Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Pompka paliwa w 159 1.8mpi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    1

    Domyślnie Pompka paliwa w 159 1.8mpi

    Witam. W ostatnich dniach padła mi pompka paliwa , wyciągnąłem ja z pod kanapy sprawdziłem i jest spalona. Silnik jaki mam to 1.8 mpi benzynka. Problem w tym że nigdzie nie mogę dostać takiej pompki , tzn każą przynieść stara puszkę a w tym problem że nie da się jej wyciągnąć z tej plastikowej obudowy wiec stwierdziłem że raczej jest nierozbieralna... myślałem że da się to rozebrać wyciągnąć spalona puszke i dopasować taka samą.... Zastanawiam się czy taka pompka spasowała by od jakiegoś innego silnika benzynowego np 2.2jts bądź 3.2 patrząc po zdjęciach są bardzo zbliżone ale nie jestem pewien czy będzie któraś pasować.... nowa jest kurcze niestety droga z tym całym osprzętem wiec chce coś pokombinować... jeśli ktoś przerabial temat to proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Stepaniuk
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wymieniałem taka z miesiąc temu . 1450 w serwisie tylko . Mało tego trzeba ja pozniej z komputerem zgrać . Auto jeździ o niebo lepiej . Starych mój kolega nie poleca mówi ze nie wiadomo czy w środku nie są już lekko zjechane i ze nie zatopione w zbiorniku lubią czasem złapać rdzę . Pompka ma te same numery co 1.9 3.2 jts ale zobacz . Moja wcześniej siemens teras continental robi dla alfy .

    - - - Updated - - -

    Sorry 2.2 nie 1.9 . A i uszczelka koło 200 . Ja kupiłem z rabatem w serwisie czyli uszczelka za darmo niby

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ta pompa paliwa to nie jest jakas popularna usterka w tym silniku?

    Ja nie wymienialem, ale w papierach widze, ze poprzedni wlasciciel mial z tym problem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    64

    Domyślnie

    U mnie ten sam problem. Arczmen89 naprawiłeś już auto ? ASO ? czy gdzieś może znalazłeś pompę ?
    Jakiś czas temu AR 156 1.9 JTD, później AR 166 2.0 V6 Turbo - kawaler
    obecnie 159 SW 1.8 - żonaty

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Warszawa / Lublin
    Auto
    Alfa 159 1.8 MPI
    Postów
    3

    Domyślnie

    chłopaki dajcie namiary na sprzedawcę tych pomp. Nigdzie nie mogę znaleźć.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    64

    Domyślnie

    Ja rozwiązałem już problem i chętnie opowiem jak. Jak sam zauważyłeś pompy nie da się kupić ani w sklepie ani na szrotach. Cena jaką widziałem w interacarsie powala to samo ASO. Ja znalazłem firmę w Brzegu która naprawia pompy www.serwispomp.pl . Mają kilka warsztatów współpracujących, ja znalazłem w Warszawie jeden z nich autoszpacza.pl . Pompę wyciągnął mi kumpel który ma warsztat i zawiozłem na Szpaczą. Pan obejrzał i stwierdził że zatarta, a że nie miał na magazynie nowej to wysłał do Brzegu. Po 4 dniach zadzwonił że pompa wrocila, zapłaciłem 300 zł , kumpel zamontował i auto śmiga. Nie trzeba pompy jakoś dodatkowo komunikować z komputerem. Można oczywiście pompę samemu wysłać do Brzegu. Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Ziolek ; 14-01-2018 o 11:34

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Padła mi pompa w mojej ALfie 159 1.8 MPI sportwagon z 2007 r. Jedyna jaką znalazłem to taka za 1000 zł. Czy nie ma jakiś tańszych alternatyw/zamienników? Czy nie można kupić używanej np. do silnika 1.9 JTS, albo 3.2 jts? W porównaniu do innych aut ta pompa jest strasznie droga, co więcej niedostępna na rynku. Znalazłem chyba jedną, albo dwie oferty.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    jest to silnik Opla Z18XER stosowany w Insignia, Zefira, Astra Vektra itp. może podeszła by z tych modelów, (Fuel Pump 60699930)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa 159 1.8
    Postów
    25

    Domyślnie

    Pompa nie pasuje od niczego innego. Ople mają całkowicie inne pompy. 1.9jts oraz 3.2 mają inne ciśnienie robocze. Ale można wykorzystać pompę od 1.9jts z tym że pokrywę górną musisz zostawić od swojej pompy.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Czyli jak tylko ASO zostaje? U mnie ten sam problem. Mechanik dzwonił że ma problem ze znalezieniem pompy. Dzwoniłem do ASO to 1600 może by sie udało znaleźć jakąś za 1100 i gość powiedział, ze to dość powszechna usterka w tym aucie. Dla mnie osobiście niepojęte aby nie dało się kupic jakiejś części, do tej pory nigdy się z tym nie spotkałem. Niestety zaczynam powoli żałować zakupu Alfy.. Myślałem, że nowszy samochód to mniejsze wydatki, bo do tej pory miałem starsze "złomki" ale jeszcze w żaden nie włożyłem tyle co w Alfę.

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd pompka paliwa w baku, świece
    Utworzone przez skladak w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:23
  2. Wstępna pompka paliwa
    Utworzone przez pawelp w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 15:25
  3. Gdzie jest pompka paliwa????
    Utworzone przez pawelmynia w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 11:13
  4. [33] Nie działa pompka paliwa
    Utworzone przez darro w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory