Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Prośba o sprawdzenie. Alfa 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    xxx
    Postów
    2

    Domyślnie Prośba o sprawdzenie. Alfa 159

    Witam jestem tutaj nowym użytkownikiem,obecnie posiadam mercedesa w169 a klasa,w niedalekiej przyszłości zamierzam zmienić wóz na alfe romeo 159. Znalazłem ogłoszenie pewnej alfy wygląda bardzo ładnie podjechał bym zobaczyć lecz dzieli mnie odległość 400 km,proszę o ocenie wizualną autka jak i prawdziwość ogłoszenia czy w ogóle warta brać ją pod uwagę.Interesuję mnie jedynie 1.8 Mpi będę gazował autko.Z góry dziekuje za każdą opinię.
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8benzyna-duza-navi-szyberdach-klimatronic-parktronic-ladny-ID6yHyu3.html#15a6a1593f[/url]

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Wydaje się wizualnie ok, przed zakupem sprawdż KZFR (koła zmiennych faz rozrządu) objawia się to takim 3 sekundowym chrobotaniem przy starcie na zimnym silniku
    https://www.youtube.com/watch?v=dkG2...0BNJrb&index=1
    jest to dosyć drogie przy wymianie, zresztą mało, ale było tu trochę tematów na temat MPI, oplowski silnik, spotkasz go tak samo w Insignia 1,8 Zefira, Astra H, ogólnie samochód na miasto, jeżdzi dynamicznie, ale przy większych prędkościach brakuje mu mocy, czyli jazda częsta po autostradzie odpada, a tym bardziej jak go zagazujesz, to z tych 140 koni zrobi się 120 ogólnie gaz do niego nie pasuje, będziesz musiał sprawdzać zawory co 60tys km, a regulacja ich jest dosyć kosztowna, silnik bardzo cichy, praktycznie w ogóle go nie słychać

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Hej, jest na górze temat pomoc w zakupie i tam powinieneś to opisać. Ona wrasta tam ponad 7 miesięcy a 1.8 mpi jest dość chodliwe. Była ostatnio 1.8 za 22 tys. z tego roku i sprzedała się w 3 dni. Ja się poddałem i zaryzykowałem diesla 1.9 i w sumie gdyby nie ten dźwięk to jest ok tylko użytkując diesla w mieście trzeba myśleć o przebiegach wypalania dpf, jest droższy w eksploatacji ale instalując gaz + spalanie tego gazu pewnie koło 13 l/100 diesel przy 8/100 zaczyna mieć też sens. Za koszt instalacji ok 4 tys zł, wymienisz dwumas komplet i możesz jeszcze sporo zainwestować w inną kosmetykę diesla.

    Co do tego modelu co dałeś link:
    brak emblematów na błotnikach przód,
    brak emblematów na zderzaku i klapie bagażnika
    ktoś z forum ją oglądał i pisał że wygląda źle. Cofnij się wstecz w temacie pomoc przy zakupie.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Akurat moja wyjechała z fabryki bez emblematów Giugiaro na błotnikach, a z tyłu mam tylko "159", bez oznaczeń silnika, więc ich brak nie jest pewnikiem wypadkowej przeszłości.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Dokładnie poza tym ja sam niektóre zdjąłem

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcin8888
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Witam pół roku jeżdżę z tym silnikiem i tylko jego brałem pod uwagę ze względu na to że smigana jest głównie po mieście sparadycznie wypuszczana w dłuższe trasy spalanie miasto w granicach 8 ale to zależy kto jak jeździ w trasie ok 100 km można bez problemu osiągnąć 6 więc nie widzę sensu gazowania usterki przy zakupie zwróć uwagę na wycieki z uszczelek chlodniczki oleju częsta przypadłość tego silnika powodzenia w zakupie

    Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    xxx
    Postów
    2

    Domyślnie

    Panowie a co myślicie na temat sprowadzenia alfy 159 z Niemiec samodzielnie,więcej jest silników Mpi z tego co widziałem.Jeszcze jedno pytanie ile powinien kosztować zadbany egzemplarz z 2007/8 roku.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Ja bym po prostu pojechał i sprawdził tą z ogłoszenia, sprawdził bym KZFR, czy łożyska skrzyni nie szumią, mocno bym się potargował i tyle.
    Z tymi KZFR jest taka sprawa że to najdroższy wydatek, i najbardziej znany problem tego silnika tego tak za bardzo w pierwszym stadium nie da się wyczaić, ja swoje MPI kupiłem 2 lata temu i pierwsze 4 miesiące nie było żadnego chrobotania, dopiero póżniej się się zaczęło, wydaje mi się że większość z ogłoszeń może mieć ten problem, oni potrafią to jakoś ukryć (wymiana oleju na gęściejszy dużo daje) i z gazem bym się zastanowił bo nie warto

Podobne wątki

  1. Alfa GT 3.2 V6 z Bydgoszczy - prośba o sprawdzenie
    Utworzone przez jersey w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 00:39
  2. Prośba o sprawdzenie auta Alfa 147 Olsztyn
    Utworzone przez GregoR w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 20:03
  3. Prośba o sprawdzenie Alfa 156 2.0 TS SW Kłodawa
    Utworzone przez m4tinez w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory