Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Błąd P0571 - dziwny problem z hamulcem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie Błąd P0571 - dziwny problem z hamulcem

    Hej,
    dopadł mnie dziwny problem z pedałem hamulca, pojawił się błąd p0571 i przestał działać tempomat. Poszperałem na forum i skupiłem się na czujniku pod pedałem hamulca, wymieniłem na nowy a błąd nadal aktywny. I tu dziwna sprawa na kompie pokazuje pedał cały czas wciśnięty, ale jak już podłączę się pod ABS to pedał jest "zwolniony", po wciśnięciu zmienia się na "wyciśnięty" więc jest OK. Po podłączeniu pod silnik znów parametr hamulca cały czas wyciśnięty. Światła reagują wszystkie normalnie.
    Dla porównania czujnik sprzęgła Ok, reaguje na kompie na wciśnięcie i puszczenie.
    Ktoś wie gdzie jeszcze szukać przyczyny?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    W czujniku hamulca masz dwa styki - jeden normalnie zamkniety, drugi normalnie otwarty. Przemierz miernikiem czy te styki dobrze działają. Po drugie w czujniku masz regulowany trzpień na ząbkach być może jest źle wyregulowany i jeden ze styków nie odpuszcza do końca jak to sprawdzić ? wyjmij czujnik z obudowy pedałów podłącz go i na podłączonym MES'ie obserwuj parametry jeśli oby dwa styki pracują poprawnie masz przyczyny, jeśli dalej jest źle a czujnik sprawny to szukaj przyczyny we wiązce elektrycznej.

    Ale prędzej podejrzewam że problem leży w źle wyregulowanym trzpieniu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaRo Zobacz post
    W czujniku hamulca masz dwa styki - jeden normalnie zamkniety, drugi normalnie otwarty. Przemierz miernikiem czy te styki dobrze działają. Po drugie w czujniku masz regulowany trzpień na ząbkach być może jest źle wyregulowany i jeden ze styków nie odpuszcza do końca jak to sprawdzić ? wyjmij czujnik z obudowy pedałów podłącz go i na podłączonym MES'ie obserwuj parametry jeśli oby dwa styki pracują poprawnie masz przyczyny, jeśli dalej jest źle a czujnik sprawny to szukaj przyczyny we wiązce elektrycznej.

    Ale prędzej podejrzewam że problem leży w źle wyregulowanym trzpieniu.
    Oba czujniki (stary i nowy) zachowują się tak samo, po podłączeniu pod silnik (ECU) parametr pedału hamulca wskazuje cały czas wyciśnięty i nie reaguje na wciskanie czujnika, natomiast po podłączeniu pod ABS, parametr pedału hamulca reaguje i zmienia stan.
    Jakie parametry powinny byc na mierniku, sprawdzać wszytkie 4 styki w środku kostki?
    Ostatnio edytowane przez AlfaLorenzo ; 16-07-2017 o 10:58

Podobne wątki

  1. błąd p0571
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:04
  2. Problem z ręcznym hamulcem?
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 20:06
  3. Problem z hamulcem
    Utworzone przez harry w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 18:38
  4. Problem z hamulcem
    Utworzone przez wlodeczek1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 13:51
  5. Problem z Hamulcem
    Utworzone przez Grubas300 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory