Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [2.4] Mechanik Śląsk/Małopolska - rozrząd + (prawdopodobnie) kolektor + egr + "coś"

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie [2.4] Mechanik Śląsk/Małopolska - rozrząd + (prawdopodobnie) kolektor + egr + "coś"

    Witajcie. Na początek, przepraszam Pana moderatora, był gdzieś dział o "mechanikach w okolicy", jednak po pierwsze - nie udało mi się tam wrócić, po drugie - może ktoś mi pomoże również zdiagnozować usterki, po trzecie - wolne terminy do tych, których mi polecono to jakoś w styczniu.

    Teraz - klasyka gatunku, pierwszy podstawowy objaw czyli podczas uruchomienia silnika "dławienie się", falowanie obrotów, nierówna praca tak jakby nie działał na wszystkie gary, spadek mocy = najprawdopodobniej kolektor ssący. Potrzeba ustrojstwo wykręcić, zaplanować, pospawać, wymienić uszczelkę i wyciąć klapy (profilaktycznie). Jak już mam robić z kolektorem ssącym, to bardzo fajnie było by przy okazji pozbyć się problemu z EGRem, który prędzej czy później narobi mi znowu syfu. Przydało by się też zrobić rozrząd i tu pojawia się problem - pisałem do Cinka w sprawie naprawy i wszystko było wycenione całkiem fajnie do póki nie pojawiła się straszliwie wysoka cena za części do rozrządu (a trochę słabym tematem jest wymieniać jedynie pasek, rolkę i płyn). Prawdę mówiąc, taniej wyszło by kupić dwa razy całe zestawy Conti czy Dayco z pompami wody niż jeden u Cinka. Nooo ale cóż, taka jest u nich polityka nie ma co narzekać tylko szukać rozwiązania.

    I teraz "coś" - potrafię to tylko opisać. Mianowicie, bardzo rzadko, nieregularnie, podczas ruszania i podnoszenia obrotów do ok. 1.5-2k i jazdy przez chwile na niskich biegach 1-2-3 pojawia się dość głośny gwizd. Podejrzewam problem z turbiną (bo gdy pojawia się "metaliczny gwizd" nie słychać charakterystycznego "świstu" turbiny), a dodatkowo zniknęło mi ok. 100ml oleju po przejechaniu 150km (od tamtego czasu minęło 5 dni i 100 dodatkowych kilometrów, stan oleju bez zmian). Problem w tym, że dźwięk pojawia się BARDZO rzadko, a turbina nie zgłasza jakichkolwiek problemów - nie ma wahań doładowania, reaguje natychmiastowo, nie ma spadków maksymalnej wartości doładowania. Możliwe, że winny jest pasek wielorowkowy od alternatora (kiedyś mi pękł przewód wspomagania i olej wspomagania zalał właśnie pasek i alternator), napęd alternatora bądź napęd klimatyzacji, bądź rolka prowadząca. Na pewno mam zmniejszone ciśnienie w klimatyzacji, bo kiedyś głupio sobie sam spuściłem, ale to aż tak głośno nie gwiżdże - to bardziej metaliczne "tarcie" i występuje cały czas. Natomiast - to na pewno nie szpilka kolektora wydechowego, targam to auto dość często do 4k obrotów, jeżdżę dynamicznie, a ten dźwięk pojawia się BARDZO sporadycznie, nie ważne czy na zimnym czy na rozgrzanym silniku. Wręcz nawet bym powiedział, że pojawia się, gdy jeżdżę spokojnie.

    Potrzebuje kogoś, kto to to przede wszystkim dobrze zdiagnozuję maszynę (bo w cale się nie upieram, że to padł kolektor - może wtryski albo układ common rail? To "coś" jeżeli wyjdzie właśnie taka pierdoła jak rolka paska wielorowkowego nie wymaga natychmiastowej naprawy, a jak wyjdzie konieczność regeneracji turbiny, to cóż, w innym terminie ^^). Następnie, zrobi to w miarę dobrze i da gwarancję, że jak wyjadę od niego, to z 20kkm na tym zrobię.

    Najbardziej mi odpowiada kontakt mailowy.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Podbijam bo pilne.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Serio? Nikt nie zna mechaników, którzy mogą ogarnąć temat w miarę dobrze?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185
    Ostatnio edytowane przez flash1pl ; 04-11-2017 o 15:57

  5. #5
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cinsoft
    ul. Gliwicka 44
    44-160 Rudno k\Gliwic
    Współrzędne GPS: 50.348925, 18.460447
    Tel +48502453680 (8.30 - 18.00)
    Lepiej trafić nie można

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja polecam Tomka z www.autka.pl, Kraków, ul. Belwederczyków.
    Z grubszymi tematami zawsze do niego się udaję, ogarniał mi już mechanicznie dwie 159 i z uslug jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    Do Cinka już pisałem, mam to w temacie. Wszystko było by spoko, gdyby nie rozrząd. Napisałem do Autek ale jeszcze się nie odezwali no i do Częstochowy, ale [MENTION=143]QBA[/MENTION] nie odpisuje, a z ich maila dostałem informację, że mi "nie wycenią" mimo, że poprosiłem tylko o wstępną przybliżoną cenę za konkretnie wymienione usługi.

    A objawy uszkodzenia, mam DOKŁADNIE cholera takie:
    https://www.youtube.com/watch?v=JniHNn4e7Vs
    Z tym, że mi nie gaśnie Zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem położenia wału korbowego, ale już gdy miałem problemy z uruchomieniem, zrobiłem trasę Katowice-Opole mając ciągle ok. 200kmh i nie zgasło, ani nie odmówiło posłuszeństwa, więc to nie to.

    Dzięki za pomoc ^^ Gdyby paliwo nie było takie drogie, to opłacało by mi się pojechać furą na Mazowsze :/

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego nie dalej jak 2-3 dni temu pisałem Ci na priv żebyś do mnie zadzwonił podając numer telefonu. Nie doszło nic ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    [MENTION=143]QBA[/MENTION] na priv wysłałeś mi tylko 06.11.2017 "Witam zapoznam się z tematem wieczorem.", więc innego nic nie doszło, dlatego napisałem do ciebie raz jeszcze Na maila dostałem informację żeby zadzwonić, ale myślałem, że to wasz wspólny numer jako warsztatu, a ty jesteś osobą kontaktową na tym forum (co lepiej, na maila też odpisałem). Oczywiście, nic się nie dzieje

    PS.
    biuro@flar-ital.org
    Ten mail wam nie działa (z tego tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...stochowa_.html)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    A nie była ta cena rozrządu razem z dwoma paskami osprzętu przypadkiem, bo chyba pasek jest w cenie zawsze.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

Podobne wątki

  1. [159] popychacze hydrauliczne "prawdopodobnie"
    Utworzone przez mr91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-06-2019, 05:55
  2. Piątkowe SPOT'kania grupy "Alfa Romeo Górny Śląsk"
    Utworzone przez betina87 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 13:14
  3. Serwis NIE autoryzowany "GÓRNY ŚLĄSK"
    Utworzone przez ludwik w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory