Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Apex vs Eibach

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Widocznie nic się nie zmieniło bo z ciekawości sprawdziłem i nadal do 147 czy do TS czy ponad 100kg cięższego jtd są te same sprężyny. Ponadto to, ze mają inny numer nie znaczy, ze to nie to samo nawet przy eibachu. Ale przy Eibachu właśnie dzięki certyfikatowi TUV który masz dostępny na stronie do każdego produktu możesz sobie sprawdzić czym rózni się sprezyny do poszczególnych wersji bo masz w certyfikacie podane parametry sprężyn i to w sumie największa jego zaleta. Mając Brerę już nawet sie MTS nie interesowałem bo wystarczyło mi to co o tej marce wyszukałem poszukując sprężyn do 147. Eibach jest niespełna 100zł droższy niż MTS przy aucie za ponad 30K zł gra nie warta świeczki. Widzę, że mają tez niby do RS'a ale chyba nie jestem na tyle odważny aby je w tym aucie przetestować Kiedyś chwalili się, ze firma jest rozpoznawalna w europie zachodniej i z ciekawości posprawdzałem zagraniczne portale i sklepy i nie znalazłem żadnych produktów tej firmy
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-10-2017 o 14:07

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    To jest generalnie firma znana wśród młodych tunerów, wstawiających najtańsze zawieszenia gwintowane do swoich samochodów. Ja nikomu nie bronię, ale widząc jak ta firma działa, nie zdziwiłbym się gdyby charakterystyka sprężyn sprzed 2-3 lat była inna od obecnie oferowanych, bo zmienili dostawcę itp. Generalnie z daleka wieje druciarstwem i nie przekonuje mnie to. Poza tym z tego co czytałem MTS jest twardy, a Eibach niekoniecznie.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Widocznie nic się nie zmieniło bo z ciekawości sprawdziłem i nadal do 147 czy do TS czy ponad 100kg cięższego jtd są te same sprężyny. Ponadto to, ze mają inny numer nie znaczy, ze to nie to samo nawet przy eibachu. Ale przy Eibachu właśnie dzięki certyfikatowi TUV który masz dostępny na stronie do każdego produktu możesz sobie sprawdzić czym rózni się sprezyny do poszczególnych wersji bo masz w certyfikacie podane parametry sprężyn i to w sumie największa jego zaleta. Mając Brerę już nawet sie MTS nie interesowałem bo wystarczyło mi to co o tej marce wyszukałem poszukując sprężyn do 147. Eibach jest niespełna 100zł droższy niż MTS przy aucie za ponad 30K zł gra nie warta świeczki. Widzę, że mają tez niby do RS'a ale chyba nie jestem na tyle odważny aby je w tym aucie przetestować Kiedyś chwalili się, ze firma jest rozpoznawalna w europie zachodniej i z ciekawości posprawdzałem zagraniczne portale i sklepy i nie znalazłem żadnych produktów tej firmy
    Jezdziles na Mts w 159? Nie. Więc tutaj możemy już zakończyć dyskusje.
    Powołujesz się na jakiś papier. Super. A jak wyjaśnisz fakt, że np TRW robiło dobre zamienniki zawieszenia do 147 i 156 a jak zabrali się za 159 to wołało to o pomstę do nieba? Lemforder znany z tak znienawidzonego przez "Alfafantastycznych ludzi" Passata czy A4 sprawował się znakomicie i ludzie na tym jeżdżą, a w 159 zawias wytrzymała 10 tyś? Hmm....
    Moim zdaniem, trzeba spróbować, pojeździć i później wystawiać opinie. Bo co do 147 nie pasowało nie znaczy że do 159 pasować nie będzie.
    I powiem raz Jeszcze. Jak chcesz schodzić na -35mm to spoko. Ja takiej potrzeby nie miałem i wybrałem mts aby mieć obniżenie takie jak w Ti. I to się sprawdziło u mnie. I podkreśle, ja problemów z oponami i geometria z tyłu nie miałem. W Przeciwieństwie do Eibach'a i ciekawe co na to te całe TUV'y skoro ustawić tego nie można [emoji3]

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Jezdziles na Mts w 159? Nie. Więc tutaj możemy już zakończyć dyskusje.
    I tak będzie najlepiej bo miałem różne zawieszenia sportowe w autach od najtańszych przez vogtlanda czy Eibacha na fabrycznym sportowym zawieszenie kończąc wiec rozmowa nie bardzo ma sens ;]

    I podkreśle, ja problemów z oponami i geometria z tyłu nie miałem. W Przeciwieństwie do Eibach'a i ciekawe co na to te całe TUV'y skoro ustawić tego nie można
    Pierwsze słyszę jakoby z tyłu nie można było ustawić geometrii skoro na tyle (w przeciwieństwie do przodu) jest regulacją kąta PK ;] Pomijam już fakt, ze w Brerze na eibachu tez nie miałem problemu z geometrią ani na przodzie ani na tyle ;]

    Pozdrawiam

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Aj chłopaki piszecie swoje wywody na podstawie własnego widzimisię.
    Mnóstwo części nie ma żadnego papierka od TUV. To nie jest święty wyznacznik jakości, jedynie dodatkowa informacja.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Zastanawia mnie różnica cen takich Eibach a Mts, sięgająca 100%, marketing?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sprężyny wcale nie są tak dużo droższe bo do Brery widzę nawet nie 100zł różnicy. Całe kity niestety już tak, a to dlatego, że dla eibacha amory robi Bilstein, to oni dyktują cenę i to nie raczej kwestia samego marketingu bo bilstein to akurat górna półka i tu nawet nad porównaniem do MTSa raczej nie ma co polemizować.

    Co do TUV'a to nie wybrałem MTSa dlatego, ze go nie ma, a dlatego, ze sam MTS nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie jak spytałem się czy deklarowane wartości obniżenia są dla 1.6 czy dla JTD gdzie różnica nacisku tylko na jedną oś to grubo ponad 100kg
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-10-2017 o 16:00

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Zastanawia mnie różnica cen takich Eibach a Mts, sięgająca 100%, marketing?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Marketing to raz, a haracz za TUV to dwa. Dlatego wyrób nawet podobnej jakości będzie droższy.
    Sprężyny Novitec też są nieznacznie tylko droższe od MTS.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Nikos
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150KM,Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    227

    Domyślnie

    żeby podzielić zdanie marti-ego załączam fotke na springach MTS -20, -25 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170910_162713.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	236005
    żeby się zbytnio nie rozwodzić powiem tak , Panowie ortodoksi od eibacha ,da się na tym całkiem komfortowo i przyzwoicie jeździć i ostro wchodzić w ciasne winkle
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Nikos ; 06-10-2017 o 21:05

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Marketing to raz, a haracz za TUV to dwa. Dlatego wyrób nawet podobnej jakości będzie droższy.
    Sprężyny Novitec też są nieznacznie tylko droższe od MTS.
    Kosz certyfikacji produktu rozłożony na liczbę jego wyprodukowanych sztuk to są śmieszne grosze. Tutaj bardziej ma znaczenie miejsce produkcji. Niemiec za swoją robotę niezależnie czy coś jest lepsze czy gorsze weźmie więcej niż... no właśnie niż nie wiadomo kto bo nie wiadomo gdzie produkuje się MTSa


    Cytat Napisał Nikos Zobacz post
    ostro wchodzić w ciasne winkle
    Może gdybym nie miał do niedawna Brery byłbym w stanie uwierzyć ale niestety mając przez prawie dwa tą ciężką AR jedynie mogę się ironicznie uśmiechnąć widząc takie wspominki o 159SW z 1.9
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-10-2017 o 08:34

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-Kit a Eibach Sportline
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 07:35
  2. sprężyny APEX
    Utworzone przez coachu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory