Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75

Temat: Problem po zaslepieniu klap wirowych

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po co nową? Używaną, tylko całą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po co nową? Używaną, tylko całą.
    Całą to kupisz, ale turbinę z kolektorem.

  3. #33
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    Diagnoza - po logach dynamicznych - przeładowanie turbiny, po oględzinach - wywalona uszczelka i pęknięty kolektor wydechowy. Czeka mnie spawanie i planowanie, bo jakiś sprytny inaczej wymyślił kolektor zintegrowany z turbiną!!!!
    ten sprytny wolał gotować sos do sphagetii niż przejmować się tym co będzie pozniej .... ot Wloch tandeciarz.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Odkopuję temat, bo może komuś się to przyda. Po dwóch latach i przejściach z kilkoma warsztatami, udało się namierzyć przyczynę występowania słabego dołu.
    Na początek muszę wylać trochę żółci, bo kasy wydałem całe mnóstwo na kiepską diagnostykę i niekompetencję warsztatów.
    Pierwszy na liście - Rotortech z Katowic. Diagnostyka wg. nich wskazuje na zły soft. Nie ciągnąłem tematu, bo nie warto - kilka stówek poszłoooo...
    Drugi warsztat - Digitech. Skuszony pozytywnymi opiniami, pojechałem do p. Krzysztofa, który po wrzuceniu samochodu na hamownię, sprawdzeniu podciśnienia skasował ponad 700 zł wskazując turbinę, jako element, który powoduje problemy i polecił jej regenerację. Trochę droga ta błędna diagnoza.
    Trzeci warsztat - tam już moja noga nie postanie - Autka.pl w Krakowie. Właściciel sprawia wrażenie, jakby się na wszystkim znał, ale niestety jest to tylko mydlenie oczu. Byłem tam dwa razy, łączny koszt około 1500 zł. Podczas pierwszej wizyty zostały sprawdzone logi systemowe, poprawność ustawienia rozrządu i został mi wlany magiczny płyn do czyszczenia układu paliwowego za kilkaset złotych. Umówiłem się na kolejną wizytę, gdyż właściciel stwierdził, że podejmie się naprawy, gdy samochód będzie w stanie fabrycznym, czyli, jeśli kupię sobie DPF-a, który wcześniej został usunięty. Kupiłem używkę w dobrym stanie, na umówioną wizytę pojechałem. Po dwóch dniach informacja z warsztatu - proszę odebrać samochód, DPF założony, aktywowany. A co z naprawą? Przecież byliśmy umówieni na diagnostykę i naprawę po założeniu DPF-a. Odpowiedź - ja się nie podejmuję, bo ktoś już wcześniej przy tym grzebał. No powiem szczerze, że mnie zatkało. "Fachowiec", który naprawia TYLKO auta nowe, które nigdy wcześniej nie jeździły do innych warsztatów. Poza tym kupiłem ten cholerny filtr, żeby samochód mógł być zdiagnozowany! No rewelacja! Nie polecam!
    Podjąłem ostatnią próbę i wybrałem Italauto z Katowic. Tu miłe zaskoczenie - mechanicy, którym się chce! Szok i niedowierzanie! Trwało to kilka dni, ale jest diagnoza i to w końcu właściwa. Za kiepski dół odpowiada lekko przepuszczający zawór dolotowy, który był za klapką wirową. Dlatego też po ich usunięciu efekt dziury (cofki) się wzmocnił. Jest to na tyle mała cofka, że do 1500 obrotów wstrzymuje odpowiedni dopływ powietrza do cylindrów, powyżej jest na tyle dopompowane, że efekt znika. Wystarczyło zrzucić klika węży i widać jak na dłoni, co powodowało problem. To są właśnie fachowcy, a nie "znafcy", jak w poprzednich przypadkach. Szczerze polecam

  5. #35
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zawór dolotowy za klapką wirową?
    Czy może chodzi o N75, tzw overboost, który steruję zmienną geometrią.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zawór dolotowy za klapką wirową?
    Czy może chodzi o N75, tzw overboost, który steruję zmienną geometrią.
    Zawór dolotowy, który jest na końcu kanału dolotowego, w którym występuje klapa wirowa. Tak, jak napisałem wyżej.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Zrobisz fote gdzie to dokladnie jest? Jakie wezyki zrzucałeś.

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem, ze ktoś wymieniał zawory ssące w głowicy?

  9. #39
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    Zawór dolotowy, który jest na końcu kanału dolotowego, w którym występuje klapa wirowa. Tak, jak napisałem wyżej.
    Pokaż ten zawór mistrzu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dobrze rozumiem, ze ktoś wymieniał zawory ssące w głowicy?
    Nie, zawory wcześniej nie były wymieniane.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pokaż ten zawór mistrzu.
    Co mam Ci pokazać? Zaworu w ręce nie mam i raczej mieć nie będę, bo po co mi uszkodzony zawór? Jak się zdecyduję na zrobienie głowicy, to poproszę o zrobienie zdjęć uszkodzonego zaworu/gniazda.

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. Usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez MrFoxxxs w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 16:33
  3. [159] Efekt urwanych klap wirowych.
    Utworzone przez mario35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 18:26
  4. [159] Usuwanie klap wirowych 1.9 jtd 150 KM
    Utworzone przez rzydek1990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 10:50
  5. Silniczek klap wirowych 1.9 16v JTDM
    Utworzone przez Przemek147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory