Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Brera 2,4 modyfikacje - koszt

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie Brera 2,4 modyfikacje - koszt

    Koledzy, decyzja zapadła. Nie do końca sta mnie na 3,2 i nową turbo benzina więc będę celował w silnik 2,4, do 30 000 zł, wybor na allegro jest spory. Co proponujecie zmodyfikować w tym silniku i osprzęcie bo wiem, że jest kilka awaryjnych rzeczy. Na pewno EGR do wywalenia, co jeszcze?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zacznij od zakupu niezmeczonej zyciem Brery później jak już trochę pojeździsz wtedy pytaj o modyfikacje bo nikt nie wie co i w jakm stanie kupisz i czy już ktoś jakiegoś druciarstwa nie odstawił.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Oja
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bogdanowo (Oborniki)
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm 2007 r.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Byłam w podobnej sytuacji i tez skończyłam z 2,4 JTDm Oczywiście wersja 210 KM, bo w tym 200-konnym był jakiś feler. Ja miałam zrobione (i polecam): zaslepienie EGR, wywalenie DPFa i chiptuning. Łącznie dałam ok 1600 zł. I śmiga jak burza

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Nie no oczywiście, że najpierw trzeba kupić, ale badam koszty. Stoi fajna salonowa z Polski w okolicach Rzeszowa za 29. Podliczam powoli ile pasuje liczyć na komplet z pakietem startowym. Koledzy podpowiedzcie mi jeszcze czy na podkarpaciu mamy na forum jakiegoś fachowca od AR, który za odpowiednią sumę pieniążków i dobry trunek podjechałby ze mną na oględziny. Zdecydowanie bardziej ufam forumowiczom aniżeli AutoCrew itd.

    Oja, jaki feler był w 200?
    Ostatnio edytowane przez Lukas Kilar ; 02-06-2017 o 14:28

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Żadnego nie było felera, to te same silniki tylko inne mają bodajże turbo i wtryski ale niech się wypowie ktoś kto wie na 100% co się zmieniło po FL.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Największym felerem tego silnika jest jego masa, wibracje i klekot, który pasuje do tego auta jak pięść do nosa. Albo siodło świni.
    Może jestem ortodoksem, ale Brerę z dieslem uznaję ze pomysł szatana.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Oja
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bogdanowo (Oborniki)
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm 2007 r.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas Kilar Zobacz post
    Nie no oczywiście, że najpierw trzeba kupić, ale badam koszty. Stoi fajna salonowa z Polski w okolicach Rzeszowa za 29. Podliczam powoli ile pasuje liczyć na komplet z pakietem startowym. Koledzy podpowiedzcie mi jeszcze czy na podkarpaciu mamy na forum jakiegoś fachowca od AR, który za odpowiednią sumę pieniążków i dobry trunek podjechałby ze mną na oględziny. Zdecydowanie bardziej ufam forumowiczom aniżeli AutoCrew itd.

    Oja, jaki feler był w 200?
    Były jakieś błędy konstrukcyjne, najczęściej był problem w kolektorze ssącym - psuły się klapki w kanałach dolotowych, auto traciło moc. Lepiej kupić poprawiony silnik (no i dodatkowo ma więcej mocy). Ogólnie poprawiali coś we wtryskach i zawór EGR - tak słyszałam, nie byłam przy tym

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Oja
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bogdanowo (Oborniki)
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm 2007 r.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Największym felerem tego silnika jest jego masa, wibracje i klekot, który pasuje do tego auta jak pięść do nosa. Albo siodło świni.
    Może jestem ortodoksem, ale Brerę z dieslem uznaję ze pomysł szatana.
    Tez tak uważałam, ale ostatecznie musiałam kupić diesla ($). Pojeździłam i zmieniłam zdanie. Nie jest tak źle, jak na diesla Nawet dźwięk jest spoko (w porównaniu do diesli z typowych jeździdeł), a Brera śmiga jak dzika. A w 3,2 przecież masa tez masakryczna.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar iwan9405
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    16

    Domyślnie

    210km a 200km różnią się modelem turbosprężarki w 210 był GARETT GTB2056V a 200km KKK (nie pamiętam modelu)

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oja Zobacz post
    Były jakieś błędy konstrukcyjne, najczęściej był problem w kolektorze ssącym - psuły się klapki w kanałach dolotowych, auto traciło moc. Lepiej kupić poprawiony silnik (no i dodatkowo ma więcej mocy). Ogólnie poprawiali coś we wtryskach i zawór EGR - tak słyszałam, nie byłam przy tym
    Nie wiem kto CI takich bzdur naopowiadał. Są drobne różnice konstrukcyjne jak wyżej wspomniano jest inna sprężarka i tutaj właśnie stare KKK było mniej awaryjne ale również mniej wydajnie i podatne na modyfikacje. Różniły się tez wtryski i rail oraz pompa. Ogólnie 210 trochę bardziej podatna na chip od 200KM. EGR i kolektory zarówno w 200 jak i 210 z czasem się zapychają syfem i szwankują. Z reszta nie am się co rozpisywać bo tematów o różnicach jest sporo.

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Największym felerem tego silnika jest jego masa, wibracje i klekot, który pasuje do tego auta jak pięść do nosa. Albo siodło świni.
    Może jestem ortodoksem, ale Brerę z dieslem uznaję ze pomysł szatana.
    To co nie mogę sobie pozwolić przy duzych przebiegach na Brere tylko mam kupić kijowe rodzinne kombi bo do niego pasuje dizel? Tak jesteś ortodoksem. Silnik się dobiera do stylu użytkowania auta, a nie do rodzaju nadwozia

    Cytat Napisał Lukas Kilar Zobacz post
    Nie no oczywiście, że najpierw trzeba kupić, ale badam koszty. Stoi fajna salonowa z Polski w okolicach Rzeszowa za 29. Podliczam powoli ile pasuje liczyć na komplet z pakietem startowym. Koledzy podpowiedzcie mi jeszcze czy na podkarpaciu mamy na forum jakiegoś fachowca od AR, który za odpowiednią sumę pieniążków i dobry trunek podjechałby ze mną na oględziny. Zdecydowanie bardziej ufam forumowiczom aniżeli AutoCrew itd.
    Nie badaj kosztów bo się przerazisz. Jak już się zacznie sypać to w koszy idą z grube pilki pieniędzy. Przeniesienie napędu, głowice, wtryski, turbo wszystko o wiele droższe niż do 1.9 i z tym się trzeba liczyć w używanym 10 letnim aucie ;]

Podobne wątki

  1. [159] Modyfikacje/upgrade elektroniki w 159/Brera/Spider, co można wyciągnąć po CANie?
    Utworzone przez Carlo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 19:48
  2. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  3. AR Brera 2.2 JTS modyfikacje
    Utworzone przez gorges w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:32
  4. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory