Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Ściąga podczas hamowania

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Ściąga podczas hamowania

    Witam,
    Coś dziwnego przytrafiło się mojej alfie. Ostatnio postała w garażu chyba z tydzień, kiedy ją uruchomiłem trzymały klocki, dość mocno było słychać jak puściły. Po 2 dniach zauważyłem dziwne zachowanie. Podczas gwałtownego hamowania ściąga mocno w prawo, czuć jakby tylne koła, szczególnie prawe mocniej łapały niż przednie. Ewidentne gdyż zaczynają się blokować i piszczeć najpierw jakby tył. ABS ostro ingeruje podczas każdego ostrego hamowania, nawet gdy prędkość jest jeszcze znaczna. Coś jest na rzeczy gdyż przednie tarcze pomimo tak ostrych hamowań nie chcą się zbytnio na całej płaszczyźnie oczyścić z osadu, rdzy która powstała po postoju. Hamulce: duże Brembo, wymieniany kpl jakieś 10 tys. temu.
    Czy to coś związane z korektorem siły hamowania? Co innego może dawać takie dziwne objawy? Nie widziałem takich tematów w 159.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tommy_BANG
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Jeden mógł nie odbić do końca. Mam podobną sytuację, jednak u mnie to ręczny lubi sobie przytrzymać. Jakie masz klocki?

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zaciski do przeglądu. Możliwe, że tłoczki spuchły i nie pracują w swoim zakresie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Ściąga podczas hamowania

    Klocki tył ferrodo premier, przód galfer sport 1055. Tarcze Brembo.
    Ale to zaciski tylne nie pracują jak trzeba? Z kolei jakby trzymały mocniej to by się tył grzał a tak się nie dzieje. Jak pisałem przód nie hamuje jak powinien bo widać po tarczy ze nie jest przecierana tak jak powinna ale z kolei jeśli tył jest za blisko i łapie najpierw to przód nie zdąży dobrze złapać. Czyli obadać zaciski przód i tył? Trochę dziwne bo za szybko coś się dzieje bo razem z klockami i tarczami była pełna regeneracja zacisków z tłoczkami - przód tył. Wszystko wymieniane Ok 10 tys temu pod koniec sierpnia.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 29-12-2017 o 08:37

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tommy_BANG
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Poziom płynu sprawdzałeś?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Tak, max. Żadnych wycieków.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Dwa tygodnie temu robiłem u siebie tarcze i klocki z przodu - po obu stronach jeden klocek skleił się z tłoczkami i zaciskiem, w efekcie czego nie ruszał się podczas hamowania i hamulce działały słabo. Przy okazji zdemontowałem też tylne hamulce i wyczyściłem kopyta, aby klocki miały swobodny ruch. Czyszczenie hamulców przód i tył nie powinno ci zająć więcej jak 3 godziny. Przy okazji możesz obejrzeć stan tłoczków, bo zdarza się dość często, że jak tam się nie zagląda, to są usyfione i się blokują. Wystarczy je trochę wypompować z zacisku i zsunąć uszczelkę przeciwpyłową. Do wciśnięcia tylnych tłoczków z powrotem przydaje się specjalne narzędzie, ale kluczem od kątówki i naciskiem podczas kręcenia też da się to zrobić. Przednie powinieneś wcisnąć palcami.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Dziś wykonałem na prostym, nieuczęszczany pasie testy i pierwsze 3 -4 bardzo ostre
    hamowania w miarę ok, jak się ostro wszystko rozgrzało to dopiero zaczęło mocno ściągać. Myślę że może jeszcze przewód elastyczny może nie cofa płynu?
    Muszę porozbierać na spokojnie wszystko.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Sprawdź czy nie łapie któryś zacisk. Przyhamuj kilka razy mocniej i sprawdź ktora felga jest bardziej gorąca od pozostałych

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ostatnio miałem podobny przypadek, z tą różnicą że najbardziej było czuć przy delikatnym hamowaniu ściąganie w prawo. Winny był lewy zacisk, a dokładnie wewnętrzny klocek i tłoczki. Po przeczyszczeniu problem zniknął .
    Czyszczenie hamulców jest normalną czynnością serwisową, która powinna być robiona razem z przeglądem. Niestety rzadko kto o tym pamięta.

Podobne wątki

  1. [159] Dźwięk podczas hamowania
    Utworzone przez Mati_95 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2017, 01:11
  2. Ściąga w lewo podczas hamowania
    Utworzone przez CeZaR85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:38
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  4. [156] Piski podczas hamowania
    Utworzone przez Dario_83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 08:19
  5. Piski podczas hamowania
    Utworzone przez Dario_83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory