Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Temat: Olej Rock Oil do Alfa Romeo 159

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 260 KM Q4, 2007 rok
    Postów
    21

    Domyślnie

    Między innymi przez Twoje opinie zdecydowałem się na RockOila, póki co dla mnie bomba, ale wiadomo wszystko okaże się później, po upływie interwału. No tak, cena może nie jest najniższa, ale za jakość trzeba płacić - nie da się ukryć. A RockOil jest jeszcze mało znany i raczej nie przyciąga marką tylko jakością i za nią się płaci.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa MITO
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie mam wcale dużej wiedzy, opieram się na tym co znajdę w sieci oraz opiniach specjalistów. Temat olejowy traktuję jako hobby.
    Moim zdaniem Rock Oil Carbon to najlepszy olej jaki do tej pory stosowałem (w autach, gdzie producent zaleca 5W40). Nie wlałbym go do silnika Diesla. W JTS-ie sprawował się bez zastrzeżeń, co potwierdziła analiza chemiczna przepracowanego oleju. Wrażenia opisałem już wcześniej.
    W aktualnym aucie na razie będę jeździł na 5W40. Jeśli silnik okaże się zdrowy, pomyślę nad 0W40. Niektórym może przeszkadzać wysoka cena Carbonu, ale mnie ten aspekt akurat bardzo nie martwi.
    A skoro hobby, to musisz się w jakiś sposób na tym znać. Czytałem ostatnio gdzieś o oleju i pisali, że wszytsko jak najbardziej w porządku z olejem, tylko cena trochę duża. Ale z drugiej strony, tak jak napisał [MENTION=74212]deoromeo[/MENTION] za jakość trzeba zapłacić. Wg mnie na plus jest jeszcze, że rockoil jest małą firmą i nie jeszcze się nie zepsuł.

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 260 KM Q4, 2007 rok
    Postów
    21

    Domyślnie

    Wracam z aktualizacją, na Carbonie pokonane obecnie 5 tyś. więc mogę dać znać coś więcej.

    Po pierwsze, faktycznie tak jak pisał magil zaobserwowałem niższą temperaturę pracy silnika, zwłaszcza w wysokich temperaturach na zewnątrz (około 35-37 stopni, jazda bez przerwy około 1,5 godziny w korkach i po obwodnicy, temperatura pomiędzy 89-91).
    Wydaje mi się że silnik chodzi lepiej (wcześniej czasami potrafił minimalnie się bujnąć, teraz jest idealnie równo, nic nie wymieniałem oprócz kompletu filtrów przy wymianie więc możliwe że to miało znaczenie), a także chodzi ciszej, i to zdecydowanie. Nie mierzyłem go miernikiem db ale nawet jeżeli to moja subiektywna opinia to jest serio duża poprawa.
    Wydaje mi się że lepiej wkręca się na obroty (trasa Olsztyn-Warszawa-Olsztyn i Katowice-Gdańsk-Warszawa), lepiej i sprawniej przyśpiesza ale to już możliwe że serio moje takie przekonywanie w stylu "dobry zakup, fajnie jeździ", ale i tak pozytywnie się nastawiłem do tego, zobaczymy jak będzie dalej.
    Co do brania oleju, na razie po tych 5 tyś. sprawdzałem na bagnecie trzyma stan, jak będzie dalej zobaczymy, jeżeli nie weźmie do końca interwału zostanę przy 0W40, jeżeli weźmie to ewentualnie wejdę na 5W30 albo 5W40 chociaż sądzę że powinno być ok.
    Sumując, warte swojej ceny, ja brałem po normalnej z ich sklepu i w sumie nie żałuję, bo olej serio z wysokiej półki i faktycznie produkowany i rozlewany w Anglii (dzwoniłem do nich i pytałem czy tak jest czy to jakiś taki chwyt reklamowy, ale twierdzili że faktycznie jest rozlewany w Anglii także spoko) więc nie jest po prostu drogim olejem Orlenu jak reszta u nas.

    Widziałem też na ich FB że na jakiejś imprezie (japfest? nie wiem bo nie za bardzo się tym interesuję) szukali testerów (?) i ktoś ma chyba jeżdzić na tych olejach i podać potem jakieś swoje info w tym temacie, więc w sumie tam był jakiś człowiek od GTR-a więc zobaczymy czy jemu też utrzyma parametry, o ile coś napiszą To taka dygresja, bo moja opinia w sumie jest subiektywna a olej działa w 159 a nie w GTR

  4. #44
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał deoromeo Zobacz post
    Sumując, warte swojej ceny, ja brałem po normalnej z ich sklepu i w sumie nie żałuję, bo olej serio z wysokiej półki i faktycznie produkowany i rozlewany w Anglii (dzwoniłem do nich i pytałem czy tak jest czy to jakiś taki chwyt reklamowy, ale twierdzili że faktycznie jest rozlewany w Anglii także spoko) więc nie jest po prostu drogim olejem Orlenu jak reszta u nas.
    Czy jest coś co w normalnej jeździe wyróżnia ten olej względem Millersa, Penrite, Liqui Moly, Amsoila itp. bo te rzeczy, które wymieniłeś czytam prawie za każdym razem na forach po przesiadce na lepszy olej? Wystarczy poczytać np. oba nasze duże wątki olejowe, ludzie mają identyczne wrażenia po olejach dwukrotnie tańszych... Co do kraju rozlewania to nie wiem o jakiej reszcie olejów piszesz ale większość olejów polecanych na tym forum to oleje również rozlewane za granica i tak dla przykładu: Penrite rozlewają w Australii, Millersa tez w UK, Liqui Moly/Meguin w Niemczech, Amsoil w USA i można by tak długo wymieniać gdzie jaki olej jest rozlewany i poza Specolem trudno się dopatrzeć przyzwoitego oleju rozlewanego w PL...

    P.S Temperaturę podałeś cieczy chłodzącej czy oleju? ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 12-08-2017 o 16:49

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dacha
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 QV Limited Edition 52
    Postów
    38

    Domyślnie

    Witam, przejechałem na RockOil 0W40 7tyś.km. nie ubyło ani "grama" wcześniej zalewałem AmsOil 5W30 i na 10tyś.km. dolewałem ok. 0.5L dodam że mam wymagający silnik jeśli chodzi o olej "nieszczęsny Multiair" dodatkowo +40KM. Jak dla mnie RockOil jest rewelacyjny, Polecam.

  6. #46
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wyższa lepkość w wysokich temperaturach względem 5W30 mogła tu jak najbardziej zadziałać na plus jeśli chodzi o żucie, a niższa lepkość w niskich pewnie lepiej działa na multiair. Chociaż 0,5 na 10k km to i tak znikome zużycie

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 JTD jaki olej wlać
    Utworzone przez alfownik w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 23:02
  2. alfa romeo 156 1.9 16v olej z rury
    Utworzone przez dawid221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:02
  3. Rock'n'Low OFF SEASON 2013 Tychy - może sie wybierzemy ??
    Utworzone przez ishan w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 22:11
  4. Alfa Romeo 147 1.6 105 km + LPG - jaki olej?
    Utworzone przez kalmus w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 07:32
  5. [145] Olej w alfa romeo 145 1.4 boxer
    Utworzone przez 174865 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory