Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Drgania podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Angry Drgania podczas jazdy

    Witam, a więc przejdę od razu do rzeczy bo czas to pieniądz.
    Od jakiegoś czasu borykam się z drganiem całej budy, najbardziej jest to odczuwane na autostradzie w przedziale 120-140
    kierownica tez ma lekkie drgania, strasznie mnie to denerwuje i nie moge sobie z tym poradzić.
    Rzeczy które zostały zrobione to wyważanie kół x10 bo u każdego wychodziło zawsze coś innego, na Dolnym Śląsku jak montują ciężarki to odpadają po 20km... Porażka
    Wymieniłem także Półosie + prawy przegub bo miałem jakieś pukanie stukanie przy skręcie ( teraz już nie ma )
    Zmieniałem koła tył-przód też nic nie dało ( dodam że koła zimowe kupiłem nówki nie mają nawet 3 miesięcy )
    Szperam ciągle po internecie, i natknąłem się na temat z maglownicą, dodam że przy skręcie kierownicy na postoju wyję i to dość mocno.
    Nie wiem teraz czy brać się za wymiane, i czy lepiej kupić nową czy regenerowaną ?
    Pomocy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Wciskałeś sprzęgło przy tej prędkości aby wyeliminować dwumase lub skrzynie? Jeśli ustępuje to w tym kierunku bym coś działał. Jeśli nie... hmm... podpora prawej półosi? poduszki silnika lub skrzyni? Zawieszenie w jakim stanie? Nie ma luzów? Co do maglownicy to nie wydaje mi się żeby ona powodowała drgania, ale nie jestem pewien

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witaj, dzieki za odpowiedz. Szczerze to sprzęgła nie wciskałem zrobie to w ten weekend. Poduszki niby mi sprawdzali i mowili ze sa ok, zawieszenie też jest OK bo jestem w Szwajcarii i tu mam zarejestrowane autko ledwo co po przeglądzie jestem, więc to musi być coś innego, ale RĘKI nie dam sobie uciąć. ;/. W niedziele dam znać co wyszło z tego sprzęła na autostradzie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    U mnie tez sa odczuwalne drgania, kierownica nie wydaje mi się, że na prawym kole. Ostatnio robiłem zawias i z tej strony wymieniłem końcówkę drążka wran z łącznikiem, który posiada jakiś tłumik drgań. Kolo z tej strony można ruszać delikatnie na boki. Moze to jest przyczyną. Mechanik mówi, że tak ma być. Chyba kupie drugi na próbę. Co o tym myślicie?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matik123
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał elelmo Zobacz post
    U mnie tez sa odczuwalne drgania, kierownica nie wydaje mi się, że na prawym kole. Ostatnio robiłem zawias i z tej strony wymieniłem końcówkę drążka wran z łącznikiem, który posiada jakiś tłumik drgań. Kolo z tej strony można ruszać delikatnie na boki. Moze to jest przyczyną. Mechanik mówi, że tak ma być. Chyba kupie drugi na próbę. Co o tym myślicie?
    W jakim sensie na boki? Jak łapiesz z przodu i z tyłu to się rusza czy jak złapiesz od góry?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Jak podniosę auto i złapię kolo po bokach jest wyczuwalny ruch lewo/prawo. Na jednej stacji nie chcieli mi nawet zbieżności ustawić.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał elelmo Zobacz post
    Jak podniosę auto i złapię kolo po bokach jest wyczuwalny ruch lewo/prawo. Na jednej stacji nie chcieli mi nawet zbieżności ustawić.
    Jeśli przy tym słyszysz puknięcie na 100% masz luzy w zawieszeniu. Ja tak mam i do wymiany jest dolny wahacz, ma luzy na sworzniu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witajcie ponownie, a więc tak byłem się przejechać i po wciśnięciu sprzęgła dalej jest to samo, mi nic nie puka nic nie stuka tylko wlasnie czuje takie wibracje, ale czym one sa spowodowane to pojęcia nie mam, co do zawieszenia to jestem teraz pewny bo ostatnio byłem tak z ciekawosci w PL na stacji diagnostycznej i powiedzial mi ze mam do wymiany dolny wachacz przód, wymieniłem i problem pozostał Chciałem się dowiedzieć co to jest ta podpora półosi ? czy ktos może bardziej rozwinąć temat ?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim! Niezmiernie miło mi dołączyć do alfowej społeczności.

    Jeżdzę 159 od miesiąca. Niestety mam bardzo podobny problem. Od 120 w górę pojawiają się drgania. Wciśnięcie sprzęgła nic nie zmienia. Intensywność drgań zależy od rodzaju nawierzchni, tzn czy jest gładka czy "delikatnie żwirkowata". Brak niepokojących dźwięków, jedynie wibracje przenoszone są na całą kabinę.

    [MENTION=64360]Siwy92[/MENTION], sprawdzałeś jak to wyglada przy wyższych prędkościach? U mnie zazwyczaj od 140 w górę problem jest mniej odczuwalny, ale to też zależy od nawierzchni.

    Chwilę po zakupie myślałem, że ten typ tak ma. Miałem wrażenie, że układ kierowniczy jest bezpośredni i łatwo można wyczuć zmiany nawierzchni na kierownicy. Teraz już wiem, że to problem i na trasach jest bardzo męczący. Mam nadzieję, że przy okazji wyważenia kół podczas zmiany opon, problem zniknie. Jeśli nie, to będę musiał szukać dalej, prawdopodobnie w zawieszeniu. Od nowości nie było remontowane, a ma już nastukane 116kkm po polskich drogach.

    U mnie maglownica działa OK. Życzę powodzenia w szukaniu przyczyny problemu.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Jeśli koła wyważone i nadal problem występuje to będzie przegub wewnętrzny. Sprawdź czy nie masz luzów na przegubie lewym lub prawym wewnętrznym

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Drgania auta z tyłu podczas jazdy i jak stoję
    Utworzone przez exe1899 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 20:01
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 07:46
  5. Drgania podczas jazdy
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory