Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Kompresja cylindrów. Pomocy

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDm poprzednio 166 2,4
    Postów
    27

    Domyślnie

    Osobiście nie polegał bym na pomiarze komputerowym. Moim zdaniem tylko pomiar manometrem jest wiarygodny i po nim można coś więcej wywnioskować.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ktoś sprawdzał klapę gaszącą?

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Co prawda u mnie objawy były trochę inne tzn przy nierównej pracy dymił czasem zgasł Nie wierzyłem że to wina kolektora bo nie zawsze się to działo Nie wierzyłem i zaryzykowalem usunięcie klap i egr No i to był strzał w dziesiątkę

    - - - Updated - - -

    A tak z ciekawości zapytam Jakim cudem można sprawdzić kompresję komputerowo?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Nie mozna. Jedno co mozna to podpiac sie komputerem do samochodu zakrecic rozrusznikiem i obserwowac zmiane poboru pradu w zaleznosci od polozenia tlokow.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ale to tylko pozwala estymowac stan kompresji jednego z cylindrow wzgledm innych. Zadnych realnych jednostek ten pomiar nie ma.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Chcę do piątku w miarę możliwości postawić to auto do stanu używalności. W związku z tym zacznę od pomiaru kompresji manometrem i podejmę dalsze kroki. Może jest na forum ktoś z Białegostoku kto dysponuje odpowiednim sprzętem i odrobiną czasu jutro, lub ma do sprzedaży taki sprzęt.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrrogant Zobacz post
    Chcę do piątku w miarę możliwości postawić to auto do stanu używalności. W związku z tym zacznę od pomiaru kompresji manometrem i podejmę dalsze kroki. Może jest na forum ktoś z Białegostoku kto dysponuje odpowiednim sprzętem i odrobiną czasu jutro, lub ma do sprzedaży taki sprzęt.
    Jutro to chyba niedziela jest...? Do piątku masz trochę więcej dni pracujących. Od razu szukaj kogoś z adapterem/końcówką pasującą to otworu na świece bo mało który podstawowy zestaw ma taki rozmiar.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jutro to chyba niedziela jest...? Do piątku masz trochę więcej dni pracujących. Od razu szukaj kogoś z adapterem/końcówką pasującą to otworu na świece bo mało który podstawowy zestaw ma taki rozmiar.
    Zgadza się. Niedziela to i giełda. ;-) pojadę ze starą świecą jak znajdę i kupię taki miernik. W poniedziałek chcę zacząć działać. W piątek mam 350 km do przejechania a takim autem to loteria. Nasuwa mi się pytanie. Czy niesprawny kolektor dawałby objawy tylko na zimnym/niedogrzanym silniku? Jedynie podczas odpalania i do momentu osiągnięcia temperatury w granicach 60 stopni? Później jest już przyzwoicie, nie pracuje może do końca tak jakbym chciał ale wskazówka stoi.

    - - - Updated - - -

    Ich akurat znam jeszcze z czasów "szopy na Wareckiej" ;-) po tvn turbo z terminami to nie tak łatwo u niego ale w poniedziałek będę męczył. Ma świetny materiał do swoich filmów na yt. ;-)

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli nierówna praca jest na zimnym silniku to przyczyną może być nieszczelność na pierścieniach, która po lepszym zagrzaniu slinika nieco zanika. Ale to tylko jedna z hipotez. Zmierz to porządnie i potem można dalej kombinować.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Zepsuty EGR plus zapchany kolektor plus nieszczelny kolektor potrafią dawać bardzo dziwne objawy, szczególnie w 2.4, ale w 1.9 również. Nierówna praca na zimnym, słaby rozruch, kaszlenie, prychanie.
    Usunięcie klap plus czyszczenie kolektora na pewno wyjdzie silnikowi na zdrowie. Kup też pełną zaślepkę EGR bez dziur, zaslep zawór. Zobaczysz że zyskasz na kulturze pracy. Kosztuje 25 zł, 15 min roboty.

Podobne wątki

  1. Kolejność cylindrów 3.0 6v
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2020, 20:48
  2. [159] Test Kompresji Cylindrów
    Utworzone przez Mareczek1122 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 20:13
  3. alfa 156 II-ile cylindrów
    Utworzone przez apap w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 03:09
  4. [145] Numeracja cylindrów
    Utworzone przez Bolek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 09:33
  5. [145] nie pali na jeden z cylindrów
    Utworzone przez FucktorX w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory