Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: kamera cofania - przejście z zewnątrz do bagaznika

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    50

    Domyślnie kamera cofania - przejście z zewnątrz do bagaznika

    Witam,
    chciałem załozyć kamerę cofania w ramce od tablic rej. ale nie mogę zlokalizowac gdzie jest przejście do bagażnika żeby przeciagnąć kable do wstecznego i sygnał.
    Trzeba wiercić czy można się dostać do bagażnika z okolic podświetlenia?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Jak wyjmiesz styropian od kola zapasowego lub kolo zapasowe to widac przejscie wiazki przez tylny pas do tab. rej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    50

    Domyślnie

    dzięki za informacje

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar juro8191
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wodzisław śląski
    Auto
    Alfa 159 1.9 150 ps
    Postów
    156

    Domyślnie

    ja wyjąłem styropian z zapasówki i wiertełem do metalu zrobiłem otwór i potem silikonem

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Ja znowu naciąłem gumę w której idzie wiązka na zewnątrz, obyło się bez wiercenia i jest jak oryginał.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Jeżeli użyłeś silikonu na bazie octu - wszystkie sanitarne tak są wytwarzane, to spodziewaj się niedługo korozji. Takie rzeczy klei się najlepiej masą do montażu szyb samochodowych, która jest najbardziej neutralna dla lakieru, ocynku jak i gołej blachy.
    Cytat Napisał juro8191 Zobacz post
    ja wyjąłem styropian z zapasówki i wiertełem do metalu zrobiłem otwór i potem silikonem

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Hej, podepnę się pod temat. W weekend chce podpiąć kamerę cofania, ale zakupiłem taką, która wymaga wywiercenia otworu w zderzaku - taka mi podpasowała (jest mała i nie rzuca się tak w oczy). Pytanie mam odnośnie przeciągnięcia kabli z bagażnika do samego radia, a bardziej przeciągnięcia kabla pod plastikowymi progami. Czy macie może jakieś sugestie jak je zdjąć, żeby nie połamać zaczepów, gdzie są ewentualne śruby etc. Czy jest jakaś sensowna opcja przejścia z samego bagażnika do kabiny (od strony pasażera), z tego co widzę to tylna kanapa praktycznie siedzi na progu. Pokłony za pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar juro8191
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wodzisław śląski
    Auto
    Alfa 159 1.9 150 ps
    Postów
    156

    Domyślnie

    ja tak naprawdę odkręciłem tylko wygłuszenie pod nogami pasażera później uszczelki w drzwiach wyciągasz od dołu i ciągniesz najlepiej przygotuj sobie jakiś drut cienki do łowienia jak dojdziesz już do tyłu to od bagażnika wyjmujesz wykładzinę wkładasz drut i najlepiej jak jedna osoba stoi przy tylnich drzwiach i drut powinien bez problemu przejść później rozbierasz boczek tam podpinasz się pod kostkę w której jest przewód z wstecznego i masa a reszta to tak jak koledzy wyżej pisali Ogólnie nic trudnego tylko na spokojnie trzeba robić

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ja osobiście kabel przeciągałem środkiem auta, tzn. pod kanapą, dalej pod wykładziną środkowego kanału, pod podłokietnikiem, obok drązka zmiany biegów i do radia. Ale droga przez mękę, zwłaszcza przeciągnięcie wtyczki pod plastikami podłokietnika.

    Asus z Androidem - czasem brak ągonków

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kabelek przeciągnięty. Rozważałem wiele opcji jednak najmniej inwazyjna i dającą (jak dla mnie) najlepszy efekt było przeciągnięcie kabla od radia za schowkiem pasażera, zejście kablem pod plastik przy nogach pasażera (od niego zaczyna się maskownica progu). Co ciekawe spokojnie bez zdejmowania maskownic można wepchnąć kabel pod plastik (spokojnie, nie wypadnie, nie powinien się przetrzeć). W ten sposób kabel można przeprowadzić wzdłuż drzwi praktycznie do tylnej kanapy. Później najlepiej zdjąć dolny odcinek uszczelki i przeciągnąć kabel właśnie pod uszczelkę. Dalej kabel można poprowadzić pod maskownicą znajdującą się pod kanapą i wyprowadzić go za tylnym krańcem kanapy (przeciągnąć pod plaskiem wzdłuż bocznej krawędzi kanapy). Później odchylić opacie kanapy i przeciągnąć kabel do bagażnika pod jego wykładziną i plaskiem z prawej strony wzdłuż krawędzi bagażnika aż do wnęki koła do miejsca gdzie znajduje sie uszczelka z kablami do podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Samo zasilanie kamery można wziąć ze złącza znajdującego się w bagażniku po stronie kierowcy (najprawdopodobniej) - zajrzałem pod wygłuszenie po stronie pasażera i z tego co widziałem nie ma tam raczej żadnego konektora, zatem będzie po drugiej stronie (brakło czasu na weryfikację). Jak podepnę zasilanie zrobię fotkę dla potomnych.

Podobne wątki

  1. Kamera cofania
    Utworzone przez dziadek50 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-06-2022, 23:47
  2. [159] Kamera cofania
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 10:51
  3. Kamera cofania w AR 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 20:13
  4. [159] Kamera Cofania - Konfiguracja?
    Utworzone przez Karol-Ustron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 19:39
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory