Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Regulacja lamp xenon

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 Sportwagon 2006r
    Postów
    5

    Domyślnie

    wymienia sie tak samo jak zwykła żarówkę, zobacz w instrukcji obsługi, tylko zapłonu nie włączaj bo tam spore napicia[/QUOTE]


    zwykła żarówkę jednak potrafię wymienić a to nie jest takie łatwe, dojście jest fatalne, nawet nie wiem co tam trzeba wyjąć, tak jak mówiłem, nigdy nie miałem styczności z xenonami...
    byłbym wdzięczny jakby ktoś się pokusił o szerszą instrukcję...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blaise16 Zobacz post
    zwykła żarówkę jednak potrafię wymienić a to nie jest takie łatwe, dojście jest fatalne, nawet nie wiem co tam trzeba wyjąć, tak jak mówiłem, nigdy nie miałem styczności z xenonami...
    byłbym wdzięczny jakby ktoś się pokusił o szerszą instrukcję...
    Dzisiaj wymieniałem. I też robiłem to pierwszy raz. Operacja zajęła kilkanaście minut. Proste jak wymiana żarówki. Zapłonu przypadkiem nie włączaj w trakcie. Dostęp faktycznie nie najlepszy. Szczególnie do żarówki od strony kierowcy. Generalnie to jak sobie odkręcisz dekielek od lampy to wszystko będziesz widział. A tak to:
    1. Odkręcasz i wyciągasz dekielek z tyłu lampy
    2. Odpinasz druciki które trzymają żarówkę (sposób mocowania podobny do zwykłych żarówek; druciki zaczepione są do haczyków na dole)
    3. Wyciągasz żarówkę i odpinasz zasilanie, które jest wpięte od spodu do żarówki. Żeby było łatwiej wyjąć żarówkę i odpiąć zasilanie to możesz sobie uwolnić z zaczepu kabel zasilający żarówkę.
    4. Podpinasz kabel zasilający i wkładasz żarówkę (oczywiście nie macając szkła palcami )
    5. Zapinasz druciki
    6. Przykręcasz dekielek
    i gotowe.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 Sportwagon 2006r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żaba Zobacz post
    Dzisiaj wymieniałem. I też robiłem to pierwszy raz. Operacja zajęła kilkanaście minut. Proste jak wymiana żarówki. Zapłonu przypadkiem nie włączaj w trakcie. Dostęp faktycznie nie najlepszy. Szczególnie do żarówki od strony kierowcy. Generalnie to jak sobie odkręcisz dekielek od lampy to wszystko będziesz widział. A tak to:
    1. Odkręcasz i wyciągasz dekielek z tyłu lampy
    2. Odpinasz druciki które trzymają żarówkę (sposób mocowania podobny do zwykłych żarówek; druciki zaczepione są do haczyków na dole)
    3. Wyciągasz żarówkę i odpinasz zasilanie, które jest wpięte od spodu do żarówki. Żeby było łatwiej wyjąć żarówkę i odpiąć zasilanie to możesz sobie uwolnić z zaczepu kabel zasilający żarówkę.
    4. Podpinasz kabel zasilający i wkładasz żarówkę (oczywiście nie macając szkła palcami )
    5. Zapinasz druciki
    6. Przykręcasz dekielek
    i gotowe.
    dziękuję serdecznie za świetną odpowiedź, dodatkowo dodam, że u mnie instalacja jest taka:
    Xenon H7 Pilot Pro Line
    znalazłem na stronie pilotxenonshop, ale nie mogę dodać linka

    czy Kolega też coś takiego ma i taka instrukcja będzie pasować?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja mam ori...
    Niestety nie znam tego wynalazku który masz zamontowany... Ale wydaje mi się że powinno być podobnie...
    Jak odkręcisz dekielek od lampy to będziesz wiedział więcej...

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blaise16 Zobacz post
    dziękuję serdecznie za świetną odpowiedź, dodatkowo dodam, że u mnie instalacja jest taka:
    Xenon H7 Pilot Pro Line
    znalazłem na stronie pilotxenonshop, ale nie mogę dodać linka

    czy Kolega też coś takiego ma i taka instrukcja będzie pasować?
    no to nie masz xenonów tylko HIDy ładowane w zwykłe lampy H7. wielu tak jeździ ale zdajesz sobie sprawę że przeglądu nie przejdziesz jak diagnosta będzie uczciwie robił swoją robotę, tak samo policjant jeśli się zorientuje to musi wlepić mandat i zabrać dowód.
    Masz chociaż spryski założone, jak nie to od razu każdy kumaty widzi że pseudoxenon.
    Przynajmniej je poprawnie wyreguluj żebyś nie oślepiał innych, dla własnego i innych bezpieczeństwa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 Sportwagon 2006r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to nie masz xenonów tylko HIDy ładowane w zwykłe lampy H7. wielu tak jeździ ale zdajesz sobie sprawę że przeglądu nie przejdziesz jak diagnosta będzie uczciwie robił swoją robotę, tak samo policjant jeśli się zorientuje to musi wlepić mandat i zabrać dowód.
    Masz chociaż spryski założone, jak nie to od razu każdy kumaty widzi że pseudoxenon.
    Przynajmniej je poprawnie wyreguluj żebyś nie oślepiał innych, dla własnego i innych bezpieczeństwa.
    Na pewno nie oślepiam, bo regulację akurat diagnosta sprawdzał, a pewnie się nie kapnął, że to xenon bo u nas tak to sprawdzają, że wcale...
    Dziękuję za informację, bo nie miałem o tym zielonego pojęcia i nie zdawałem sobie z tego sprawy.
    Sprysków żadnych też nie mam.

    To zapytam czy problematycznym będzie wymontowanie tych HIDów i powrót do normalnych żarówek?

    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pewnie nie, bo je się wpina dość łatwo - z tego co wiem przetwornice mają kabel z wtykiem przygotowanym pod konkretny typ żarówki zamiast której jest montowany HID. Problem jednak jest taki że jak zmienisz na H7 to znacznie mniej będziesz widział - H7 w 159 to słabizna, dlatego ludzie tak desperacko albo zakładają HIDy albo lampy ori xenon z czujnikami i spryskami (np ja).
    Pytanie jeszcze w jakim stanie masz odbłyśniki w lampach i czy soczewki/szkła nie są przykurzone - to też dużo zmienia. Są tematy o czyszczeniu lamp i regenerowaniu czy wymianie odbłyśnika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 Sportwagon 2006r
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie nie, bo je się wpina dość łatwo - z tego co wiem przetwornice mają kabel z wtykiem przygotowanym pod konkretny typ żarówki zamiast której jest montowany HID. Problem jednak jest taki że jak zmienisz na H7 to znacznie mniej będziesz widział - H7 w 159 to słabizna, dlatego ludzie tak desperacko albo zakładają HIDy albo lampy ori xenon z czujnikami i spryskami (np ja).
    Pytanie jeszcze w jakim stanie masz odbłyśniki w lampach i czy soczewki/szkła nie są przykurzone - to też dużo zmienia. Są tematy o czyszczeniu lamp i regenerowaniu czy wymianie odbłyśnika.
    rozumiem, szkła są raczej w dobrym stanie, więc zapewne postanowię wrócić do standardowych i najwyżej będę czyścił czy regenerował tak jak polecasz, nie chcę się wkopać w niepotrzebne mandaty, dziękuję za zainteresowanie tematem i dużo podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar czyrek
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    jest 159 ELEGANTE/SPORT 1,9 jtdm 8v, Mito 1,6 jtdm, była 147 jtd 8v, była 159 SW jtdm 8v chip
    Postów
    137

    Domyślnie

    ale siejecie zamęt,
    mało który policjant jest w temacie,
    a jak polują to tylko w jednym temacie, albo stoja na stopie albo mierzą prędkość,
    diagnoście mówisz że to HID 25W i jedziesz dalej,

    co to sie porobiło w tym kraju, wszyscy sie wszystkiego boją,

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał czyrek Zobacz post

    co to sie porobiło w tym kraju, wszyscy sie wszystkiego boją,
    Takie czasy... Na wszystko homologacja, nie daj Boże jak coś wstawisz 'nielegalnego'


    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] czujniki poziomowania lamp xenon
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 20-05-2023, 12:57
  2. Regulacja lamp (xenon) w 166
    Utworzone przez saueer w dziale 166
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 16-12-2020, 21:12
  3. [159] Regulacja lamp AR 159
    Utworzone przez kamils91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 20:51
  4. [159] Przekładka lamp h7 na bi xenon
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 20:35
  5. mocowanie przedniego czujnika lamp xenon
    Utworzone przez forsand w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory