Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 150

Temat: silnik 1.8 tbi, wypadanie zapłonu po kilku godzinnym postoju

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    No to turbina ci została.
    Chyba tak, bo z tego co rozumiem to turbo powinno pompować tyle ile komputer aktualnie wymaga? Nie mogę zrobić testu jak będzie ładował powyżej predkości 100 km/h czyli 4 bieg w automacie. A wykres wygląda ta że przez cały czas brakuje 0.2 do 0.3 bara od żądanego, czy uszkodzona turbosprężarka też by się tak zachowywała?Czy dopiero na wysokich obrotach pojawiły by się problemy z niedoładowaniem? I czemu ECU nie wykrywa tego jako błąd?

    - - - Updated - - -

    https://youtu.be/EUxSAmzzcv8

    A tutaj ktoś ma też słabe doładowanie tak jak u mnie, a jednak auto się rozpędza

  2. #132
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    dziwne ale ten wskażnik nie spada Ci do zera przy zmianie biegów.
    A idzie ładnie.Wydech masz oryginalny?
    Umyłeś czujnik ciśnienia?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #133
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Wydech oryginalny, czyściłem dwa razy, czytałen teraz temat na forum vaga i tam pisali że jak ściągne wężyk z gruszki i turbo bedzie przeładowywać to znaczy że jest sprawne i trzeba szukać problemu w sterowaniu. Np:

    Akurat DV jest podciśnieniowy.
    N75 ma cykać. To jest zaworek elektromagnetyczny.
    Z niego idzie wężyk do tej gruszki przy turbinie, czyli Waste Gate (WG).
    Natomiast Dump Valve (DV) to jest taki zawór, którego zadaniem jest utrzymywanie turbiny na wysokich obrotach.
    Z kolektora dolotowego idzie wężyk z przodu silnika do DV.
    Kiedy przepustnica zostaje zamknięta, tworzy się podciśnienie, które poprzez wężyk "wciąga" membranę zaworu DV. powoduje to, że powietrze tłoczone przez turbinę zostaje przez otwarty DV wtłoczone na powrót przed turbinę, dokładnie w rurę łączącą przepływomierz z turbiną.
    Wirnik turbiny kręci się z wysoką prędkością, bo nie zostaje wyhamowany przez blokujące go powietrze.

    Więc tak. Masz dmuchnąć 0,6 Bara w gruszkę przy turbinie, ma to być szczelne. Jeśli nie będzie, to turbina może mieć skłonność do przeładowywania.
    W wężyku idącym do DV zrób podciśnienie, ma być szczelnie, inaczej DV nie będzie się otwierał, spowoduje to wytracanie prędkości przez turbinę i auto będzie traciło moc i gorzej się zbierało.
    Wolniej też będą spadać obroty do poziomu biegu jałowego

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Oj bardzo dużo poszukiwań było, byłem na hamowni która wypluła tylko 175 koni przy 5400 obrotów i maksymalny moment obrotowy 315 nm przy 3800 obrotów, bardzo źle, ale nie odpuściłem, układ został zamknięty i sprawdzony ciśnieniowo 1.6 bara węże twarde jak skała i brak nieszczelnośći, a mimo wszystko brak doładowania 0.9 max, co jest kur...... Został sprawdzony zawór dv, zdemontowany z turbo, sprawny. No i została gruszka napięcie na sztandze zwiekszało ciśnienie ale tylko o 0.2 i granica się kończyła napinania gruszki, potem było tylko przeładowanie. Okazało się że mam gruszkę nie do mojego typu turbosprężarki, zakład który regenerował turbo wyciął sztangę z mojej starej gruszki i dospawał to innej żeby tylko było, ta właśnie gruszka miała zakres od 0.1 bara delikatne ruszenie przy 0.7 bara pełne otwarcie, jak komputer miał nabić 1.25 bara fabryczne ??? Została mi przysłana nowa gruszka zgodna z oe turbem i wszystko wróciło do normy i już nic nie szumi z nawiewu a to dlatego że wczesniej zawór wastegate za szybko się otwierał i upuszczał spaliny a zawór dv podczas jazdy z stałą prędkością jest delikatnie uchylony i stąd te szumy pochodziły, podczas przyspieszania zawór dv się domyka, tylko że ecu nie wykrywał tego bo auto z dołu miało muła za niskie ciśnienie doładowania. Oto cały problem. Tłumaczenie mechaników brak dostępności gruszki osobno, tylko kupno nowego turba, teraz i tak musieli gruszkę zdemontować z turba ich problem

  5. #135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ale problem z nierówną pracą silnika po odpaleniu nadal nie został rozwiązany, baa jest jeszcze gorzej ponieważ od 3 miesięcy słyszę sekundową grzechotkę, do tego ostatnio auto podczas odpalania po dłuższym postoju za pierwszym razem gaśnie. Nie wiem gdzie szukać problemu, układ zapłonowy cały nowy, obie sondy wymienione na oe, przepływomierz był podmieniony na nowy, przepustnica działa, nieszczelnosci brak, błędy jakie raz wyskoczyły to P0340 i do tego dwa błędy od siłownika fazy wydechowej, zamieniłem miejscami czujniki położenia wałków rozrządu nic nie pomogło

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Myślę że temat można zakończyć, wymieniłem jeszcze przepływomierz na nowy ale to też do końca dużo nie pomogło, co jakiś czas gorzej odpalał. Na stronie alfaclub.it ludzie też tak mają i uważają objaw za normalny. Ale znalazłem przyczynę, wystarczy że po 30 sekundach od przekręcenia kluczyka dopiero zapalimy auto,wtedy za każdym razem odpala prawidłowo i bez uczucia wypadania zapłonów. Zbadałem sprawę głębiej, wchodzimy w mesa albo alfe obd, przekrecamy kluczyk,łączymy się programem i sprawdzamy fazę adaptacji, na początku wynosi 0 po 25 sekundach już jest 11 i wtedy dopiero odpalam samochód, działa idealnie. Pytałem już trzy inne osoby z tym samym silnikiem i też tak mają za każdym razem że faza na początku wynosi zero i po 25 sekundach wskakuje na 11. Właściwie to tyle u mnie pomogło oczekiwanie przed odpaleniem

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Po bardzo długim czasie, problem nadal występuje, ciągle wypada zapłon po odpaleniu silnika, czasem jest dobrze przez jakiś czas a czasem trzesie autem że nie mogę ruszyć z miejsca bo skacze jak kangur, muszę zawsze trochę odczekać aż się w miarę uspokoi. Nie wiem gdzie dokładnie leży problem, ale porównując wykresy z innych tbi, to u mni widać wyraźnie ze kąt wyprzedzenia zapłonu szaleje. Poniżej udostępniam wykresy z Mesa.
    https://drive.google.com/file/d/11ef...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowane przez jacpab ; 26-09-2019 o 06:58

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    masz jakieś błędy zapłonu na którymś cylindrze? może wtyczki nie łączą do cewek dobrze, albo któraś cewka jest wadliwa? w razie czego mam chyba jeszcze 2 czy 3 cewki używane z mojej byłej TBi - musiałbym poszukać - za symboliczną kwotę moge sprzedać.
    program jakiś masz w aucie? pytam bo w mojej TBi przyszarpywała czasem przy średnim dodawaniu gazu (wciśnięcie na max to był ideał, szła jak burza), ile się nadiagnozowałem i nawymieniałem rzeczy na nowe niepotrzebnie, naczyściłem, napisałem na forum itp, nic choć nie raz wydawało się ze problem zniknął - wracał np za tydzień. auto mi aż zbrzydło i postanowiłem sprzedać. jeszcze przed sprzedażą został wgrany ori program na próbę: limitery i mapy na RON95 i jak ręką odjął, no to próba wgrania programu z ori mapami a tylko limitery podniesione, zaczął szarpać jeszcze gorzej niż kiedykolwiek - próba przez weekend cały czas to samo, no to po weekendzie wgranie znów ori programu ideał, tak przez miesiąc zanim sprzedałem (jeździłem codziennie żeby się upewnić). czemu nie wiadomo, wszystko tip top od strony zmian(o ile program tunera nie ma jakiegoś buga dla tej wersji sterownika) albo sam program przy innych nastawach sobie nie radzi - typu nie jest przygotowany pod pewne wartości które po chipie się pojawiają i coś sie sypie w programie (jakieś nasycenie albo overflow którejś wewnętrznej zmiennej i reszta algorytmu szaleje? - takie moje spekulacjie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Problemu nie ma podczas jazdy, wymieniłem już wszystkie cewki na nowe, świece, wtyczki do cewek mam nowe też, 2 sondy lambda, przepływomierz, ostatnio termostat, nie będę już tego ukrywał, ale auto kupiłem w autka.pl już minęło 2 lata, problem był od samego początku, Pan Marek nie potrafił dojść do tego co jest przyczyną, wymienili czujnik spalania stukowego z 3i4 cylindra bo tam pojawiał się błąd P0303 z tego co pamiętam dotyczący spalania stukowego na 3 i 4 cylindrze, ale nie pomogło, błąd co jakiś czas powracał sporadycznie, doszedłem z Piotrixx do tego że miałem odmę uszkodzoną i olej pojawiał się w cewce z 4 cylindera od tamtej pory błąd nie powrócił, po za jednym przypadkiem kiedy zdecydowałem się zalać paliwo 95 a cały czas jeżdżę na 98, wtedy właśnie raz ten błąd wyskoczył, najdziwniejszy jest ten kąt wyprzedzenia zapłonu, dlatego że strasznie szaleje na początku, zrobiłem próbę z odpiętymi siłownikami zmienych faz rozrządu autem dalej szarpało więc nie tutaj tkwi przyczyna, sprawdzałem też czy jest aktualizacja programu do mojego sterownika, dostałem odpowiedz że wszystko jest już aktualne. A jak jeszcze jeździłem do autka.pl z tą wadą, to nie ukrywali że źle pracuje na początku po odpaleniu, ale powiedzieli że mam tak jeździć aż coś się zepsuje samo i tak jeżdżę już 2 lata i ciągle to samo. Aha jeszcze też na chwilę odłączyłem dopływ oparów paliwa do kolektora ssącego ale też nic się nie zmieniło. Nie wiem gdzie szukać tej przyczyny, kompresja na cylindrach w normie

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ogólnie to ciężki temat z tym odpalaniem, jednym trzesie a drugim odpali i po chwili gaśnie, popytałem trochę innych jak mają, na włoskim forum też dużo osób z gulietty qv się na to skarżyło, może ten typ tak ma i trzeba podjechać do jakiegoś tunera żeby poprawił dawkę startową.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  2. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory