Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75

Temat: Problem po zaslepieniu klap wirowych

  1. #71
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=67861]forza2310[/MENTION] robi się ciekawie, bo kolega loozik trochę gubi się w zeznaniach tj.
    1. najpierw kolega się chwali, że naprawił, później okazuje się że to tylko diagnoza (i to trochę naciągana)
    2. zakłada post w temacie "problem po zaślepieniu klap wirowych", a okazuje się, że problem miał 2 lata wcześniej
    3. pisze o jakimś zaworze w kolektorze dolotowym, a później okazuje się że jest to w głowicy (taka mała różnica)
    4. diagnozę uszkodzonego zaworu w głowicy uzyskuje poprzez "zrzucenie paru węży" (WTF???)
    to tyle jeśli chodzi o bajkę kolegi

    wracając do diagnozy (jeśli jest tu ogóle cokolwiek kombinować), to zdaje się zwykły pomiar kompresji powinien potwierdzić tą nieco naciąganą teorię mechanika. zupełnie nie zdziwiłbym się, gdyby kolega loozik po zrobieniu remontu głowicy za 2tys. za chwilę nie napisał podobnie obsmarowującego warsztat posta. z drugiej strony jak napsuł im tle krwi co nam i był równie pomocny przy naprawie, to mechanik chce po prostu odzyskać kasę za stracony czas na diagnozę, a za usunięcie klap 1500 nie weźnie bo klientowi overboost siądzie i para uszami pójdzie.
    a tak w ogóle to kolega loozik mógłby się tak na zdrowy rozsądek zastanowić:
    1. jak "cofka" jest na tyle duża że blokuje dostęp powietrza do cylindra to nie ma 1. ciśnienia 2. odpowiedniej mieszanki -> dymnienie + brak mocy + telepiący silnik na 3 cylindrach
    2. jak tą "cofkę" ma skompensować turbina, która napompuje ci w dolocie max 1,6bara, a zdrowy cylinder ma 25-30 barów. nawet niech ma 20, przez tą nieszczelność, to i tak niedomagający cylinder będzie w całym zakresie obrotów, a nie tylko przy niskich obrotach. (jedyne co moim zdaniem to może tłumaczyć to pęknięta głowica, ale może jakiś fachowiec mechanik by to potwierdził).
    3. co to wo ogóle za wywalanie klap bez demontażu osiek? bardziej prawdopodobne jest to że nieszczelność była na ośkach, a jak mechanik rwał z nich klapy, to tylko te już istniejące nieszczelności zrobiły się większe, ewentualnie nie zachował należytej higieny zabiegu i jakiś syf z dolotu wpadł w zawór i go blokuje.
    4. równie prawdopodobna jest awaria egr-u - ale nie wiadomo czy jest czy nie.
    5. w tej historii w ogóle nie wiadomo co jest/było a co kolega sobie dopowiedział.

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chciałbyś może ten margines rozwinąć?

    Nie specjalnie, gdyż nie chciałbym dostać ostrzeżenia, albo bana A teraz tak bez żartów...

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    5. w tej historii w ogóle nie wiadomo co jest/było a co kolega sobie dopowiedział.
    Bez obrazy dla nikogo, ale uważam że trochę więcej to Wy sobie dopowiedzieliście niż [MENTION=43510]loozik[/MENTION]. Dało się zrozumieć, że jeśli mówił o zaworze za klapą wirową, to patrząc od kierunku którym leci powietrze, jedyny taki zawór był w głowicy.
    Co do zrzucenia węży, nie wiem jak było naprawdę, ale czysto teoretycznie da się sprawdzić nie zrzucając głowicy (a jedynie przewody do kolektora dolotowego) i bawiąc się trochę kompresorem, czy któryś z zaworów nie przepuszcza. Podkreślam, nie wiem czy tak było, ale jest to wykonalne. (Oczywiście, nie wykluczy to, przynajmniej moim zdaniem przypadku w którym głowica popękała w dość specyficzny sposób.)


    Wy się zirytowaliście, bo rzeczywiście post był trochę chaotyczny, loozik się zirytował bo Wy go nie rozumieliście i pisaliście m. in. o zaworze N75. A tak stojąc z boku to wszyscy mieliście dobre intencje, bo loozik chciał podzielić się prawdopodobną przyczyną problemów, a Wy chcieliście mu pomóc. Ale coś nie zaskoczyło w tym dialogu. Myślę że z "januszami" to Kolega [MENTION=43510]loozik[/MENTION] przesadził, ale... teksty o "pi%^&&leniu", "popkornie" i td. też nie były potrzebne.

    Mimo wszystko, jestem ciekaw co okaże się po zrzuceniu głowicy i mam nadzieję że dla dobra nas wszystkich loozik się tym podzieli. Kto wie, może komuś to pomoże.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 19-06-2019 o 09:48
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ktoś czytając ten temat, zanim ogarnie o co tak naprawdę chodzi to, zdąży sam już naprawić problem

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] czytając w postach teorie o zaworze dolotowym między klapą wirową a zaworem ssącym od razu uśmiech na twarzy lekki się pojawia. Ale chyba kulturalnie próbowałem wypytać o szczegóły, które w przypadku trafnej diagnozy byłyby przydatne innym? Niestety niektórzy ciężko przyjmują swój brak wiedzy i doświadczenia, niepotrzebnie się przy tym irytując.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    3. co to wo ogóle za wywalanie klap bez demontażu osiek?
    To jest możliwe. W moim dieslu klapki zostały wyłamane, a mechanizm pozostał. I nie było żadnych problemów przez wiele lat. Mechanizm z poliftowego kolektora nie jest już tak podatny na rozszczelnienie.

    - - - Updated - - -

    Ciekawi mnie czy został wykonany pomiar sprężania w silniku, jak wyglądają korekty wtryskiwaczy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #75
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    wiem, że niektórzy tak praktykują. ja mam trochę inną filozofię. w związku z tym, że 90% rzeczy przy aucie zlecam do warsztatu (z braku czasu, narzędzi i garażu), to staram się, żeby załatwiać tematy kompleksowo. Dla przykładu usunięciu klap wirowych wyleciały klapy, ośki pełne zaślepienie, nowe szpilki na kolektorze, + profilaktyczne czyszczenie całego dolotu i EGR-a. koszt robocizny niewiele większy, a na pewno przez dłuższy czas nie trzeba tam będzie grzebać. w wypadku kolegi to o tyle dziwne,że jedną z przyczyn słabego dołu może być lewe powietrze na dolocie, więc aż się prosi o wywalenie osiek.

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. Usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez MrFoxxxs w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2016, 16:33
  3. [159] Efekt urwanych klap wirowych.
    Utworzone przez mario35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 18:26
  4. [159] Usuwanie klap wirowych 1.9 jtd 150 KM
    Utworzone przez rzydek1990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 10:50
  5. Silniczek klap wirowych 1.9 16v JTDM
    Utworzone przez Przemek147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory