Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wymiana seryknego głosnika BOSE tył

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie Wymiana seryjnego głośnika BOSE tył

    Witam, przeglądałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na temat czym zastąpic tylnie głośniki Bose z drzwi. Doczytałem tylko że oryginalnie są zamontowane głośniki dwudrożne odseparowane i takie należy kupić jeśli chcemy mieć wszystko w miarę plug&play. Rozmiar: 165mm.

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    2 x tweeter o mocy 50 W max. każdy ( na końcach deski rozdzileczej)
    2 x mid-woofer o średn. 165 mm i mocy 90 W max. każdy ( drzwi przednie)
    2 x tweeter o mocy 50 W max. każdy ( drzwi tylne)
    2 x mid-woofer o średn. 165 mm i mocy 90 W max. każdy
    1 x mid-tweeter (centerfill) średn. 80mm i moc 50 W ( środek deski rozd.)
    1 x subwoofer w sedanie średn. 250 mm i moc 200 W (półka pod tylną szybą)
    1 bass-box reflex w Sportwagonie o średn.130mm i mocy 200 W max

    Wzmacniacz 6 kanałowy (półka pod tylną szybą) , niestety nie widzę w instrukcji mocy samego wzmacniacza
    Jestem w trakcje wymiany lewego tylniego podnośnika szyby i zwróciłem uwage ze głośnik nie jest w najlepszym stanie membrana jest w kilku miejscach pęknieta na aledrogo cena używki kształtuje sie około 150 zł. za szt. http://allegro.pl/glosnik-lewy-tyl-b...802145080.html a wiec pomyślałem ze zakupie nowe głośniki na tył ale nie wiem jaka to dokładnie specyfikacja a nie chce robic tego metoda prób i błedów zdjęcie mojego głośnika Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170722_173544578_HDR.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	45.8 KB
ID:	232109Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170722_173525720_HDR.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	232108
    Znalazlem cos takiego
    Czekam na wasze sugestie a tymczasem znalazłem coś takiego http://allegro.pl/glosniki-hertz-bas...881001500.html
    Ostatnio edytowane przez darko82 ; 23-07-2017 o 12:50 Powód: błedy w tytule

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ty wymieniasz głośniki a nie instalację. Ktoś Ci namieszał w głowie teoriami, które Ciebie nie dotyczą. Kup 2 komplety tych Hertz'ów a usłyszysz zauważalną różnica. Skoro tył masz w takim stanie to w przodzie też rewelacji nie ma. Osobiście proponował bym założyć głośniki na dystansie z MDF ale te są dobrym rozwiązaniem na Twój problem. Ewentualnie spytaj Proxim'a z naszago forum. On ma fajne rzeczy w sklepie https://centrumaudio.pl/

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Tylko stosuj dystans 30 mm, bo inaczej będzie problem z zamontowaniem tapicerki. Ja osobiście polecam audison prima. Mam je u siebie. Nie są drogie a graja przyzwoicie. Poza tym są dość płytkie i pasują idealnie w miejsce po fabrycznych głośnikach
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jeden z forumowiczów zaproponował mi w dobrej cenie głosnik BOSE ale jakis inny niz mój:Załącznik 232143Załącznik 232144. Dzieki za sugestię mimo tak słabego wygladu mój glośnik jeszcze daje radę basy i radio na na full i nic nie rzezi. Podpytam w takim razie kolego Proxim'a

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Taa. Kombinuj z używanymi... Ludzie co ja czytam. Nie dość, że inny używany Ci proponują to Ty się jeszcze zastanawiasz?! Ja już widzę, jak te Twoje głośniki dobrze grają. To, że nie harczą jeszcze nie znaczy, że są ok. Kup dwa nowe i załóż na przód. Te z przodu dasz do tyłu i to będzie najtańsze i dość dobre rozwiązanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Tylko stosuj dystans 30 mm, bo inaczej będzie problem z zamontowaniem tapicerki. Ja osobiście polecam audison prima. Mam je u siebie. Nie są drogie a graja przyzwoicie. Poza tym są dość płytkie i pasują idealnie w miejsce po fabrycznych głośnikach
    Gdybyś wszedł na link, który podałem, widział byś, że mają tam dedykowane dystanse do 159. Pasują idealnie i są bdb wykonane.

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Z tego co wiem to wzmacniacz Bose ma 2 Ohm, tak wiec musisz szukać takich głośników.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    tez tak słyszałem ale nie mogę nigdzie potwierdzić tej wiadomości

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Nieprawda że muszą być 2 ohm. Założenie głośników 4 ohm nic nie szkodzi ani wxmacniaczowi ani głośnikom. Jedyną wadą może być fakt że będą ciut ciszej grać

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    To ja zapytam inaczaj o ten głośnik niskotonowy z bose od SW;
    Jakiej pojemności skrzynie typu bass reflex on potrzebuje (ten czarny plasticzan w którym był nie jest za duży), jakiej grubości płyty mdf dobrać?
    Ma ktoś może dostęp do programu do projektowania takich skrzyń?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. BOSE - Wymiana radia ???
    Utworzone przez pabloilala w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 11:07
  2. Maskownica głosnika subwoofera
    Utworzone przez gregnysa w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 23:32
  3. Atrapa głosnika
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 23:49
  4. Kratka osłony głosnika ! Alfa 166
    Utworzone przez Maateusz w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory