Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Temat: silnik 1.8 tbi, wypadanie zapłonu po kilku godzinnym postoju

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    W lipcu założyłem nową pokrywę zaworów i wymieniłem świece od tego momentu zrobiłem 8000 tyś km 80 procent to autostrady, dzisiaj chciałem zobaczyć stan świec i nawet nie pomyślałbym że mogę mieć znowu olej w gniezdzie gdzie włożona jest cewka zapłonowa na cylindrze 3 było tylko trochę ale na 4 nie było widać świecy. Wyczysciłem gniazda
    i dokreciłem mocniej pokrywę zaworów, wcześniej była dokręcona dynamometrem zgodnie z tym jak pisze manual. Rano sprawdzę przed pracą jak będzie chodził po odpaleniu.

  2. #142
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    pomijając temat zalanej świecy/cewki, ok fajnie (tzn nie fajnie bo niepotrzebne koszty) ze wymieniałeś tyle rzeczy, pytałem jednak też o program i podałem Ci przykład z własnego doświadczenia - sam się nawymieniałem, świec/cewek/czujników/zaworów/testów narobiłem aż mi auto zbrzydło, a przed sprzedażą zacząłem cofać zmiany w programie - mimo przekonujących słów które słyszałem że przecież tylko jest zmienione to i tamto (mapy powyżej 4tyś obr, limiter obrotów i limity doładowania), wszystko sprawdzone i tip-top a najgorzej było jak mapy i obroty (limiter) zostawały ori a tylko podniosło się troche limity doładowania. nie miało to sensu bo problem powstawał gdy nie używało się dużego doładowania - tak ok +0.4 do +08bar, natomiast but w podłogę było tip-top a przy normalnym jeżdżeniu podszarpywała. niezrozumiałe, ale tak było.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #143
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Podczas jazdy problemu nie mam, mi tak robiło na ori sofcie i po chipie też zostało. Problem dotyczy tylko zimnego silnika po postoju około 6 godzin, potem cały dzień odpala idealnie.

  4. #144
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    W lipcu założyłem nową pokrywę zaworów i wymieniłem świece od tego momentu zrobiłem 8000 tyś km 80 procent to autostrady, dzisiaj chciałem zobaczyć stan świec i nawet nie pomyślałbym że mogę mieć znowu olej w gniezdzie gdzie włożona jest cewka zapłonowa na cylindrze 3 było tylko trochę ale na 4 nie było widać świecy. Wyczysciłem gniazda
    i dokreciłem mocniej pokrywę zaworów, wcześniej była dokręcona dynamometrem zgodnie z tym jak pisze manual. Rano sprawdzę przed pracą jak będzie chodził po odpaleniu.
    Bo sie poci z dolnej pokrywy,ona jest uszczelniana na mase.Nie wystepuje tam uszczelka ,dobrze to robic kiedy wymieniamy rozrzad, bo jest troche rozkrecania.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Jak narazie to nawet kropelki oleju nie ma po czyszczeniu i dokręceniu, ale nadal nim trzesie i traci zapłon jak jest zimny do czasu aż tylko sonda lambda przed katalizatorem się włączy i wtedy zaczyna pracować równo trwa to jakieś 30 do 60 sekund, na forum o tfsi ludzie mieli to samo że zapłon wypadał do czasu aż sonda lambda się włączy i okazało się że była bardzo mała nieszczelność, na tyle mała że sonda lambda potrafiła skorygować, u mnie może być to samo, jestem teraz na etapie sprawdzania nieszczelnośći ale już przy samym kolektorze ssącym. Czy są tam jakieś czułe miejsca?

    - - - Updated - - -

    Jak narazie to nawet kropelki oleju nie ma po czyszczeniu i dokręceniu, ale nadal nim trzesie i traci zapłon jak jest zimny do czasu aż tylko sonda lambda przed katalizatorem się włączy i wtedy zaczyna pracować równo trwa to jakieś 30 do 60 sekund, na forum o tfsi ludzie mieli to samo że zapłon wypadał do czasu aż sonda lambda się włączy i okazało się że była bardzo mała nieszczelność, na tyle mała że sonda lambda potrafiła skorygować, u mnie może być to samo, jestem teraz na etapie sprawdzania nieszczelnośći ale już przy samym kolektorze ssącym. Czy są tam jakieś czułe miejsca?

  6. #146
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sam program przy innych nastawach sobie nie radzi - typu nie jest przygotowany pod pewne wartości które po chipie się pojawiają i coś sie sypie w programie
    Moim zdaniem /i zdaje się,że ci to mówiłem przez telefon/to jest jedna z najważniejszych przyczyn.
    Mówiąc krótko soft wymaga większej ingerencji w bebechy sterownika aby działał poprawnie.

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    A jak jeszcze jeździłem do autka.pl z tą wadą, to nie ukrywali że źle pracuje na początku po odpaleniu, ale powiedzieli że mam tak jeździć aż coś się zepsuje samo i tak jeżdżę już 2 lata
    Mi ciągle chodzi rozrząd po głowie
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 03-10-2019 o 20:01
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #147
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    W dalszym ciągu gniazdo od cewki jest suche, więc dokręcenie pomogło. Ale dalej czasem odpala szorstko, tylko już nie z rana a kiedy wracam z pracy po 7 godzinach postoju. Różnic jest taka że z rana jest około 7 stopni i wtedy pracuje poprawnie a po południu jest ponad 14 i wtedy problem się już pojawia, do tego za każdym razem dochodzi na ułamek sekundy grzechotka, z rana brak. Może problem jest z znaną uszczelką między pompą olejową a smokiem?

  8. #148
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Grzechotka może dochodzić od wariatorów.

  9. #149
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Wiem o tym, ale Piotrix też ma grzechotkę od paru lat i jest ok.

  10. #150
    Użytkownik Świeżak Avatar SiwyAlfa
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Alfa Brera 1.75 tbi
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    Podczas jazdy problemu nie mam, mi tak robiło na ori sofcie i po chipie też zostało. Problem dotyczy tylko zimnego silnika po postoju około 6 godzin, potem cały dzień odpala idealnie.
    U mnie było podobnie ale problem rozwiązany został. Okazało się, że koła zmiennych faz rozrządu miały duży luz (głównie koło na wałek ssący). Wymieniłem oba koła i problemu nie ma, nawet dynamika się poprawiła. Co najlepsze, że koła posiadały duży luz a klasycznego odgłosu diesla nie było słychać. Na marginesie to koła w mojej Brerze poprzedni właściciel (też Alfaholik - nie pozdrawiam) podmienił na jakieś przelatane używki i nawet nie raczył mnie o tym poinformować, dodatkowo upewniał mnie żebym nie ruszał rozrządu bo jest na nim nalatane 20tys w dwa lata.
    Była:
    AR 146 1.6TS
    AR 156 1.9JTD
    AR 156 1.9JTDM
    AR 159 1.9JTDM
    AR 159 2.4JTDm ti
    AR Brera 1.75 TBi jest.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  2. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory