Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: 2,4 Insufficient oil pressure

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jeśli miałbyś zużyte panewki, zapchany smok, uszkodzoną pompę oleju etc to po mocnym rozgrzaniu oleju ciśnienie by spadało. Sprawdź najbardziej prozaiczną rzecz czyli ten oring w filtrze.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kwijatkowski
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159 2,4 q4 2008
    Postów
    18

    Domyślnie

    Sprawdzę, chociaż nie wydaje mi się że to to, bo miałem to ostrzeżenie przed wymianą i po wymianie oleju. Mechanicy musieliby się pomylić dwa razy. Czy da się to zrobić bez spuszczania oleju? Po lokalizacji filtra wnioskuję że tak.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Tego oringu nie wymienia się przy wymianie oleju (w innych autach zawsze miałem w zestawie ten oring, a w Alfie nie) On może być po prostu uszkodzony lub go wcale tam niema.
    Może to zły trop z tym oringiem, ale np w BMW gdzie konstrukcja filtra była identyczna ten oring był odpowiedzialny za ściekanie oleju z filtra i zbyt długie świecenie się kontrolki oleju po uruchomieniu silnika.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    W 2.4 potrafi się zużyć pompa oleju i potem są takie kwiatki, jak u Ciebie. Czym prędzej do weryfikacji, póki silnik jeszcze żyje.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kwijatkowski
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159 2,4 q4 2008
    Postów
    18

    Domyślnie

    Coś działamy. Zostało zmierzone ciśnienie oleju. Na jałowym wynosi 0,6-0,7. Przy 4000 3,5-3,6. W necie znalazłem wyższe wartości, jednak dopóki przy pracującym silniku nie pojawia się ostrzeżenie to zakładam że jest wystarczające. Jest przecież mieżone przez czujnik. Na ciepłym silniku ciśnienie pojawia się po 2-3 sekundach co na pewno nie jest zbyt zdrowe. Mechanicy zauważyli też że po kilku minutach postoju podstawka filtra oleju jest pusta (cały olej spływa), co chyba nie do końca tak powinno być. Szukamy więc powodu uciekania oleju z filtra. Jakieś sugestie?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A ten oring z filtra?

    No i oczywiście zawór zwrotny, który jest umieszczony w podstawie filtra
    Ostatnio edytowane przez quba ; 28-06-2017 o 13:00
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kwijatkowski
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159 2,4 q4 2008
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wpisuję zawór na listę. Póki co lekko pomogła wymiana wewnętrznych oringów oraz zewnętrzenego (ciut wolniej olej ucieka). Wkońcu znajdziemy, mam nadzieję że obędzie się bez zrzucania miski...

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    A w jaki sposób sprawdziłeś że olej ucieka z podstawy filtra oleju. Jak wykręcisz ten plastik trzymający filtr to olej momentalnie spłynie do miski. U mnie ten komunikat pojawia się tylko na zimnym silniku i widzę, że ten problem ciężko rozwiązać, a pomysłów brak. Podstawkę filtra oleju wymieniałem i dało się ją przetestować po wymontowaniu. Jak coś to mam taką zapasową. Też się zastanawiałem na wymianą pompy oleju, ale nie wiem czy to pomoże.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jakieś postępy u kogoś? Mam podobny problem, komunikat o niskim ciśnieniu po dłuższym postoju. Co ciekawe pojawił się po zmianie oleju i rozrządu. Ciśnienie sprawdzane i na zimnym silniku 2 bary, na ciepłym 1 bar a na wysokich obrotach dobija podobno do 6. Czujnik wymieniony, do podstawy w której jest filtr mechanicy nie zajrzeli, zrobię to sam bo mam tylko pytanie jakim kluczem odkręcić pokrywę filtra? Zamówiłem filtr ale nie przyszedł z oringiem tylko z podkładką, w jakie oringi się wyposażyć?
    Jak nic nie uda się wymyślić to w przyszłym tygodniu będzie zdejmowana miska olejowa, do wymiany pompy trzeba rozebrać cały przód?
    Ostatnio edytowane przez scuole ; 26-10-2017 o 11:17

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    19

    Domyślnie

    Niestety problemem okazał się całkowity brak uszczelki między pompą a smokiem, jacyś geniusze kiedyś się popisali... Dziwne, że ujawniło się to po zmianie oleju. Niestety zdążyło przytrzeć panewki, szukam wału nominalnego w dobrym stanie żeby nie szlifować swojego, ktoś jest w stanie pomóc?

Podobne wątki

  1. [159] Błąd niskiego ciśnienia oleju/ insufficient oil pressure alfa 159 TBi
    Utworzone przez Belfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 05-11-2020, 13:34
  2. [159] Insufficient engine oil pressure.. odpalanie przy -20 st.C
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-12-2018, 18:12
  3. low oil pressure
    Utworzone przez miczu97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2017, 13:27
  4. Oil pressure low
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 20:08
  5. Oil pressure low
    Utworzone przez BAKU147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 11:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory