Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Gałka zmiany biegów automat Opel Insignia

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    Rozerwanie woreczka absolutnie nie prowadzi do utraty możliwości odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.



    Nie musisz nic udowadniać, oddajesz i ewentualnie sprzedawca musi coś udowodnić. Ślady użytkowania nie świadczą o pozbawieniu prawa do zwrotu, ewentualnie sprzedawca może pomniejszyć kwotę wypłaty. Można o tym wszystkim przeczytać w ustawie albo na stronie uokik.

    Oczywiście jest to dyskusja akademicka bo koszt niewielki i może ktoś chętny sprawdzić mi akurat gałka taka nie jest potrzebna a poza tym nie podoba mi się.
    To też tylko teoria. Wiem ile problemów potrafią sprzedawcy robić z powodu braku oryginalnego opakowania. Jeśli towar nosi ślady użytkowania nie musi zostać za niego zwrócona kwota zakupu lub nie musi być wcale przyjęty. W tym przypadku nie da się założyć/ściągnąć bez naruszenia struktury materiału. Dlatego pisałem o utracie 47 zł.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 17-03-2017 o 08:18

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    Ślady użytkowania nie świadczą o pozbawieniu prawa do zwrotu, ewentualnie sprzedawca może pomniejszyć kwotę wypłaty. Można o tym wszystkim przeczytać w ustawie albo na stronie uokik.
    To jest prawda, ale nie do końca. Sprzedawca nie może pomniejszyć kwoty zwrotu jeżeli na przedmiocie są ślady użytkowania niezbędne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Już raz zwracałem w ten sposób przedmiot (baterię łazienkową, która była już zamontowana na ścianie a następnie zdjęta i odesłana) i sprzedający nie zrobił żadnego problemu.

    W praktyce niestety zdarzają się przedsiębiorcy zatrzymani w latach 90. Łamią oni niestety prawo jeżeli tak postępują.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  3. #23
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Belfer, pytałem Cię, bardzo wyraźnie, gdzie napisałem, żeby rozerwać woreczek, a więc nie opowiadaj bajek, tylko wskaż mi ten fragment mojego wpisu, bo wg mnie, napisałem coś dokładnie przeciwnego i nic o przymierzaniu, do którego ten woreczek należałoby rozerwać, a więc nie wciskaj mi kitu, tylko wskaż miejsce, w który to, jakoby napisałem.

    Cała sprawa sprowadza się do tego, czy się chce, a nie czy można - Belfer wychodzi z założenia, że nie warto nawet spróbować, ja uważam, że warto.

    P.S.
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jeśli tą gałkę
    Czy Belfer, to Twoja, nic nie znacząca ksywka, czy może kogoś, czegoś uczysz?
    Interpunkcja, też na poziomie trzecioklasisty.

    8. Pisz poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta zalecane jest sprawdzenie pisowni w Wordzie lub innym programie. Znaki diakrytyczne mile widziane (ich brak nie podlega karze)
    Ostrzeżenie: 3 pkt

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    26

    Domyślnie

    Odkopuje stary temat.
    Czy gałka z Insigni pasuje, wiec NIE, ale idzie ją przerobić aby pasowała.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa 159 2,4JTD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Czy gałka z Insigni pasuje, wiec NIE, ale idzie ją przerobić aby pasowała.
    Cześć, fajnie że udało ci się tą gałkę dopasować, możesz podać jakieś szczegóły co dokładnie trzeba było przerobić bo oryginał niestety ma zaporową cenę i będę próbował dopasować z Insigni.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robbie77
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200 KM r. 2009
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania/prośby

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    26

    Domyślnie

    Trzeba gałkę rozebrac. Przewiercic dużym wiertłem, wyjąć klawisz a za nim tą zapatkę i ją trzeba tak jak by zaokrąglić aby dobrze wciskala ten mechanizm zwalniający.
    Ja trochę za bardzo ją podciąłem i gałkę musiałem wcisnąć poniżej zabezpieczenia.
    Będe jeszcze kombinował z montażem mieszka.

    Jak ktoś chce się bawić to proponuję kupić najtańszą i eksperymentować.
    Ja za bardzo zapadkę podciąłem wiec z tym trzeba uważać.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez nowosz68 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 15:54
  2. Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez Kamilo90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 18:49
  3. Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez grubys w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 16:31
  4. [156] gałka zmiany biegów w 156
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 08:52
  5. Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 22:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory