Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 75

Temat: Problem po zaslepieniu klap wirowych

  1. #41
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po prostu ciekawi mnie co to jest za zawór dolotowy w którym występuje klapka wirowa... Wygoogluj zdjęcie tego czegoś w necie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po prostu ciekawi mnie co to jest za zawór dolotowy w którym występuje klapka wirowa... Wygoogluj zdjęcie tego czegoś w necie.
    Wygooglowałem specjalnie dla Ciebie fajne zdjęcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	259435

    Już tłumaczę i objaśniam... Głowica - taki kawał metalu, w którym są zawory zarówno ssące, jak i wydechowe - po 8 szt, łącznie 16. Na każdy cylinder po 4, czyli dwa takie, przez które wpada powietrze do cylindra i dwa, którymi wylatują spaliny. Do głowicy przykręcony jest ten drugi element, czyli kolektor dolotowy, w którym są magiczne klapy wirowe. Kolektor występuje w dwóch wersjach - plastikowy i aluminiowy. Kolektor ma 8 kanałów, po dwa na cylinder, ale klapka jest tylko w jednym, czyli łącznie 4 klapki w kolektorze. Do 1500 obrotów klapka jest zamknięta i powietrze trafia do cylindra przez kanały otwarte. Dzięki temu powietrze wpadające do cylindra tworzy swego rodzaju wir. Po przekroczeniu 1500 obrotów, klapki się otwierają i wszystkimi kanałami powietrze trafia do cylindrów. U mnie jest problem z zaworem, który jest w kanale z klapką. Jeśli chcesz, to nawet mogę Ci zrobić gifa pokazującego pracę zaworów i klapek, ale powiem szczerze, nie chce mi się
    Prościej nie potrafię Ci tego przedstawić

  3. #43
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION], nie ma co się kolegi czepiać,że nie wie co to za zawór. pewnie N75 albo nieszczelne rurki podciśnień przy turbinie. cała sytuacja świadczy tylko o tym, że mechanicy spotykając osobę mało techniczną wolą skasować parę stówek za z dupy diagnozę i spuścić pacjenta. szkoda, że niektórym podobno alfistom się dupach poprzewracało. Niestety jest coraz mniej mechaników którym się chce i mają wiedzę. większość jest zapatrzona w logi komputera jak w jakieś bóstwo.

    [MENTION=43510]loozik[/MENTION], ale z tego co pisałeś, to ci klapy wywalili. czy coś źle zrozumieliśmy. bo teraz piszesz, że miałeś nieszczelności na ośkach klap.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 18-06-2019 o 20:28

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=25095]magil[/MENTION], nie ma co się kolegi czepiać,że nie wie co to za zawór. pewnie N75 albo nieszczelne rurki podciśnień przy turbinie. cała sytuacja świadczy tylko o tym, że mechanicy spotykając osobę mało techniczną wolą skasować parę stówek za z dupy diagnozę i spuścić pacjenta. szkoda, że niektórym podobno alfistom się dupach poprzewracało. Niestety jest coraz mniej mechaników którym się chce i mają wiedzę. większość jest zapatrzona w logi komputera jak w jakieś bóstwo.

    [MENTION=43510]loozik[/MENTION], ale z tego co pisałeś, to ci klapy wywalili. czy coś źle zrozumieliśmy. bo teraz piszesz, że miałeś nieszczelności na ośkach klap.
    /
    Klapy miałem wywalone wcześniej, ośka została, która nie trzymała szczelności. Czy sugerujesz, że mniej wiem o tym silniku, niż Ty? Hehe dobre

  5. #45
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    /
    Klapy miałem wywalone wcześniej, ośka została, która nie trzymała szczelności. Czy sugerujesz, że mniej wiem o tym silniku, niż Ty? Hehe dobre
    Ja nie sugeruję, że nie wiesz... Kawałek książki przepisałeś. Ale nadal nie wiem o jakim zaworze piszesz. Ty chyba też nie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    Do 1500 obrotów klapka jest zamknięta i powietrze trafia do cylindra przez kanały otwarte. Dzięki temu powietrze wpadające do cylindra tworzy swego rodzaju wir. Po przekroczeniu 1500 obrotów, klapki się otwierają i wszystkimi kanałami powietrze trafia do cylindrów
    [MENTION=18522]criss[/MENTION] możesz mapkę podejrzeć? Wydawało mi się, że klapki chodzą w szerszym zakresie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja nie sugeruję, że nie wiesz... Kawałek książki przepisałeś. Ale nadal nie wiem o jakim zaworze piszesz. Ty chyba też nie

    - - - Updated - - -


    Nie jestem pewny, ale chyba jest odwrotnie. [MENTION=18522]criss[/MENTION] możesz mapkę podejrzeć?
    Jaki kawałek książki? Wyjaśnić Ci to na większej ilości obrazków? Janusze forumowe się odezwały Nie masz ochoty czytać, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to przejdź na inny temat
    Wiedzy na temat tego silnika raczej też nie masz za dużej, więc lepiej doucz się proszę zanim skomentujesz.

    ...i muszę Ci podziękować za komplement "Kawałek książki przepisałeś" hehe nie sądziłem, że mam takie "książkowe" słownictwo
    Ostatnio edytowane przez loozik ; 18-06-2019 o 20:57

  7. #47
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=43510]loozik[/MENTION], jak z mechanikami rozmawiałeś tak jak z nami, to wiele tłumaczy tych twoich perypetii warsztatowych (pewnie na pytanie jak tam klapy szło info do mechaników, że wywalone, więc nikomu nie chciało się tam zaglądać, a jakiś janusz zaoszczędził i wyrwał same klapy ośki zostawiając. przy okazji wprowadzając w błąd warsztaty. dobrze, że trafiłeś na kogoś dociekliwego i mam wrażenie cierpliwego). coś tam wiesz że dzwoni, ale nie gdzie dokładnie to już nie. zawór a ośka klapki to jakby nie patrzeć dość duża różnica. ale co tam my janusze forum się nie znamy. naucz nas, o Panie, prosimy.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 18-06-2019 o 21:00

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    [MENTION=43510]loozik[/MENTION], jak z mechanikami rozmawiałeś tak jak z nami, to wiele tłumaczy tych twoich perypetii warsztatowych. coś tam wiesz że dzwoni, ale nie gdzie dokładnie to już nie. zawór a ośka klapki to jakby nie patrzeć dość duża różnica. ale co tam my janusze forum się nie znamy. naucz nas, o Panie, prosimy.
    A gdzie ja mówiłem, że ośka robi problem? Napisałem, że była nieszczelna, a zawór dolotowy nie trzyma. Czego nie rozumiesz?

  9. #49
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po pierwsze, nie obrażaj innych forumowiczów.
    Po drugie - tak, uważam że nie wiesz o czym piszesz (sam fakt, że jesteś taki mądry, a jeździsz po mechanikach. Upss...) . Wciąż nie wyjaśniłeś czym jest ten zawór dolotowy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #50
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION], czas wziąć colę i popcorn. chyba się nauczymy nowych rzeczy ( chyba, że koledze chodzi o EGR??????)

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. Usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez MrFoxxxs w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 16:33
  3. [159] Efekt urwanych klap wirowych.
    Utworzone przez mario35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 18:26
  4. [159] Usuwanie klap wirowych 1.9 jtd 150 KM
    Utworzone przez rzydek1990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 10:50
  5. Silniczek klap wirowych 1.9 16v JTDM
    Utworzone przez Przemek147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory