniejsze - wibracji brak! Testowałem dziś i przy prędkości do 100km/h, powyżej 120-140km/h nic nie trzęsie. Przy przyspieszaniu czy hamowaniu spokój. Auto petarda I niech tak pozostanie

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kinia27
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    WGR
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Jestem po zmianie opon na letnie, koła wyważone i najważniejsze - wibracji brak! Testowałem dziś i przy prędkości do 100km/h, powyżej 120-140km/h nic nie trzęsie. Przy przyspieszaniu czy hamowaniu spokój. Auto petarda I niech tak pozostanie
    muszę się wybrać na zmiane, może i u mnie pomoże. Bo też mam z drganiami problem :/

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Miałem dać znać, a więc tak:
    miałem objawy następujące, trzęsło autem przy gazie w podłodze, telepało autem powyżej 100km/h po wciśnięciu sprzęgła telepanie się nasilało, przy hamowaniu telepało kierownicą, ogólnie na kierownicy jakieś drgania, metaliczne stuki przy dodawaniu i puszczaniu gazu na biegu podczas jazdy, przy zmianie biegów i puszczeniu sprzęgła metaliczne stuki, pojedyńcze puknięcia przy cofaniu z parkingu na skręconych kołach (był bardzo lekki krawężnik), zjadło mi oponę na zewnątrz i to chyba tyle
    Co zostało zrobione:
    2 x wahacz dolny,
    prawa półoś z kielichem, krzyżakiem i łożysko podpory,
    ustawienie zbieżności.
    I teraz najważniejsze - WSZYSTKIE OBJAWY USTĄPIŁY !!!!!!!
    Nic nie trzepie, telepota się, nie stuka..... wszystko jest idealnie.
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez karamba ; 21-03-2017 o 20:27

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Ja również bujam się już bardzo długo z "bujaniem" auta przy przyśpieszaniu od zera czuç bardziej przy podjeździe pod delikatne wzniesienia, przy 120 140 czuć również o wiele mocniej, przy skręcie kietownicą na łukach autostrad również czuć mocne drgania i bujanie. Przy przyśpieszaniu powiedzmy od 100 czuć dosłownie falowanie z bujaniem, trzeba było by samemu sprawdzić, ale jest to tak denerwujące, że szkoda słów. A w szczególności po ostatniej trasie Dorymund<>Warszawa.
    Zboeżność ustawiona, luzy w zawieszeniu usunięte, półosie krzyżaki wymienione, podpory i poduszki dobre, sprężyny wymieniłem na fabryczne, opony wyważane kilka razy.
    Już nie mam pojęcia. Może chciałby ktoś sprawdzić z Warszawy osobiście z kierownicà na A2 ??
    Pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał matik123 Zobacz post
    Prawa półoś (od strony pasażera) jest dłuższa i ma troche inna budowe niż lewa. W połowie jej jest podpora podtrzymująca i niwelująca wibracje.
    Czy przegub wewnętrzny w ogóle nie powinien mieć luzu, czy też niewielki zawsze występuje? Przy poruszaniu lewą półosią, mogę poruszać delikatnie półosią w kierunkach góra - dół, delikatnie rusza się też kielich. Zwracałem na to uwagę diagnoście, twierdził że tak ma być - lewa półoś mówił że jest niepodparta i dlatego delikatny luz zawsze będzie (na prawym przegubie wewnętrznym niemal nie ma u mnie luzu). Podnosił auto i na uniesionym przodzie rozpędzaliśmy koła do 70 km/h, popatrzył jak chodzą i stwierdził że na pewno z przegubami jest wszystko ok. Prawdę mówił?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pitek
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v m-jet 2003, Alfa Romeo 159 SW Ti 1.75 TBI 2011
    Postów
    40

    Domyślnie

    Mi też wmawiali, że przeguby wewnętrzne są ok (lekkie luzy na całej półosi ale niby to było OK). Przy prędkościach 70-80 lekko wibrowało auto przy dodawaniu gazu, z czasem przy 140 miałem wrażenie, że silnik się trzęsie i może to coś z poduszkami silnika. Do tego od początku jak kupiłem auto (alfa 147 4 lata temu) miałem takie dziwne objawy co zmianę biegu i dodanie gazu taki delikatny luz odczuwalny (coś jak w rozpędzanym rowerze, kiedy przestajemy pedałować i po chwili znów pedałujemy -
    wtedy jest ten właśnie charakterystyczny efekt). Po przeczytaniu miliona różnych postów na rożnych forach uparłem się na regeneracje półosi i kielicha z wymiana przegubów wewnętrznych. Po regeneracji jak ręką odjąć wszystkie bolączki znikły.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Drgania auta z tyłu podczas jazdy i jak stoję
    Utworzone przez exe1899 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 20:01
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 07:46
  5. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory