Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 97

Temat: Urwane klapy wirowe:/

  1. #81
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Olo nie masz pojęcia o czym piszesz ale piszesz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #82
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Olo nie masz pojęcia o czym piszesz ale piszesz.
    Napisałem to co wydarzyło się w moim przypadku. Chcesz zdjęcia?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #83
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    A bajki o honowaniu czy szpilkach to Annfersen napisał? Reszta jest równie fachowa.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #84
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Przeworsk/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM 16V 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Po rozebraniu kolektora okazało się że klap nie ma uwaga 3... W tym 2 wyglądały jakby zniknęły już dawno a ta jedna właśnie ostatnio. Głowica jest na stole czekam na dalsze wieści mam tylko 1 fotę jak wyglądają zawory.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artnam
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Struża-Kolonia
    Auto
    AlfaRomeo 159 1.9JTDm 16V 150KM FL 2008 Nero Carbonio
    Postów
    24

    Domyślnie

    Moja historia:
    Jakiś rok temu wymieniłem plastikowy kolektor MM na aluminiowy Pierburga od wersji 140 km fabrycznie bez klap. W plastikowym po wyjęciu go brakowało jednej klapki, mechanik szukał zaglądał, próbował szperać magnesem - nie było. Stwierdził, że musiała wypaść i już jej w silniku nie ma. Samochód po wymianie chodził elegancko, korekty wtrysków idealnie. Zadowolony, że problem mam z głowy jeździłem dalej, w dodatku urwana klapka, której nie ma w silniku, chyba wygrałem los na loterii.

    Nie wygrałem.

    Wczoraj będąc na urlopie w górach ponad 400 km od domu coś szarpnęło, chwilę metalicznie zakołatało jak śrubka w szklance, brak mocy, nierówna praca silnika. Podpinam pod kompa - na drugim cylindrze korekta wtrysku +5, inne wyrównują na minus. Na szybko, dzięki właścicielowi domku, wizyta w warsztacie i pomiar kompresji, na drugim cylindrze brak. No i pytanie - dotoczę się do domu czy nie - z duszą na ramieniu i z całą rodziną w kabinie szczęśliwie dojechałem. Nawet moc była, ale nierówna praca na jałowym pozostała.

    Pewności, że to zagubiona klapka jeszcze nie mam, ale wszystko na to wskazuje.
    Morał - jak już zrzuciłeś kolektor i klapek brak to szukaj aż znajdziesz, bo wcześniej czy później same się znajdą.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Skoro wcześniej ich nigdzie nie było to jak się nagle znalazły?

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał artnam Zobacz post
    Moja historia:
    Jakiś rok temu wymieniłem plastikowy kolektor MM na aluminiowy Pierburga od wersji 140 km fabrycznie bez klap. W plastikowym po wyjęciu go brakowało jednej klapki, mechanik szukał zaglądał, próbował szperać magnesem - nie było. Stwierdził, że musiała wypaść i już jej w silniku nie ma. Samochód po wymianie chodził elegancko, korekty wtrysków idealnie. Zadowolony, że problem mam z głowy jeździłem dalej, w dodatku urwana klapka, której nie ma w silniku, chyba wygrałem los na loterii.

    Nie wygrałem.

    Wczoraj będąc na urlopie w górach ponad 400 km od domu coś szarpnęło, chwilę metalicznie zakołatało jak śrubka w szklance, brak mocy, nierówna praca silnika. Podpinam pod kompa - na drugim cylindrze korekta wtrysku +5, inne wyrównują na minus. Na szybko, dzięki właścicielowi domku, wizyta w warsztacie i pomiar kompresji, na drugim cylindrze brak. No i pytanie - dotoczę się do domu czy nie - z duszą na ramieniu i z całą rodziną w kabinie szczęśliwie dojechałem. Nawet moc była, ale nierówna praca na jałowym pozostała.

    Pewności, że to zagubiona klapka jeszcze nie mam, ale wszystko na to wskazuje.
    Morał - jak już zrzuciłeś kolektor i klapek brak to szukaj aż znajdziesz, bo wcześniej czy później same się znajdą.
    Otóż to! Twój morał jest sednem sprawy. Jeśli zabiera się ktoś za usuwanie klap i w trakcie operacji okazuje się, że już którejś nie ma na miejscu to nie wierzcie w to, że pewnie wypadła, bo nie można jej znaleźć. Jeśli wypadła to zrobiłaby jakiś bałagan po drodze. Jeśli jest wszystko ok tzn. że klapa gdzieś utknęła i mechanik musi ją znaleźć. Inaczej będzie niespodzianka w nieokreślonej przyszłości...W moim przypadku po zakupie auta od razu umówiłem się z mechanikiem na usunięcie klap i po rozebraniu kolektora mechanik dzwoni do mnie i mówi, że dwóch klap nie ma i umówiony dzień odbioru auta z naprawy jest nieaktualny, ponieważ nie wypuści mojej Alfy z garażu dopóki ich nie znajdzie.Szukał, szukał i znalazł...a ja jestem spokojny.
    Ostatnio edytowane przez micorl ; 13-07-2019 o 17:50

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artnam
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Struża-Kolonia
    Auto
    AlfaRomeo 159 1.9JTDm 16V 150KM FL 2008 Nero Carbonio
    Postów
    24

    Domyślnie

    Na tym forum czytałem o przypadkach, że układały się po urwaniu tak, że nie dawały o sobie znać, a potem odzywały po jakimś czasie. Być może to i mnie dotknęło, bo jeśli nie to, to nie wiem skąd takie anomalia.
    Na razie to tylko gdybanie, okaże się po zrzuceniu głowicy
    Ostatnio edytowane przez artnam ; 13-07-2019 o 17:55

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał artnam Zobacz post
    Na razie to tylko gdybanie, okaże się po zrzuceniu głowicy
    Informuj na bieżąco, bo strasznie denerwujące jest jak ktoś pisze, że wróci z podsumowaniem jak będzie wiedział więcej, a później się już nie odzywa, jak np. kolega [MENTION=71873]trafiq555[/MENTION] 5 postów wyżej

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar artnam
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Struża-Kolonia
    Auto
    AlfaRomeo 159 1.9JTDm 16V 150KM FL 2008 Nero Carbonio
    Postów
    24

    Domyślnie

    Najnowsze wieści: jeszcze przez tydzień łudziłem się, że to jednak nie klapka, bo samochód jeździł w miarę normalnie. Dziś po zdjęciu głowicy już nie ma wątpliwości. Bilans strat: lekko podziobana powierzchnia tłoka, gładź cylindra nienaruszona, powierzchnia głowicy przy styku z zaworami uszkodzona, wygięta tak, że zawór się lekko nie domyka, zerwany klin na kole wałka rozrządu, konieczne nowe koło już kupione (oryginał fiat niecałe 300 zł), głowica idzie do sprawdzenia czy w kanałach zaworów nic nie siedzi. Z klapki zostały wiórki metalowe. I tak miałem szczęście.

    Do domu te 450 km z wakacji dojechałem tylko dlatego, że kolizja na drugim cylindrze spowodowała ścięcie klina na wałku i przestawienie zapłonu, ale też wyeliminowało to kolizję. Z trudem odpalał, ale jednak odpalał i co dziwne spadek mocy był praktycznie nieodczuwalny.
    Przy okazji tej całej babraniny będzie wymieniona rolka napinacza paska osprzętu i będzie zrzucona miska olejowa do czyszczenia razem ze smokiem.
    O kosztach napiszę po wszystkim, na razie kolejny tydzień bez Alfy mnie czeka...

Podobne wątki

  1. [159] klapy wirowe
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 20:56
  2. Klapy Wirowe
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 20:37
  3. Klapy wirowe
    Utworzone przez rafal12310 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 21:31
  4. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez Mrhiacynt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:11
  5. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory