Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Apex vs Eibach

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie Apex vs Eibach

    Cześć,

    Mam pytanie odnośnie sprężyn. Korzystał ktoś ze sprężyn Apexa? Wiadomo, że najbardziej popularne są Eibachy. Ale z tego co widziałem aktualnie Apexy można kupić za nieco ponad 500 zł, a Eibachy 100-200 zł drożej. Czy warto dołożyć do Eibachów? Pod jakim względem są lepsze?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rodzyn889
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Passat B7 RLine + AR159 Mods
    Postów
    37

    Domyślnie

    Gdzieś ktoś pisał chyba na VW Golf że apex są robione przez mts. Miałem je w leonie 2 i było twardo. Eibach są progresywne i nie są tak twarde, wg mnie są bardziej komfortowe niż org sprężyny z Alfy, chyba że wymienić też Amory z krotszym skokiem gwintu to wtedy też spotegujesz efekt twardości.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn889 Zobacz post
    Gdzieś ktoś pisał chyba na VW Golf że apex są robione przez mts. Miałem je w leonie 2 i było twardo. Eibach są progresywne i nie są tak twarde, wg mnie są bardziej komfortowe niż org sprężyny z Alfy, chyba że wymienić też Amory z krotszym skokiem gwintu to wtedy też spotegujesz efekt twardości.
    A trzeba dodatkowo powiedzieć, że MTS to firma krzak, interesowałem się tym przy wymianie swoich sprężyn. W skrócie to firma krzak, były problemy z certyfikatami TUV, ewidentnie widać druciarstwo. Odpuściłem. Na penwo nie jest to profesjonalna firma jak Eibach.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie wiem jak sprężyny (zgaduję, że beton) ale komplet amorów mts założyłem do seryjnych sprężyn 147 1.6 i moim zdaniem setup idealny na drogi w lublinie + 225/45/17. I tak już jeżdżą, zaraz będzie 2 lata i zero problemów. Kumpel wrzucił do leona 1 na przód, bo miał jakiś tam pakiet sport z krótszymi springami - też się fajnie prowadzi. Na pewno bezkonkurencyjne w swojej cenie.
    Były:
    156 SW 01' 1.9 JTD 115 cosmo blu, 156 SW 02' 1.9 JTD 140 nero metallico
    147 5D 03' 1.9 JTD 140 nero fuoco, 156 SW fl 03' 2.4 JTD 175 nero
    BMW e39 Touring 01' 2.2 170 titansilber metalic, Mazda MX-5 98' 1.8 140 18K
    147 3D fl 05' 1.9 JTD 115 nero metallico
    Jest:
    159 SW fl 08' JTD 150 nero carbonio
    147 3D 03' 1.6 T.S. 120 verde acero
    GTV 96' 2.0 v6 TB 202 rosso proteo met.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Dla mnie firma, która sprzedaje swoje wyroby oficjalnie ze swoim certyfikatem TUV, a potem jest problem z jego udostepnieniem, a po przyciśnięciu ich wysyła certyfikat na innego producenta to trochę druciarstwo i pachnie mocno amatorką, więc wolałbym dołożyć do sprawdzonych sprężyn, tym bardziej że różnica cenowa nie jest duża.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzyn889 Zobacz post
    Gdzieś ktoś pisał chyba na VW Golf że apex są robione przez mts.
    Z tym, że MTS to nic nie robi bo to polska marka zamawiająca produkty w bliżej nieokreślonych lokalizacjach. Nikt po za właścicielami marki chyba nie wie gdzie i kto to robi.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ludzie zakładają sprężyny MTS -25 mm i jeżdżą, nic się złego nie dzieje. A ten certyfikat TUV to jest krzak, za który trzeba dodatkowo sporo bulić, więc za bardzo się nie dziwię.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Są tacy co je ucinają i też jeżdżą. Kwestia kto czego od auta oczekuje. Przykladem lipnosci marki jest fakt, ze do 147 robili jedna wersję sprężyn do wszystkich silników jak nie trudno zgadnąć w 1.6 wygladalo to zupełnie inaczej niz w jtd, a sam mts nie byl mi w stanie określić ile jaka wersja usiądzie. Jeden kolega z naszego forum kupil i wygladalo to calkiem komicznie

    Raz w życiu w pierwszym aucie sksilem się na tanie sprezyny obnizajace i ppwiedzialem sobie, ze nigdy wiecej
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-10-2017 o 13:32

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Do 159 sprężyny MTS występują (albo też występowały, nie jestem na bieżąco) do sedana oraz inne do SW, w wersjach bodajże -25 mm i -35 mm. Widocznie jedziesz na starych informacjach
    A jak się na nich jeździ to [MENTION=30987]marti[/MENTION] może coś powiedzieć. Wizualnie jak najbardziej ok.
    I cenowo wychodziło to niewiele taniej niż Novitec -35 mm, tylko niektórym aż taka gleba nie odpowiada.

    Co do certyfikatu TUV, rozmawiałem kiedyś z panią z Ulter Sport (tlumiki) i powiedziała mi to i owo, m. in. dlaczego nie mieli wtedy tego śmiesznego certyfikatu. A z mojego punktu widzenia Ulter jest spoko.

    - - - Updated - - -

    O proszę:
    http://www.lajt24.pl/11809-sprezyny-...159_sportwagon
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Do 159 sprężyny MTS występują (albo też występowały, nie jestem na bieżąco) do sedana oraz inne do SW, w wersjach bodajże -25 mm i -35 mm. Widocznie jedziesz na starych informacjach
    A jak się na nich jeździ to [MENTION=30987]marti[/MENTION] może coś powiedzieć. Wizualnie jak najbardziej ok.
    I cenowo wychodziło to niewiele taniej niż Novitec -35 mm, tylko niektórym aż taka gleba nie odpowiada.

    Co do certyfikatu TUV, rozmawiałem kiedyś z panią z Ulter Sport (tlumiki) i powiedziała mi to i owo, m. in. dlaczego nie mieli wtedy tego śmiesznego certyfikatu. A z mojego punktu widzenia Ulter jest spoko.
    Więc marti odpowie[emoji3]
    MTS to najlepszy wybór dla mnie jeśli chodzi o -25mm. Komfortowo, nie ma betonu, nie miałem przez 2 lata jeżdżenia na nich problemów z geometria, ani z ścinaniem opon. Nic się nie działo. Na 17" na zimę trochę nisko jak na koleiny w Poznaniu, ale tragedii nie ma. Na 19" auto zachowywało się pewnie i przewidywalnie.
    Ja, i pisałem to nie raz, polecam z czystym sumieniem.
    Kupiłem drugi komplet do innego auto, z tym że -35 + amory i jest twardo (tak miało być) i sztywno. Ale prowadzenie bajka.
    Nowy właściciel, jak robiliśmy testy przed kupnem sam był zdziwiony że pomimo -25mm w 159 może być tak komfortowo i tak się trzymać drogi.
    Ja polecam Mts dla osób, które chcą mieć "Ti " a nie koniecznie gleba to ich "powołanie".


    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-Kit a Eibach Sportline
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 07:35
  2. sprężyny APEX
    Utworzone przez coachu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory