Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Temat: Turbina ostatecznie

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał taz84 Zobacz post
    Sprawdziłem podciśnienie na wyjściu z pompki vaccum i na manometrze zeszło do -1 na skali i się skończyła skala więc nie wiem czy to dobrze i nie wiem jakie jest podciśnienie odniesienia.
    Czyli pompka jest raczej ok. Ale nieszczelność może być gdzieś na instalacji. Warto by było powtórzyć pomiar gdzieś na instalacji podciśnienia. Tylko gdzie? Bo jak za zaworkami to wskazania będą zależne od położenia zaworka. Ale można zrobić próbę przed VGT i za - np, na wolnych obrotach.

    Właśnie testuję swoje auto po wywaleniu klap, regeneracji głowicy i turbiny i pierwsze wrażenia podobne do Twoich - turbo późno wstaje ale do tego hamulce zrobiły się tępe. Czyli u mnie wiele wskazuje na słabe podciśnienie. Tylko gdzie przyczyna. Pierwsze co, to muszę zrobić logi i obejrzeć wszystkie rurki i zmierzyć podciśnienie na wyjściu vacupompy. Potem może podepnę też zegar przed i za VGT.
    Zrób podobnie. Będziemy mieli jakiś szerszy pogląd.
    A u Ciebie hamulce są ok? Nie ma wrażenia, że mocniej trzeba depnąć? U mnie ewidentnie przed robotą hamulce były ok i moc ładnie rosła już od 1500 rpm. Teraz jedzie dopiero od 2000.
    U mnie po regeneracji turbo dochodzi jeszcze kwestia ustawienia sztangi. Ale drewniane hamulce podpowiadają jednak problem z podciśnieniem.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    to podciśnienie to dobry trop , skoro czujesz że hamulce trzeba mocniej cisnąć
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Turbina
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 21:40
  2. Turbina
    Utworzone przez Pawjak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 21:56
  3. turbina 2.4 JTD
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 10:33
  4. Czy to turbina?
    Utworzone przez ali w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 09:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory