Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Problem z Lamapmi przednimi - XENON

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 159 - 2.0 - 170KM
    Postów
    3

    Unhappy Problem z Lamapmi przednimi - XENON

    Witam wszystkich na wstepie, od niedawna jestem posiadaczem 159 mozna by powiedziec ze nawet bardzo zadowolonym...

    Szukam na necie wszedzie ale mojego problemu jakos nikt nie rozwiązal - a nawet jak mial podobny to temat umarl, mianowicie
    moja 159 - rocznik 2009 - oryginalne xenony - przejechane ponad 160tkm - ostatnio rano zgasl mi prawy xenon... jezdzilem na jednej
    lampie, w koncu mowie zarowka - pojechalem do szpeca od xenonow - podlaczyl na stole = swieci, mowi moze przetwornica, wyjelismy,
    podlaczyl na stole - swieci... Nagle u niego na placu zgasl lewy xenon - nie mam teraz zadnego - sprawdzilismy obie strony i wszystko
    sprawne - a lampy nie swieca - bezpieczniki przewody tez....

    Pomozcie bo nie wiem gdzie szukac problemu!?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jedź do elektryka który pracuje nie tylko przy stole ale też i przy aucie sprawdza i naprawia

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 159 - 2.0 - 170KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    No ten mogl tylko tyle ogarnac... elektryk robi dzis przy aucie i mowi ze cos jest nie tak z ladowaniem,
    raz jest 14,1 a raz 12.1 ... moze to miec wplyw na swiecenie lamp? dodam ze kontrolki ladowania nie ma na liczniku...

    P.S. w prawej lampie wywala blad "zbyt wysokie napiecie reflektora" w lewej bledu brak

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbigNieff Zobacz post
    No ten mogl tylko tyle ogarnac... elektryk robi dzis przy aucie i mowi ze cos jest nie tak z ladowaniem,
    raz jest 14,1 a raz 12.1 ... moze to miec wplyw na swiecenie lamp? dodam ze kontrolki ladowania nie ma na liczniku...

    P.S. w prawej lampie wywala blad "zbyt wysokie napiecie reflektora" w lewej bledu brak
    Mi to się wydaje że przetwornice się kończą lub skończyły. Wilgoć. Możliwe że przez te skoki napięcia. Ale tak jak koledzy piszą. Musi to zobaczyć elektryk który zna się na samochodach.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    schematy do xenonów wrzuciłem ok 2 lata temu w dziale zrób to sam w wątku o dokładaniu xenonów i ich instalacji, instalacja nie jest skomplikowana, a świecenie to parę kabli, bo większość to czujniki poziomowania, komunikacja CAN do lewej lampy i pomiędzy lampami, sygnał prędkości itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ja bym również sprawdził czy obie przetwornice są takie same(tzn. czy maja takie same numery) Bo na przykład ja w swojej 156 miałem dwie rożne przetwornice i raz ksenon świecił parę minut raz godzinę a nieraz nawet się nie zapalił. Po zakupie oryginalnej przetwornicy problem znikł. Ewentualnie możesz zobaczyć do zapłonnika.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris605690 Zobacz post
    Ja bym również sprawdził czy obie przetwornice są takie same(tzn. czy maja takie same numery) Bo na przykład ja w swojej 156 miałem dwie rożne przetwornice i raz ksenon świecił parę minut raz godzinę a nieraz nawet się nie zapalił. Po zakupie oryginalnej przetwornicy problem znikł. Ewentualnie możesz zobaczyć do zapłonnika.
    Zaplonnik jest razem z zarnikiem. Więc jest w sumie łatwiej. Albo przetwornica albo zarnik.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    A to sorry nie wiedziałem dokładnie jak jest 159

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 159 - 2.0 - 170KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Mi to się wydaje że przetwornice się kończą lub skończyły. Wilgoć. Możliwe że przez te skoki napięcia. Ale tak jak koledzy piszą. Musi to zobaczyć elektryk który zna się na samochodach.

    Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
    Przetwornice obie jednakowe - obie oryginalne - te same nr maja - malo tego auto przez 2 miesiace caly czas jezdzilo na nich - poziomowalo sie itp
    a jak wspomnialem wszystko zgaslo razem z problemem zasilania jakie sie pojawilo... przetwornice i zarowki "na stole" swieca normalnie... lampy
    sa szczelne, nie ma wilgoci nigdzie ... zarowki byly wymieniane przez poprzedniego wlasciciela w DE (w alfie) 15tkm temu (za bagatela 430euro)

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to szukaj problemu w instalacji, znalazłeś te schematy/opisy do których Cię odsyłałem w poście #5?
    problemy mogą być różne, czasem jakiś gryzoń przegryzie kable, albo mechanik przy pracy urwie, albo wtyczka niekontaktuje (np woda się dostała i skorodowała), może jakieś źle zaciśnięte konektory na kablach, może zimny lut gdzieś, może przekaźnik niedomaga. a manetka jest OK, ustawiona w tryb ON czy AUto (jeśli masz czujnik zmierzchowy, moze tu też coś nawalać)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-01-2018 o 13:09
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problem z przednimi wycieraczkami.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 14:57
  2. Problem z przednimi postojówkami.
    Utworzone przez David92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 03:39
  3. problem ze światłami przednimi
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 20:05
  4. [145] problem z wycieraczkami przednimi
    Utworzone przez rafal156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 13:50
  5. [156] problem z lampami przednimi
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory